Ugunsgrēkā daļēji nopostītajā Lejasciema sociālās aprūpes namā sākušies atjaunošanas darbi

Ugunsgrēkā daļēji nopostītajā Lejasciema sociālās aprūpes namā sākušies atjaunošanas darbi, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Lejasciema pagasta padomes priekšsēdētājs Dainis Švika.

"Vēl oficiālu ekspertīzes slēdzienu neesam saņēmuši, tas no Rīgas jāgaida apmēram mēnesi. Cik noprotams, viņi uzskata, ka tas noticis skursteņa dēļ, - mums tas neliekas ticami, jo firma, kas skursteni uzlika, to noņēma, un apskatot secinājām, ka tas ir gluds, spožs un ar izolāciju vidū," stāsta Švika.

Neskatoties uz atšķirīgajiem viedokļiem, uzņēmums, kas būvēja ēku, jau sācis atjaunošanas darbus par saviem līdzekļiem.

"Viņi atzina, ka tā ir celtniecības vaina, lai gan precīzi nav iespējams noteikt, kāda tieši. Pašlaik kārtojam dokumentus, visas izmaksas viņi ir apņēmušies segt," piebilda Švika.

Sociālās aprūpes nama iemītnieki ēkā vēl nav atgriezušies, jo nav atjaunota apkure. Arī sanitārais bloks, dzēšot ugunsgrēku, cietis no ūdens daudzuma.

LETA jau ziņoja, ka 28.janvāra pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks Gulbenes rajonā, daļēji nopostot Lejasciema sociālās aprūpes namu, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

Sociālās aprūpes ēka, kurai viena daļa uzcelta pilnīgi no jauna, ekspluatācijā nodota tikai pagājušā gada rudenī, un tajā paredzēta vieta 11 cilvēkiem, bet nepieciešamības gadījumā cilvēku skaitu būtu iespējams palielināt.

Ugunsnelaime izcēlusies ēkas otrajā stāvā, kurš ticis izbūvēts no jauna un arī visas komunikācijas bijušas jaunas.

"Pašlaik ēkā mitinājās pieci pensionāri, un bija plānots, ka divi tūlīt ievāksies. Katram iemītniekam ēkā ir sava istabiņa, kopēja ir virtuve. Iemītnieku istabiņas uguns nav skārusi, jo otrajā stāvā, kurš cieta ugunsgrēkā, bija darbinieku telpas un zem tām pirmajā stāvā bija dušas un tualetes telpas. Kad ēkā tiks atjaunota elektrības padeve un apkure, iemītnieki varēs atgriezties," atzina pagasta padomes priekšsēdētājs.

Visi sociālās aprūpes nama iemītnieki bijuši no Lejasciema, tādēļ pašlaik izmitināti pie saviem radiem un draugiem.

Švika lēš, ka aptuvenie ugunsnelaimes radītie zaudējumi varētu būt 50 līdz 70 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas