Turpinās labiekārtot Stāķu dīķa apkārtni 5

Ir izsludināts iepirkums būvdarbiem projektā, kas paredz brīvā laika aktivitāšu iespēju dažādošanu pie Stāķu dīķa. Darbus iecerēts paveikt līdz jaunajai peldēšanās sezonai.
Idejas autore ir vietējā iedzīvotāja Alise Rubene-Dūne. Viņa “Dzirkstelei” stāsta, ka jau trešo reizi mēģināja rakstīt šo projektu “Satekai”, un ar trešo reizi tas ir atbalstīts. “Mēs jau veidojam vidi, kādā gribam dzīvot,” uzsver A.Rubene-Dūne.
Viņa stāsta, ka ir pamanītas vairākas lietas, kā pietrūkst Stāķu dīķa apkārtnē. “Ar jauniešiem veicām aptauju gan Stāķos, gan Šķieneros, un iedzīvotāji ieteica, ko vajadzētu, kā arī izvēlējās, kāda veida āra trenažierus vēlētos. Tas ir priekš mums pašiem. Mums, piemēram, nav sporta laukuma, bet būs āra trenažieri,” stāsta  A.Rubene-Dūne.
Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis “Dzirkstelei” saka, ka šobrīd tikai vienā dīķa krastā ir izveidota pludmale, kur ir smilts, bet tagad pludmale tiks paplašināta. “Peldēšanās sezonā pieprasījums ir liels, ar puskrastu ir par maz,” saka J.Duļbinskis.
Ir ieplānots arī izbūvēt koka kāpnes, kas ir starp dīķi un bruģēto ietvi. “Vasarā varbūt nav tik būtiski, bet lietainā laikā vai rudenī zālājs ir slidens. Tur tiks sataisītas tādas kā trepītes-laipiņa, lai nav jāstaigā pa zālāju,” skaidro J.Duļbinskis.
Būs arī ģērbtuve, bet pats apjomīgākais - tiks uzstādīti āra trenažieri, lai var pakustēties gan starp peldēšanās reizēm, gan, ja būs vēlēšanās, veikt arī rītarosmi.
Pagasta pārvaldes vadītājs stāsta, ka darbu nodošanas termiņš ir nākamās vasaras sākums. “Darbi tiks veikti uzreiz pēc ziemas, tiklīdz nokusīs sniegs. Tehnoloģiski smilti piegādāt vislabāk būtu ziemā, kad ir uzsalis, tad arī nesabojās dīķa krastu. Tos darbus, ko var darīt ziemas periodā, arī veiksim ziemā,” stāsta J.Duļbinskis.
A.Rubene-Dūne piebilst, ka jācer uz labiem laika apstākļiem, lai tie nepieviļ un var paspēt līdz vasarai tikt galā ar darbiem.
Ziemā dīķis nodrošina slidotavas funkcijas. Jaunieši te labprāt nāk spēlēt hokeju, arī uztur laukumu kārtībā, savukārt ģimenes iecienījušas slidot.
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Stāķu parkā tika atklāts unikāls vides objekts – dabas viesistaba, kuru veidoja māksliniece Linda Riņķe, šī projekta vadītāji - Alise Rubene–Dūne un Arvis Rubenis. Savukārt balvu “Kilograms kultūras” nominācijā “Kultūrvieta” ieguva Šķieneru pietura, kuru pagājušajā gadā māksliniece Linda Riņķe padarīja par skaistu un unikālu mākslas darbu, arī šīs idejas autore bija Alise Rubene-Dūne.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Paula Leite-Berģe

Alise, man ļoti liels prieks un gandarījums par Tavu attieksmi, idejām, rosīšanos un ieguldījumu Stradu pagastā...un jo īpaši Stāķos. Lai izdodas realizēt projektus, uzturēt dīķi, tā apkārtni tīru un kārtībā! Lepojamies! PALDIES TEV!

pirms gada, 2019.11.02 10:54

Gunca

Dīķis jau aizaudzis ūdens jau vasaras beigās bija netīrs un smirdēja kārtējā naudas izgāšana par 17tk.

pirms gada, 2019.11.03 16:32

eskavatords

ja,japiekrit-dika neiztirita dala ir aizaugusi-stipri-pec renovacijas...

pirms gada, 2019.11.04 13:54

Vietējās ziņas