Turpinās ārstēt iedzīvotājus 19

Gulbenes novada domes sēdē, kas notika šodien, 26.oktobrī, deputāti nobalsoja par pašvaldības sadarbības turpināšanu ar SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” šajā sasaukumā, deleģējot slimnīcu apvienībai nodrošināt novada iedzīvotājiem ambulatorās un stacionārās medicīniskās palīdzības pieejamību.

Šajā sakarā trešdien, 18.oktobrī, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis piedalījās novada domes sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdē, lai atbildētu uz deputātu jautājumiem.

Deputāts un minētās komitejas priekšsēdētājs Valtis Krauklis vaicāja, kā uzņēmumam veicas ar nodokļu nomaksu.

M.Zeitmanis pastāstīja, ka laika posmā no 2012. līdz 2017.gadam SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” nodokļos ir samaksājusi 6,530 miljonus eiro, bet 2016.gadā – 1,192 miljonus eiro. Viņš arī informēja, ka slimnīcu apvienībā ir 292 darbinieki, no tiem Gulbenes novadā dzīvo 42 procenti darbinieku. Šogad, salīdzinot ar 2016.gadu, dežūrārstiem alga ir palielināta par 43 procentiem, nodaļu vadītājiem – par 41 procentu, medicīnas māsām – par 13 procentiem.

M.Zeitmanis piebilda, ka pagājušajā gadā no Gulbenes novada neatliekamās palīdzības slimnīcā Balvos iedzīvotāji ir nonākuši un palīdzību saņēmuši 1800 reizes. Tas ir vairāk nekā no Balvu novada. Ambulatori (poliklīnikā) ārstus speciālistus Gulbenē un Balvos pagājušajā gadā Gulbenes novada iedzīvotāji ir apmeklējuši 30 000 reizes.

Deputāte Ieva Grīnšteine, kura ir arī ģimenes ārste Gulbenē, sacīja, ka respektē slimnīcu apvienību un saviem pacientiem vienmēr piedāvā izmantot šīs ārstniecības iestādes pakalpojumus, taču ir gadījumi, kad pēc SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” ķirurga apmeklējuma pacientam ar steigu ir jāmeklē palīdzība pie kāda cita šāda paša speciālista ārpus sava reģiona. I.Grīnšteine vēlējās noskaidrot, kāpēc tā notiek.

M.Zeitmanis skaidroja, ka negaidīti dažādu iemeslu dēļ slimnīcu apvienībā pusgada laikā “no ierindas ir izgājuši” divi pilna darba laika ķirurgi, taču risinājums tiek meklēts un ir vēl citi ķirurgi, paredzams, ka drīzumā slimnīcu apvienībā būs jau trīs šādi speciālisti.

Slimnīcu apvienība mērķtiecīgi strādājot jaunu kadru piesaistē. Ir panākts risinājums augsti kvalificēta ārsta pediatra piesaistē slimnīcu apvienībai. Kopš 2016.gada slimnīcu apvienībai bijuši piesaistīti kopumā 38 jauni speciālisti, kuri te ierodas strādāt noteiktu dienu skaitu mēnesī. Slimnīcu apvienībā praktizējas arī deviņi ārsti rezidenti. Vairākiem šiem topošajiem ārstiem sadarbībā ar pašvaldībām ir nodrošināta stipendijas piešķiršana par nodokļu maksātāju naudu cerībā, ka šie speciālisti pēc studiju beigšanas pavisam atgriezīsies šeit, lai strādātu Balvos un Gulbenē.

Pagājušā gada pavasarī Gulbenes novada dome minēto uzņēmumu deleģēšanas līgumu parakstīja uz vienu gadu. Līgums paredzēja, ka slimnīcu apvienība savu funkciju veikšanai var saņemt arī papildu finansējumu no pašvaldībām (saimnieciskajā gadā), kuras ir SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” kapitāldaļu turētājas, taču tas līdz šim netika praktizēts.

M.Zeitmanis uzskata, ka visi seši uzņēmuma līdzīpašnieki, no kuriem pieci ir pašvaldības, turpmāk kopīgi varētu piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu dažādu projektu īstenošanā, kas saistīti ar veselīga dzīvesveida popularizēšanu, izglītojot iedzīvotājus, lai viņiem pēc iespējas retāk būtu jānonāk slimnīcā.

Saskaņā ar Gulbenes novada domes publiskoto informāciju pašvaldībai uzņēmumā SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” pieder 13,13 procenti kapitāldaļu 485 996 eiro vērtībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Regīna Purmale

zeitmanis par 0 euro noprihvatizējis Gulbenes slimnīcu, taču Gulbenes deputātiem par to prieks, balsos par

pirms 4 gadiem, 2017.10.26 14:27

mošķi

Kas tajā slimnīcā strādā par ārstiem? Apkopējas? Spriežot pēc kompetences, jā, no malu malām piesaistītās apkopējas un sanitāri. Biedriem gulbenes domē interesē tikai nodokļu nomaksa, par cilvēku veselību nospļauties. Gudrajiem gulbeniešiem, gudri deputāti un izcila veselības aprūpe.

pirms 4 gadiem, 2017.10.26 16:27

Knupis

Moski!Tur strada tie pasi arsti,kas 30gadus atpakal.Un labi strada.Tev gan gribetos lai slimnicu sledz.Mulkis tu esi!

pirms 4 gadiem, 2017.10.26 17:29

sūkā vien

Ak, nu tad skaidrs, kāpēc "ārsti" rentgenā neredz, vai ir lūzums vai nav. Bet datortomogrāfā neredz - ir insults vai nav. Padomijā taču rentgena un mr nebija, tāpēc atliek tikai minēt, kas tur ir un kā tur nav tajās bildītēs.. kā pirms 30 gadiem visas kaites ārstēja, tā arī tagad, ārstē ar padomju laika diazepāmu.. pat caureju? Un tās šļuras, kas tur brauc "strādāt" no rīgas, rēzeknes un valmieras, tā jau 30 gadus vizinās? Atbrauc, parij pusdienas un uz nākamo lauku slimnīcu pieklesēt lielos vēderus. Medicīnā - nulles! Cilvēciski - mēsli! Bet to, vai pacients gatavs atstāt viņiem savus orgānus, to gan neaizmirst kā pirmo pajautāt!

pirms 4 gadiem, 2017.10.29 15:49

Skuju taka

Tāds jau ir plāns "nospiest" Alūksnes slimnīcu ar veselības ministres gādību un nosmelt visu krējumu! Tikai zināšanas, kvalitāte un izpildījums Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai ir maini sakot viduvējs. Rezumē: Ielikteņi, shēmas, augsti amati = privāts bizness, korupcija!

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 09:57

....

Galvenais.lai tikai maksā nodokļus.Būs deputātiem algs.

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 10:28

Prada

Tie nodokļi jau tiek visiem ne tikai pašvaldībai. No kā tad maksā pensijas, uztur policiju, ugunsdzēsējus, neatliekamo palīdzību?
Man pieredze bijusi vairāk pozitīva gan Balvu slimnīcā, gan Gulbenes, ko diemžēl nevaru teikt par pieredzi Stradiņu slimnīcā. Es ieteiktu iedomāties, kā tas būtu, kad šeit būtu tikai daži privātie doktorāti- ko tad mēs darītu? Beigsim visus apd..., novērtēsim to, kas mums ir, jo tā var arī nebūt

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 11:19

Es

Tiesi ta!Atveriet makus un brauciet uz Stradiniem,tad redzesiet gan attieksmi,gan kvalitati.Cienisim savejos!

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 12:18

Stradi

Alūksnes slimnīca ir vismaz trīs pakāpes virs Balvu-Gulbenes! Saku no personīgās pieredzes!!!

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 12:50

Bizness

Arī mana pieredze ir 10x pozitīvāka ar Alūksnes slimnīcu. Gulbenes-Balvu slimnīca ir mākslīgi radīta ar ministres un viņai pietuvinātu "draugu" gādību, kas aiz muguras mēģina ietekmēt lēmumus par labu slimnīcai un dara visu lai tuvākajā apkārtnē nebūtu neviena konkurenta.

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 16:25

Hi, hi

Alūksnieši komentē. Ceļ savu ......Apvienība radīta 2010.gadā- kāda tur ministre? Rozentāle?

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 19:29

Pievienojos

Aizvedu meitu uz Alūksni-izrādās pediatra nemaz nav.

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 19:32

M

Stradiņu slimnīcai ir filiāles. Par 1. un Pārdaugavas slimnīcām esmu dzirdējusi tikai vissliktākās atsauksmes. Toties no Apersonīgās pieredzes par Austrumu slimnīcu Gaiļezerā varu teikt tikai labu - ārsti tur ir augsti kvalificēti un strādā ieinteresēti un rūpīgi, tā vienu reizi glābjot man dzīvību un pārējās divas reizes viņu uzmanīga darba rezultāts laikus atklāja organismā viltīgu baktēriju (tā ir 4/5 cilvēku), kas turpmāk radītu gastrītu, čūlu un līdz kuņa vēzim pēdējā stadijā. Un tikai par kvotu izmaksām. Reģionālā "B&G" slimnīcā VISA personāla attieksme ir vis tā labākā, toties ārstu kvalifikācija - nepietiekamā līmenī.

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 14:26

M

Stradiņu slimnīcai ir filiāles. Par 1. un Pārdaugavas slimnīcām esmu dzirdējusi tikai vissliktākās atsauksmes. Toties no personiskās pieredzes par Austrumu slimnīcu Gaiļezerā varu teikt tikai labu - ārsti tur ir augsti kvalificēti un strādā ieinteresēti un rūpīgi, tā vienu reizi glābjot man dzīvību un pārējās divas reizes viņu uzmanīga darba rezultāts laikus atklāja organismā viltīgu baktēriju (tā ir 4/5 cilvēku), kas bez simptomiem turpmāk radītu gastrītu, čūlu un līdz kuņa vēzim pēdējā stadijā. Un tikai par kvotu izmaksām. Reģionālā "B&G" slimnīcā VISA personāla attieksme ir vis tā labākā, toties ārstu kvalifikācija - nepietiekamā līmenī. Ja šis komentārs atkārtosies, tā būs Dzirksteles hroniski tehniska kļūme, it kā pieņemot komentāru un vienlaicīgi paziņojot "Nepareiza vērtība laukā "Kods"!

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 14:34

sk

nezinu, kas tur Alūksnē par medus maizi dažiem komentētājiem. Man bija briesmīga pieredze. Ceru, ka nevajadzēs uz turieni vairāk nekad.

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 19:27

ks

alīda, neķer kreņķi, zeķturis tevi izārstēs.

pirms 4 gadiem, 2017.10.27 20:39

to sk

Ja Alūksnes slimnīcā pastaigā pa palātām, tad tur ir sastopami pārsvarā gubenieši un balvēnieši. It seviķi tas attiecas uz ķirurģijas nodaļu. Ja jau tev tada briesmīga pieredze tad padalies kas tads briesmigs bija. Laikam panemi bunduli un piedzeries, lidz ar ko izmeta lauka no slimnīcas. Aluksnieši nekomentē, jo uz Jūsu tā saukto apvienību viņi nebrauc. Jūs paši labi zināt, kā tā apvienība radās un kā notika šī prihvatizācija. Pameklējiet internetā reakstus par šo apvienību un it seviški par īpašniekiem

pirms 4 gadiem, 2017.10.28 09:57

Nvv

Briesmīga pieredze bija balvos! Šausmas! Šausmu šausmas!

pirms 4 gadiem, 2017.10.29 16:00

....

Tikai ne uz Alūksni.Tukša slimnīca un ārstu nav.Nomirsi.neviens pat neievēros.

pirms 4 gadiem, 2017.10.28 22:35

Vietējās ziņas