Tuvojoties Ziemassvētkiem, Latvijā kļūs vēsāks, snigs un putinās

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Latvijā kļūs vēsāks, snigs un putinās, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Tuvākajā laikā dziļš un aktīvs ciklons no Atlantijas ziemeļu daļas ātri virzīsies uz dienvidaustrumiem, rīt ciklona centrs šķērsos Skandināviju un jau pārīt atradīsies virs Baltkrievijas. Ciklons izraisīs stipru vētru Baltijas jūras akvatorijā un jūras piekrastes rajonos.

 

Rīt Latvijas jūras piekrastē dienvidrietumu vējš pastiprināsies līdz 20-23 metriem sekundē (m/s), bet parīt, vējam iegriežoties no ziemeļrietumiem, tā ātrums brāzmas sasniegs 25-27 m/s.

 

Pirmssvētku laikā ciklona ietekmē Latvija ir gaidāms vējains laiks ar nokrišņiem. Gaidāms slapjš sniegs, rietumos arī lietus, bet gaisa temperatūra svārstīsies robežās no -1 līdz +5 grādiem pēc Celsija skalas. Turpmākajās dienās pakāpeniski kļūs vēsāks, snigs un putinās.

 

Klusajā naktī vējš pierims un gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz -1, -6 grādiem. Ziemassvētkos laika apstākļus Latvijā noteiks anticiklons, tādēļ būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Ar ziemeļaustrumu puses vējiem ieplūdīs auksta gaisa masa, līdz ar to gaisa temperatūra nakts stundās noslīdēs līdz -5, -10 grādiem, bet dienā tā būs -1, -7 grādu robežās.

 

Pirmajos un otrajos Ziemassvētkos Latvijā gaidāms mākoņains laiks, nedaudz snigs, taču brīžiem skaidrosies. Pūtīs ziemeļaustrumu vējš ar ātrumu līdz 10 m/s. Gaisa temperatūra naktī un dienā svārstīsies no -2 līdz -10 grādiem. Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies nākamās nedēļas nogalē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas