Turpinās rekonstruēt ielas Gulbenē 3

Gulbenes novada dome piekritusi Gulbenes pārvaldes iniciatīvai ņemt 87 280 latu ilgtermiņa (uz desmit gadiem) aizņēmumu no Valsts kases, lai turpinātu pilsētas ielu seguma rekonstruēšanu ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālo atbalstu un nodrošinātu arī obligāto pašvaldības līdzfinansējumu šā projekta īstenošanai.

Gulbenes pārvaldes ekonomiste Daiga Krēsliņa deputātiem skaidroja, ka ielu rekopnstrukcijas 1.kārtas plānotās kopējās izmaksas bijušas vairāk nekā divi miljoni latu, noasfaltējot kopumā ielas piecu kilometru garumā. Gulbenes novada domes deputāts Nikolajs Stepanovs kolēģiem sacīja, ka krīzes laikā izdodas ietaupīt līdzekļus, jo cenas krītas, tāpēc būs iespējams ielu rekonstrukciju pilsētā turpināt arī 2. un pat 3.kārtā. Notiks konkurss, un, visticamāk, atkal izdosies taupīgi izmantot finanses, lai pilsētas ielu sakārtošanā paveiktu pēc iespējas lielāku darba apjomu.


Deputāte Ilze Mezīte izteica iedzīvotāju bažas, vai ziemā būs ērtī tīrīt sniegu uz rekonstruētajām ielām, kuru malās būs novietotas automašīnas. N.Stepanovs bilda, ka tagad automašīnu novietošanai izveidota īpaša vieta, bet līdz šim transportlīdzekļi ziemā Gulbenē bija novietoti faktiski uz brauktuves. Tad bija vēl lielākas problēmas ielu tīrīšanā ziemā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ha- ha

Varu galvot, ka nepaies ilgs laiks un gājēju celiņu, ko uzlika pie kultūras centra Gulbenē pretī Gerkena veikalam lauzīs ārā. Jo nav vairs citas vietas ,kur novietot lielos autobusus ar pašdarbniekiem un viesmāksliniekiem, un kur vēl skatītāju automašīnas! Jeb nu jaunās domes mērķis ir kultūru atstāt tautai nepieejamu? Neizdosies- mēs tik un tā dziedāsim, dejosiem un svētkus svinēsim!

pirms 11 gadiem, 2009.08.17 12:06

Ainārs

Viss jau izskatās labi. Bet ir jautājums vai projekta autori ir iepazinušies ar ceļu satikmes noteikumiem. Runa ir par krusojumiem un gājēju pārejām pie tiem. Tiek mākslīgi radītas divdomīgas situācijas: pie "stop" zīmes ir jāapstājas, bet uz gājēju pārejas tas ir aizliegts, apstājoties pirms gājēju pārejas ir jāapstājas krusojumā vai arī uz iepriekšējās gājēju pārejas. (Rīgas-Līkās krustojums, pi ELVI) krusojumā arī aizliegts apstāties un starp iznēmumiem nav minēta gājēju pāreja. Krustojumiem jābūt tādiem lai visi transporta līdzekļi vaētu izbraukt tos netraucējot pretimbraucošos. Tas var radīt papildus ceļu satiksmes negadījumus, bet transporta līdzekļu drūzmēšanās nav savienojama ar pilsētas gaisa tīrību, nedzīvojam jau vienai dienai... Runājot par sniega tīrīšanu - tās kabatas tik un tā neviens nevarēs iztīrīt...

pirms 11 gadiem, 2009.08.15 19:05

Vietējās ziņas