Ūdens būs dārgāks, siltums - ne 25

SIA „Alba" 30.septembrī iesniedza jaunu, palielinātu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Par to lasāms Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas interneta mājas lapā. Uzņēmums plāno ūdensapgādes tarifu palielināt par 10,3 procentiem un kanalizācijas pakalpojumiem - par 28,6 procentiem (bez pievienotās vērtības nodokļa). Līdz šim par kubikmetru ūdens maksājam 0,68 latus, turpmāk maksāsim 0,75 latus. Kanalizācijas pakalpojumi SIA "Alba" klientiem šobrīd maksā 0,77 latus par kubikmetru, turpmāk maksās 0,99 lati.

Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons "Dzirkstelei" saka, ka pašvaldības ekonomisti un grāmatveži pašlaik pēta dokumentus saistībā ar SIA "Alba" sagatavotajiem jaunā tarifa aprēķiniem.

 

"Pēc tam droši vien arī deputāti skatīsies, vai ir kas iebilstams un vai mums ir kādi piedāvājumi," viņš klāsta. Deputāts Guntis Blūms "Dzirkstelei" pauž, ka ietekmēt jaunā tarifa samazināšanu droši vien būs grūti, jo SIA "Albai" noteikti ir pārliecinošs pamatojums. Tomēr viņš pauž nožēlu, ka "vēlamies tādu ūdeni kā Eiropas Savienībā, kas maksā kā Eiropas Savienībā, bet Latvijā cilvēkiem algas un pensijas diemžēl nav kā Eiropas Savienībā".

 

G.Blūms piebilst, ka domē SIA "Alba" jaunos tarifus ļauts vērtēt tikai līdz nākamnedēļas trešdienai.

 

Tarifu izmaiņas, kā norādīts SIA "Alba" iesniegumā, ir saistītas ar ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoma samazināšanos un izmaksu pieaugumu. Gulbenes novada domes interneta mājas lapā lasāms, ka ikviens lietotājs iepazīties ar tarifu projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī rakstveidā vai elektroniski sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu var darbdienās SIA „ALBA" telpās Gulbenē.

 

Savukārt SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka "Dzirkstelei" saka, ka uzņēmums šajā apkures sezonā neplāno palielināt siltumenerģijas tarifu, tas paliek tāds pats kā līdz šim - 39,15 lati par megavatstundu siltuma (bez pievienotās vērtības nodokļa). Tas ir apsveicami, jo kaimiņos - Alūksnes novadā - akciju sabiedrība "Simone" Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram iesniegusi jaunu, palielinātu siltumapgādes pakalpojuma tarifa projektu.

 

Pašlaik Alūksnē siltuma tarifs ir 38,74 lati par megavatstundu, bet ar nākamā gada 1.janvāri spēkā jau varētu stāties jaunais tarifs - 40,59 lati par megavatstundu siltuma (bez pievienotās vērtības nodokļa). Jaunais tarifs esot saistīts ar materiālu, kurināmā un pakalpojumu cenu izmaiņām.

 

G.Stucka klāsta, ka Gulbenē jau ir sākusies jaunā apkures sezona. Katru dienu siltumam tiek pieslēgtas vairākas ēkas.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Ejit uz ALBU...un kas Jūs tur uzklausīs?Tik sapuvušus nekur citur neesmu redzējusi.Sev vien sliktāk izdarīsiet.

pirms 9 gadiem, 2011.10.20 18:09

Ejiet uz ALBU, runājiet atklāti....
Ko burkšķat pa kaktiem?
Riebjas

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 08:30

domugraudam

jaunie tarifu aprēķini iesniegti regulatoram (nevis domei) apstiprināšanai, katrs iedzīvotājs var apskatīties, no kā tarifs sastāv un apstrīdēt kādu no pozīcijām. Dome kā viens no pakalpojumu saņēmējiem analizē piedāvāto tarifu. Ja būs pamats, sniegs pretenziju.

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 18:55

domugrauds

Taā nu sanāk gan,ka visas darbības tiek veiktas tamdēļ-lai cilvēki sāktu zagt.Šos grandiozos rēķinus atmaksāt vairs nav iespējams.Pirms domei akceptēt vai noraidīt šo prasījumu derētu noskaidrot pamatojumu cenas pieaugumam.Ja arī Adamoviča kungam šie pierādījumi atrastoas-izlemt cik tie ir lietderīgi,ja valstī valda krīze, bet krīze būtu jāpārdzīvo solidāri.Un vēl-vai Adamoviči ūdeni paši ražo,vai tas tomēr nāk no zemes dzīlēm-kas patiesībā ,vismaz pagaidām pieder mums visiem???

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 18:14

333

Labs gimenes biznes. Ja maz patere jacel cenu, ja daudz patere ari jacel cenu, latviesu nacionala biznesa ipatniba.

pirms 9 gadiem, 2011.10.15 08:14

Nu un kā ar tiem nebeidzamajiem pārrēķiniem?Vai ta Albai vēl nepietiek,ka katru mēnesi par baltu velti mēs vēl piemaksājam ?Gan par neiztērēto ūdeni,gan par it kā to pašu neko aiztecinātu kanalizācijā?Nu nav kauna pavisam .trakāki par reketieriem!Tie esot ņēmuši 10%,bet šamējie grib un grib un grib un grib ....bet nauda tāda lieta ,jo vairāk ir ,jo vairāk vajag.Tak nepiebarosim viņus NEKAD!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 16:56

Radikāls, ko jūs te peraties, kad novads panāks slimnīcas likvidāciju, tad tas būs RADIKĀLS RISINĀJUMS!!! Tauta....tad 60-70% mūsi pilsētas izmirs, jo nesaņems veselības aprūpi...nebūs kur un kas'ārstēs!!!
Un ne visi varēs meklēt palīdzību pie speciālistiem Rīgā, Valmierā vai vēl aiz LV robežām.....
Vot šajā jaut. deputāti jāsauc pie atbildības un jāceļ boikots. Ejam piketā pie domes....ar televīziju...ar Bez tabu, Tautas balsi....nu ejam....
Pa kaktiem burbuļojam visi, bet publiski bez anonimitātes - baidamies....nav drosmes

Ar cieņu Mežkute no Stradu pagasta

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 16:20

Nātre maksātājam

Jums taisnība šis ir ļoti radikāls risinājums, pat utopisks, jo latvietim grūti saņemties kaut kam ekstrēmākam. Protams, par parādiem iesūdzēs tiesā, bet tiesā neiesūdzēs ( un būs jāmeklē risinājums) piemēram 60 - 70 % iedzīvotāju. Ja šāds cipars saņemtos rēķinu boikotam ...

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 14:19

maksātājs

Nātre, tas nebūs risinājums. Par parādiem atdos tiesai un tiesu izpildītājiem, būs jāmaksā trīskārši. Šobrīd ir tas mirklis, kad mēs varam mēģināt kaut ko ietekmēt, kamēr tarifs nav apstiprināts regulatorā. Un kā to panākt, tas būtu jāzin pašvaldības deputātiem, bet ja nezin, tad viņu pienākums būtu uzzināt un darboties iedzīvotāju interesēs. Pašvaldībai jāorganizē ūdensapgāde. Varbūt ir cits uzņēmums, kas var apgādāt Gulbenes pilsētu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 13:52

tirgotājs

Kā alternatīvu risinājumu vajag daudzdzīvokļu pagalmos ierīkot sausās tualetes! Gribi tērēties sēdi siltā hauzītī, negribi - aiziet uz pagalmu. Aku katrā pagalmā! Gribi tērēties - tecini no krāna, negribi - aiziet ar spaini uz aku. Lūk šīs divas lietas var piedāvāt ierīkot jau kādam citam kantorim.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 13:41

Nātre

Ļaudis, ja paskatāmies SIA Alba rēķinus vairāku gadu garumā, tad redzam, ka tie nemitīgi auguši. Domāju, ka ikviens no mums vēlas saņemt tam pamatojumu pa punktiem: kāpēc,cik tas maksā. Tā vietā mums pasniedz: sakarā ar ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoma samazināšanos, un viss.

Vai mēs beidzot tam nevaram pielikt punktu?! Kamēr nesaņemam sīku pamatojuma izklāstu un neatkarīgu ekspertu vērtējumu, visi šos rēķinus vienkārši neapmaksājam.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 13:15

tirgotājs

Šo vietu gan nesapratu:"Tarifu izmaiņas, kā norādīts SIA "Alba" iesniegumā, ir saistītas ar ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoma samazināšanos..." Līdz šim ekonomikas pamatos mācīja, ka samazinoties pieprasījumam jāsamazina cena, lai to saglabātu līmenī. Nu ja, šie likumi nestrādā uz MONOPOLISTIEM. Kādu brīdi ja pilsēta savu toaletes poda saturu izgāztu pagalmā ar pamatojumu, ka taupa uz ūdeni un kanalizāciju, tad būtu jautri:)

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 12:31

maksātājs

...varbūt var atlaist pašvaldības deputātus?

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 11:32

nu ja

nu un līdz ar to radīsies vēl vairāk parādu jo cilvēki nespēs samaksāt!!!! man vienai paziņai par konteinieru iznak mēnesī maksāt 27,49 ls! jo viņai ir liela ģimene! vispār šausmas kas latvijā notiek! par cilvēkiem vispār nedomā!

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 11:29

Bet es cerēju...

Līdz ar katru šāda raksta izlasīšanu arvien vairāk saprotu,ka pirmsvēlēšanu programmas ir tikai solījumi.Visām domē sēdošajām partijām primārais bija komunālo maksājumu pārskatīšana,samazināšana .Ne nu tie ir mazinājušies,ne pārskatīti....Visskaļāk par to tērgāja tieši Daudziņas un Liepiņa partijas.Darbus gan kaut kā nejūt.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 10:51

Kamēr šai ģimenei būs monopol tiesības gulbenē, tikmēr viņi darīs kā gribēs...

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 10:50

Sandra

Kā gan tas nākas, ka sākot taupīt mēs patērētāji nevis kā cerējuši ieekonomējam, bet gan tieši pretēji "nopelnam" sev lielākus tarifus!!!?
Bet varbūt arī šim uzņēmumam tomēr būtu jāpadomā par to, kā iespējams optimizēt savu darbu, ja jau tarifa paaugstinājuma pamatojums pēc uzņēmuma teiktā -"saistīts ar ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoma samazināšanos un izmaksu pieaugumu"- ja jau samazinās pakalpojuma apjoms, tad jau kādam arī darāmā no tā kļūst mazāk?!
Algas mūsu valstī jau kuro gadu paliek saknapušas kopš tika samazinātas un nu nemaz neceļas, bet cenas gan tik aug un aug visam. Ja jau uz laiku "iesaldē" algas, tad tas pats, manuprāt" būtu jādara ar pakalpojumu cenām, lai jau nezūd jebkāds līdzsvars starp cilvēka saņemto un maksājamo par pakalpojumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 10:31

TARIFUS DRĪKST MAINĪT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kur ir rakstīts, ka nedrīkst?

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 10:11

Tante

It kā ūdens ir no dabas,tas pienāktos katram latvietim,bet lūk atšķirība trubas pa kuru tas atnāk līdz mums apsaimnieko ALBA,nu dzīva nauda ar lāpstu raušama.Dome mīļā ja jums ir nauda,mums tā vairs neatliek,kad samaksājam par APKURI,ELEKTRĪBU un nopērkam ROLTONU.Kas domās par mums,ja mūs neatbalstīs DOME ,tad kas.Vai domājat ,ka pastāstot to ,ka Alūksnē apkure dārgāka,bet mums paliks vecā mēs iemigsim dziļā miegā un neko nepirkstēsim,redz cik DOME laba...Padomājiet loģiski -tarifi jau tā lieli,to ka grib kautkur kautko uzlabot tās ir Albas intereses,lai arī meklē iekšējos līdzekļos sev naudu.Piemērs Uz ceļa piebrauc dzeltens auto divi jauni džeki sēd mašinā viens izlec atrauj ar lomiku vāku ,paurķē un aizbrauc,kam vajadzīgi vēl 2 dirnētāji,ko,ja strādā viens,a ?TARIFUS NEDRĪKST MAINĪT !!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 10:08

Vietējās ziņas