Ūdenssaimniecība jāsakārto vēl tikai Tirzā un Jaungulbenē

22.novembrī Gulbenes novada domes sēdē deputāti apstiprināja ieceri sakārtot ūdenssaimniecību četros pagastos - Beļavā, Stāmerienā, Druvienā un Strados. Visur šos projektus paredzēts īstenot ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Salīdzinoši dārgāko projektu plānots īstenot Druvienā - par 401,9 tūkstošiem latu kopā ar pievienotās vērtības nodokli, Strados - par 396,2 tūkstošiem latu, Stāmerienā - par 352,2 tūkstošiem latu, Beļavā - par 312,3 tūkstošiem latu.  

Deputāts Guntis Blūms izteica bažas, vai pēc projektu īstenošanas visi patērētāji spēs samaksāt ūdens un kanalizācijas paaugstinātos tarifus. "Varbūt būs jāmaksā 7 līdz 8 lati no cilvēka, ja darbosies Eiropas Savienības uzstādījums - pilnas apmaksāšanas princips," viņš sacīja. G.Blūms uzsvēra, ka Druvienas gadījumā faktiski ir runa par gandrīz miljons latu lielu naudas ieguldījumu, ko viņš uzskata par lielu izšķērdību. Tajā pašā laikā viņš bilda, ka nav citas izejas, kā vien apstiprināt šīs projektu ieceres.

 

Kā zināms, līdz 2015.gadam visos pagastos ūdenssaimniecība obligāti ir jāsakārto atbilstoši Eiropas Savienības prasībām. Ūdenssaimniecības sakārtošanas projekti novadā šobrīd izstrādāti vai pat jau realizēti gandrīz visos lielākajos pagastu centros, kā arī Gulbenē. Izņēmums ir vienīgi Jaungulbene un Tirza, taču arī tur top tehniski ekonomiskie pamatojumi ūdenssaimniecību sakārtošanai. Paredzams, ka decembrī tos jau sāks vērtēt novada domes deputāti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas