Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Kalpaka ielas atrod kara laika lādiņu (papildināts) 5

Nesprāgušais artilērijas lādiņš izrakts vienā vietā Gulbenē un pārvests uz citu vietu
Vakar ap pulksten 18.00 dažu labu gulbenieti, ejot no darba mājās, pārsteidza policijas lentas norobežojums uz O.Kalpaka ielas posmā no Līkās līdz Vidus ielai. Policijas darbinieki minētā pilsētas rajona iedzīvotājiem ieteica uz savām dzīves vietām doties pa apkārtceļu.

Notikuma vietā kādas daudzdzīvokļu mājas iemītniecei kāds policijas darbinieks skaidroja, ka atrasts sprādzienbīstams priekšmets, gaidot ierodamies sapierus. Taču vēl kāds uzrunātais atsmēja, ka tās esot mācības.  

Mēģinājām rast atbildi uz jautājumu, kas tad īsti notiek uz O.Kalpaka ielas?

 

Gulbenes policijas dežūrdaļas darbinieks apstiprināja, ka ir saņemts izsaukums uz minēto notikuma vietu un lūdza sazināties ar priekšniecību. Diemžēl viņus neizdevās sazvanīt

 

Sīkāku informāciju sniedza Valsts policijas preses un sabiedrisko attiecību biroja vadītāja Ieva Rekšņa: "Pie jums Gulbenē, bruģēšanas darbus veicot, ir atrasts kara laika lādiņš. Nezinot to, vai tas ir sprādzienbīstams, bija izsaukta sapieru brigāde, kas to aizveda. Pēc pulksten 19.00 viss tika novērsts. Pēc tam skatīsimies, vai Otrā pasaules kara lādiņš, kas tika atrasts uz Kalpaka ielas, bija sprādzienbīstams vai ne. Rīgā šādi gadījumi ir itin bieži, remontējot ielas un rokot privātmāju teritorijās. Arī par rajoniem ir informācija."

 

Uz jautājumu, vai šādos gadījumos iedzīvotāji nav jāevakuē, I.Rekšņa atbildēja, ka uz vietas tiek izvērtēta bīstamība un tiek izsaukti speciālisti, kas novērš bīstamo situāciju. Tas šajā gadījumā arī ticis izdarīts.

 

***

 

2.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste virsseržante Diāna Selecka trešdien "Dzirkstelei" palīdzēja noskaidrot, ka Gulbenē vakar atrasts 75 milimetru artilērijas lādiņš, ko zeme galbājusi kā Otrā pasaules kara mantojumu.

 

"Transportējām lādiņu ārpus Gulbenes un izcirtumā uzspridzinājām," "Dzirkstelei" stāsta sapieru rotas vada grupas komandieris štāba virsseržants Modris Seļickis.

 

Kā zināms, Gulbenē ielu rekonstrukciju veic Smiltenes akciju sabiedrība "8.CBR". "Dzirkstelei" izdevās noskaidrot, ka lādiņš uziets klāt pievestajā melnzemē, kas ņemta no kādas citas vietas Gulbenē, veicot ielu rekonstrukciju. Kur tieši izraksts lādiņš kopā ar zemi, to noskaidrot ir neiespējami.

 

Uz "Dzirksteles" jautājumu, vai bija bail, strādnieks, kas tobrīd veica ielas rekonstrukcijas darbus bīstamajā zonā, atbildēja īsi: "Kā lemts, tā notiks."

 

Tātad Gulbenē, veicot zemes rakšanas darbus, nepārbaudot augsni? Tomēr to var darīt, jo cilvēce jau sen izgudrojusi ierīces, ar kuru palīdzību ir viegli noskaaidrot, vai zemē atrodas metālu saturošanas daļas.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

l

Tas tik ir jaunums...droši ne viens vien nodomā, kam mēs pāri staigājam katru dienu !!

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 09:20

Vietējās ziņas