Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās rekonstrukcijas darbi

Pilsētas dome iesniegs projekta pieteikumu rekonstrukcijas darbu 2.kārtai
Ik dienu gulbenieši var vērot, kā ātrā tempā turpinās pilsētas centrālo ielu rekonstrukcijas darbi, taču, vērojot tos, cilvēkiem rodas arī dažādi jautājumi.

Diezgan lielu interesi šobrīd ir izraisījuši darbi Ābeļu ielas posmā no Rīgas ielas līdz Oskara Kalpaka ielai, kur ielai pa vidu tiek veidota atdalošā josla. Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka stāsta, ka tur brauktuve turpmāk būs četrus metrus plata, bet viena ielas mala tiks pārveidota par stāvvietu, kur šķērsām varēs novietot automašīnas, lai tās neaizņemtu vietu gar abām ielas malām, kā tas bija līdz šim. Viņš norāda, ka dažādas izmaiņas būs arī citās ielās.

"Viss tiek darīts, lai uzlabotu kustības drošību un sakoptu vidi, izveidotu stāvvietas, kur tas ir iespējams," saka izpilddirektors.

Rekonstruēs septiņas ielas

Iepriekš jau rakstījām, ka šovasar ielu seguma rekonstrukcijas darbi tiks veikti septiņās ielās - Ozolu ielas posmā no Rīgas ielas līdz Dzeguzes ielai, Ābeļu ielas posmā no Krasta ielas līdz O.Kalpaka ielai, Bērzu ielas posmā no Rīgas ielas līdz Brīvības ielai, Līkās ielas posmā no Brīvības ielas līdz O.Kalpaka ielai, Rīgas ielas posmā no Blaumaņa ielas līdz Dzelzceļa ielai, Gaitnieku ielas posmā no Ābeļu ielas līdz Ozolu ielai un O.Kalpaka ielas posmā no Blaumaņa ielas līdz Dzelzceļa ielai.

Iesniegs projekta pieteikumu

G.Stucka atklāj, ka šobrīd tiek kārtota arī tehniskā dokumentācija pilsētas ielu rekonstrukcijas turpinājumam. Pēdējā pilsētas domes sēdē tika arī lemts par projekta "Gulbenes pilsētas ielu seguma rekonstrukcija 2.kārta" pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā. Projekta pieteikums ministrijās ir jāiesniedz līdz 20.maijam.

"Lai iesniegtu projektu, ir nepieciešams arī domes lēmums par līdzfinansējuma piešķiršanu," norāda izpilddirektors.

Projekta finansēšanai pilsētas dome pretendēs uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma saņemšanu 1 346 675 latu apmērā un valsts budžeta dotācijām 95 059 latu apmērā. Projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldībai 2010.gadā būs jānodrošina līdzfinansējums 142 590 latu apmērā.

"Ja projekts tiks atbalstīts, būs jāsāk domāt tālāk par finansēm, taču tobrīd jau būsim novadā un būs citi deputāti, kas pieņems lēmumus, tādēļ viss vēl var mainīties un simtprocentīgi neko apsolīt nevaram," saka G.Stucka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas