Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz apbalvojumu "Laiks Ziedonim 2016" nominācijā "Zemi es mācos" pretendē z/s "Ķelmēni" 4

Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē noskaidroti apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” nominanti tautsaimniecībā. Par to informē Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Tjarve.

"Nominācijā “Zemi es mācos” apbalvojums tiks pasniegts mazajai vai vidējai lauku saimniecībai, kas atbalsta videi draudzīgas saimniekošanas principus un spēj nodarbināt citus, neaizmirstot par savas saimniecības sakoptību. Pretendentus apbalvojumam var izvirzīt jebkurš cilvēks, kā arī iespējams pašiem pieteikt sevi. Apbalvojumam „Laiks Ziedonim 2016” šogad tika pieteikti vairāk nekā 170 pretendenti, no kuriem tautsaimniecības nominācijā - 14. Visu martu vizionāri rūpīgi vērtēja pretendentu pieteikumus, apciemoja vairākas saimniecības, lai izvēlētos tos nominantus, kuri pretendēs uz „Zemi es mācos” laureāta titulu," stāsta K.Tjarve.

Šogad tautsaimniecības nominācijā „Zemi es mācos” uz laureāta titulu pretendē četri uzņēmēji, tostarp Juris Paulovičs no zemnieku saimniecības „Ķelmēni” Rankas pagastā, kas nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību (graudkopību), bioloģiskās maizes cepšanu un tirdzniecību, uzsākta bioloģiskās lopbarības ražošana. Rankas rudzu rupjā maize ir gan pašu, gan pircēju iecienītākais produkts no z/s “Ķelmēni” klāsta, kas tiek cepta no pašu un kaimiņu saimniecībās audzētiem un maltiem bioloģiskajiem rudziem.

Laureāts tautsaimniecības nominācijā tiks paziņots cildināšanas ceremonijā Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, 3.maijā.

Šī gada žūrijas komisijas vadītāja ir žurnāliste Daina Bruņiniece, kura darbojas kopā ar vizionāriem (cilvēkiem, kuri ir kompetenti nominācijas jomā un pārzina nozares aktualitātes) Ēriku Hānbergu, Baibu Mikālu, Aigaru Rostovski, Lailu Līdumu un Jāni Nīmani (2014. gada laureāts).

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Arī šogad apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās. Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

JS

Ķelmēnu maize - pilnīgi noteikti ir vislabākā!!!

pirms 4 gadiem, 2016.04.15 00:14

Baiba

Ķelmēnu melno maizi ēdu baltu muti. Gardumu gardums. Ar medu, ievārījumu, lauku speķīti vai tāpat.

pirms 4 gadiem, 2016.04.15 16:12

Ligita

Ļoti lepojos ar Juri. Paldies viņam par garšīgo maizi un Rankas vārda popularizēšanu!

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 18:52

Vietējās ziņas