Uz Gulbenes novada domes jumta tomēr liks saules paneļus 12

Gulbenes novada dome plāno aizņemties 59 465 eiro no Valsts kases uz 20 gadiem, garantējot aizdevuma atmaksu ar pašvaldības budžetu, lai tādā veidā pietiktu naudas saules paneļu izvietošanai uz pašvaldības administratīvās ēkas jumta Gulbenē, Ābeļu ielā 2.
Deputāti to akceptēja, balsodami 19.marta novada domes sēdē.
Projekta mērķis ir ražot elektrību, izmantojot saules fotosintēzes paneļus. Paredzams, ka šie paneļi saražos 30 procentus no visas ēkas Ābeļu ielā 2 gada patēriņa. Pagājušā gada decembrī pašvaldības izsludinātajā atklātajā konkurā saules elektrostacijas uzstādīšanai uz Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas jumta uzvarēja Liepājas SIA “IMRE” ar piedāvāto līgumcenu – 76 674,66 eiro bez PVN. Pašvaldība jau pirms gada par šo projektu vienojās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī pagājušā gada aprīlī no SIA “Vides Investīciju fonds” tika saņemts avanss projekta realizācijai – 32 019,69 eiro.
Projekta attiecināmās izmaksas ir 91 484,83 eiro, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums – 69,999 procenti.
18.marta finanšu komitejas sēdē deputāte Lāsma Gabdulļina vaicāja, vai ir veikta Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas jumta izpēte, pirms tur likt saules paneļus. Vai esot tāds apstiprinājums no novada būvvaldes?
Pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis sacīja, ka ir veikta ēkas tehniskā apsekošana un esot saņemts būvkonstruktora slēdziens, ka uz jumta drīkst izvietot saules paneļus. J.Barinskis arī zināja teikt, ka minētās ēkas jumta segums ir atjaunots pirms 3-4 gadiem. Tomēr viņš neizslēdza, ka būs varbūt jāveic kādi labošanas darbi.
L.Gabdulļina arī gribēja zināt, vai saules paneļu izmantošana ilgtermiņā būs izdevīga. J.Barinskis teica, ka skaidrība ir par sešiem gadiem, bet turpmāk situācija varot kļūt mainīga. Taču viņš akcentēja, ka izdevīgi ir ražot arī elektrību ēkas patēriņam, par to nemaksājot. Būs arī 9 kilovatu jaudas akumulators elektroenerģijas uzkrāšanai. Viņš atgādināja, ka ir doma ar paneļu saražoto elektrību vasarā darbināt strūklaku centrālajā skvērā, kas ir netālu no ēkas. Kopumā gadā šiem saules paneļiem būs obligāti jāsaražo 58 megavati elektroenerģijas.
J.Barinskis atgādināja, ka ar šā projekta realizāciju nav bijis iespējams strauji virzīties uz priekšu, četras reizes nācies pārtraukt publisko iepirkumu, lai procesu sāktu atkal no jauna.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Kārtējā zagšana

Izmantojot saules fotosintēzes paneļus ? Skolā nav jājiet lai kļūtu par žurnālistu ? Fotosintēze ir kāpostu lapās, nevis saules fotoelektriskajos paneļos.

pirms gada, 2020.04.14 10:46

Laima

Vnk ārprāts, lai neteiktu vairāk, nu gan domniekiem nepieciešama kaudze elektroenerģijas, strādā 5 dienas nedēļā, vasarā ir saulains laiks! Saprastu vēl ja uzņēmēji kaut ko tādu dara! Uz ko un cik tālu iesim?Kas vēl būs jāatmaksā nodokļu maksātājiem, aizņēmums uz 20 gadiem, bet kaut ko sola tikai 6 gadus, nu vnk smieklīgi!

pirms gada, 2020.04.14 11:30

....

Ar steigu jālikvidē Barinska izsaimniekošanas nodaļa.

pirms gada, 2020.04.14 11:40

????????

Kāpost kāpēc tu ņem aizņēmumus vai tiešām Gulbenei ir nav nekā vairs svarīgāka par tām saules baterijām kuras neviens neredzēs un nekad neuzzinās vai viņas tur uz tā domes jumta reāli darbojas.

pirms gada, 2020.04.14 12:10

ussr

pārdos pa dubulto tarifu?pirms sāciet murgot -aizveriet acis,pārbagātais novads,paši sudos līdz ausīm,vo 3,14zdetj,ņe hu citu ko darīt kā darbinat strūklaku,un kā??? piepiedīs tos obligātos 58Mw,kas to kontrolēs?

pirms gada, 2020.04.14 14:31

Gulbeniesi

Labak naudu pieskirusi vesturiskam majam,ta dome tikai par sevi doma,nevis par gulbenes iedzivotajiem.kas par cilvekiem tur strada.

pirms gada, 2020.04.15 07:08

Marcis

Tagad berni neies uz skolu vel gadu,jo ta zaraza vilksies lidznakos gadam skolas bus aizslektas.

pirms gada, 2020.04.15 07:11

tiesa

vēlreiz atceraties,kas jādara vēlēšanās,tad būs pēc nopelniem.

pirms gada, 2020.04.15 14:44

Ināra indrica

Jo talak,Jo trakak visus izmest sen vajadzeja,zog cik vien var.maz,un maz viniem.Tagad ,ka covid 19 labak domajusi , kā cilvekiem palidzet,butu prasijusi naudu iedzivotajiem,Lai maksa berniem,vecakiem.

pirms gada, 2020.04.16 22:47

Gulbeniesi

Pietiek zakt,vai tad tiesam vel jums nepietiek.es ta saprotu kad domei nauda iet pa labi un kreisi ja jau dzivokli iet pardosana cilveki stav rinda bet dzivokli stav tuksi un pust.ko jus varat pateikt cik talu ir aizgajusi musu domes cilveki.

pirms gada, 2020.04.17 06:29

Vietējās ziņas