Uz ielas dzīvnieks! Piebremzē! 5

Šodien aptuveni pulksten 13.30 Gulbenē, Rīgas ielā, gandrīz iepretim veterinārajai aptiekai "Fauna" braucoša automašīna savainoja kaķi. Dzīvnieks ar grūtībām kūņājās uz priekšu uz trim kājām, jo ceturtā neklausīja. "Dzirkstele" bija aculieciniece šim notikumam.

Kā tā varēja notikt, ka skaidrā dienas laikā pilsētas centrā, kur satiksmi regulē luksofori, kur labi pārredzama brauktuve?! Vai tiešām šoferis, redzot uz ielas kaķi, nevarēja piebremzēt? Varbūt tīšām uzbrauca dzīvniekam, baidoties no tā, ka melnais minka pārskries pāri ceļam un līdz ar to braucējam neveiksies? Vai veiksies vairāk, ja ir apzināti sabraucis dzīvnieku?  

Sagūstot dzīvnieku, kas šokā šņāca un bija gatavs cīņai līdz nāvei, un nododot to veterinārārstes Elitas Lesiņas rokās, kaķītis vēl nevarēja rimties. Ārste konstatēja, ka kaķu meitenītei ir apgrūtināta elpošana, tātad, visticamāk, trieciena brīdī sasistas plaušas. Tāpat, iespējams, vienai pakaļkājai ir sarauta saite.

 

E.Lesiņa ziedoja medikamentus, sašpricēja kaķim nomierinošas zāles. Sākumā bija cerība, ka dzīvnieks izķepurosies, dzīvos, bet mazā dzīvībiņa tomēr nemaz nebija tik sīksta. Kaķis drīz vien nomira.

 

Veterinārārste secina, ka ceļu satiksmes negadījumā gūtās traumas kaķim tomēr izrādījušās pārāk smagas un liktenīgas. Arī viņa "Dzirkstelei" pauž neizpratni par šoferi, kas nogalinājis kaķīti, un saka: "Vai tiešām bija jābrauc virsū kaķim?"

 

Veterinārārste arī mudina aizdomāties pilsētniekus, kas tur kaķus, par to, kā parūpēties, lai viņu dzīvniekus nepiemeklētu līdzīgs liktenis. Varbūt tomēr pareizāk ir kaķi turēt mājās, sterilizēt, vakcinēt un vest pastaigā ārā tikai saimnieka klātbūtnē. Arī Gulbenē manīts, ka dažs rūpīgs sava dzīvnieka draugs savu minci pastaigā ved pavadiņā. Kāds varbūt par to smejas. Taču saimnieks vismaz ir drošs par savu mīluli.

 

Diemžēl nezinām arī, vai bojā gājušajam kaķītim ir bijis saimnieks vai dzīvnieciņš klaiņojis.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

no optikas

tā ir kaķene, kas dzīvoja turpat šķūnīšos un saimnieka viņai nav... reizēm nāca man prasīt ēst, bet rokās nedevās... un šņāca noteikti tāpēc,ka kāds ir paņēmis rokās, jo viņa vienmēr šņāca, kad piegāju tuvāk.

pirms 11 gadiem, 2009.10.28 09:23

Aizkapu džedejs

nu ir man pasam gadijies tiesi pilseta kad uz cela izskrien kakis pilnigi negaidot un nez no kurienes!!!nu man pasam toreiz paveicas kad preti nebrauca cits transporta lidzeklis jo paspeju ieraut preteja joslaa un kakis palika neskarts!!!tacu teiksu kaa ir,kakis nav cilveks kuru laikus jau var pamanit un kakis ari parvietojas atrak nekaa cilveks!!!taa kaa soreiz domaaju kad arii soferi nevajag nosodit,vng ko vareja soferis izdariit-apstaties un paskatities kas ar dzivnieku noticis!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 03:07

dadzis

Žēl, ka ir cilvēki, kuri uzskata, ka jādzīvo tikai viņiem un dzīvnieciņi viņiem nav nekas. Ir novērots, ka vienu otru dzen azarts tieši uzbraukt pāri ielai skrejošam kaķim vai sunim. Cietsirdības kalngals... vai cinismam un nezēlībai tagad pieder pasaule?

pirms 11 gadiem, 2009.10.22 09:53

Mūsu mincim izgāja tieši tā pat,bet ne centrā ,bet nomalē:(

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 21:09

Vietējās ziņas