Uz laiku slēgta dzemdību nodaļa Balvos 38

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes locekle Alīda Vāne apstiprina, ka patiešām Dzemdību nodaļa uz laiku Balvos ir slēgta.

"Šāda situācija ir radusies, jo vadošā ginekoloģe daktere Rudīte Ikere diemžēl ir saslimusi, bet Gulbenes ginekologi vienkārši atsakās braukt uz Balviem. Līdz ar to šodien atlūgumu uzrakstīja arī daktere ginekoloģe Ērika Elksne. Viņa vairs nestrādā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā," saka A.Vāne.


Arī novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa neslēpj, ka liela problēma šobrīd ir grūtības ar atsevišķu nozaru ārstu, piemēram, ginekologu piesaisti slimnīcu apvienībai. Savukārt Ē.Elksne "Dzirkstelei" apstiprina, ka ir uzrakstījusi atlūgumu un apvienībā vairs nestrādā, bet savā privātpraksē gulbeniešiem būs pieejama.


A.Vāne cer, ka jau 20.janvārī Dzemdību nodaļa Balvos, uz kuru dzemdēt dodas arī Gulbenes novada sievietes, tomēr atsāks savu darbu. Tagad dzemdētājas no Gulbenes un Balviem dosies uz dzemdību nodaļu Rēzeknē, Valmierā vai Madonā, uz vietu, kura ir tuvāka dzīvesvietai.


A.Vāne atzīst, ka izveidojusies situācija nav normāla. "Bet diemžēl mēs nevaram atļauties ņemt dzemdētājas, ja mums tajā brīdī uz vietas nav ārsta, tāpēc ka mēs nekad nepakļausim pacientus riskam," uzsver A.Vāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 38

Babiņa

Tādu ārstu kā Jolanta Mazūre kaut būtu vairāk.

pirms 8 gadiem, 2012.10.24 12:34

sāpe

Onkel! Nevajag runāt par to, kas pašam nav darāms. Negribat ar ,piemēram, plīsušu aklo zarnu tikt vests operēt uz Maskavu?

Jābūt taču rīcībā arī kaut kādai elementārai loģikai.

pirms 9 gadiem, 2012.01.16 21:25

Sandra

Vajag šķirt laulību ar Balvu slimnīcu un pašvaldībai jādomā ,lai Gulbenes slimnīca atjaunotu darbību,Kauns visiem deputātiem Gulbenes novadā,kuri necīnijās par savu slimnīcu- te nu ir rezultāts,nav apmierināti ne iedzīvotāji,ne ārsti,izdzenāts personāls.Vienalga par kādu cenu - ar zobiem un nagiem vajadzēja cīnīties par savu slimnīcu.

pirms 9 gadiem, 2012.01.16 09:55

Onkels

Dāmas, nu nevajag pārspīlēt, ka nav kur dzemdēt.
Mūsu pašu brauc taču uz Madonu, Jēkabpili un pat Rīgu...Tur taču zina, ka Balvu slimnīcā slēgta dzemdību nodaļa un ka Gulbenē tāds nodaļas vispār nav.
Ik pa laikam ikviena dzemdību nodaļa tiek slēgta, lai veiktu ģenerālo tīrīšanu un pat kosmētisko remontu un tml. pasākumus, lai izdzenātu mikrobus, vīrusus un citu nešķīstību, domājot par sievietes un bērnu veselību.

pirms 9 gadiem, 2012.01.15 17:36

asais

Kurs jau pasos sakumos neko nedarija lai butu liela speciga regionala slimnica Gulbene??? Galvenais piebast sodien savas kabatas,kas bus rit -pofik.

pirms 9 gadiem, 2012.01.15 09:52

Irita

Vēl viens pierādījums tam ka vajag atpakaļ slimnīcu Gulbenē.
Ko tad tā ginekoloģe piedalījās visās dzemdībās? sviests

pirms 9 gadiem, 2012.01.14 21:12

Novērotāja

Daktere J.Mazūre nekad nevar būt tik zinoša, kā tās dakteres,kas operē un strādā stacionārā. Sievietēm jau patīk, ka J.Mazūre daudz runā un smaida, bet ...

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 22:31

Novērotāja

Daktere J.Mazūre nekad nevar būt tik zinoša, kā tās dakteres,kas operē un strādā stacionārā. Sievietēm jau patīk, ka J.Mazūre daudz runā un smaida, bet ...

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 22:31

Imce

Protams katram savs dakteris, zobārsts un frizieris.Man ļoti patīk daktere R.Skrastiņa. Vienmēr bezgala korekta,zinoša, laipna un pieejama. Nekad nenoskaidrojot diagnozi netracina pacientes, ļoti iejūtīga.

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 22:27

sāpe

Domāt vajag PIRMS nevis PĒC notikušā- kad pašu lielo reformatoru rociņām viss nopostīts, tad meklē vainīgos apkārt. Nekas nav vienkāršāk kā vainot ārstus, Dievu un ko tik vēl ne.
Reformas ir jāveic nozarē kompetentiem cilvēkiem , nevis kaut klādiem diletantiem, kuri 3 mēnešu laikā veiksmīgi ir noveduši visu līdz kraham- cilvēkiem vairs nav pie kā griezties pēc palīdzības. Dzērājdakteris Ignatovs droši vien tiek paturēts kā dvēseles radinieks vai kas tamlīdzīgs..
Katram cilvēkam domas par dakteriem var atšķirties- kurš vienam bijis labs, ar citu varbūt nav sapraties. Neviens nav tikai slikts vai tikai ideāls. Turklāt, kā dzirdams, Daktere Elksne nebūt nav vienīgā, kas pēdējā laikā uzrakstījusi atlūgumu.
Lai vai kā- katastrofa ir tā, ka pēdējā laikā mirst daudz gados jaunu cilvēku. Un kamēr Vānes kundze mēģina taisnoties un meklēt vainīgos, varbūt būtu drosmīgāk atzīt savu neveiksmi, atzīt arī to, ka pie daudz kā ir vainīga šī absurdā reforma. Vajadzētu ar godu atkāpties un viss.

Par Daudziņas kundzīti...ak vai- nerunāsim par skumjo...

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 20:45

Silva

Nu jau par vēlu pārdzīvot!Paskataties kā Latgale aizstāv savas tiesības ,arī citos novados paši iedzīvotāji cīnījās par savām slimnīcām.Gulbenē dzīvo pasīva tauta,tāpēc arī mums nekā nebūs-notiks slimnīcas" prihvatizācija"-parastajam mirstīgajam mediciniskā palīdzība diez vai būs pieejama.

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 20:02

sieviete

par kaadu dzimstiibas palielinaashanu vispaar veel var runaat??? (shodienas laikraksta 2 lpp), ja nav pat kur dzemdeet. ak jaa, tagad visas vareesim beernus laist pasaulee baseinaa, jo Gulbenee jau ari nav pirts, lai vareetu kaa vecos laikos dzemdeet :(

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 20:01

ilze

Žēl,ka viss notiek tā.Gulbenē bija ļoti laba slimnīca ar ļoti labiem ārstiem,sirsnīgām māsiņām,telpas izremontētas.Ja kaut kas notika,mierīgu sirdi varēja doties uz slimnīcu.Tagad nedod Dievs saslimt.Daktere Elksne bija pati labākā,slikti,ka viņas slimnīcā vairs nebūs.Kurš tagad ārstēs sievietes,kuras uzticējās tieši dakterei Elksnei?Privātpraksē jau
nevarēs izdarīt to, ko var izdarīt tikai slimnīcā.

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 19:16

ir up paliks labaka gulbene jolanta mazure.un tas vecas vairs vispar nemak un nesaprot neka

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 19:04

sienadrudzis

Ak Dievs žēlīgs-vēl barons savas valdīšanas laikā cēla Gulbenē slimnīcu-lai medicīniskā aprūpe būtu pieejama(skat.Gulbenes slimnīcas vēsture),visiem pavalstniekiem.Tagad valsts atsakās sniegt pirmo/neatliekamo palīdzību 21 gadsimtā!!!???Kāpēc gulbeniešiem būtu jālūdz palīdzība Balvu novadam??Varbūt ir pienācis pēdējaus brīdis,kad šķirt šo valsts uzspiesto lauli'bu starp Gulbenes-Balvu slimnīcu.

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 18:29

domāju ka katra sieviete, kurai rūp sava veselība apmeklē ārstus rīgā klīnikās, nevis bauda šo vietējo profesoru ārstēšanas un izmeklēšanas prasmes.

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 16:48

g....

Uz Valmieru,vai Madonu var nepaspēt,nav jau zobs,ka var pagaidīt.Varbūt vel ieteiks dzemdēt kā vecos laikos-pirtiņā.

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 16:41

nu,,,,

Apmeklējiet ---tad zināsiet ---ir vai nav aparatūra:)

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 16:37

jautājums ir tikai ko šīs visas brīnišķīgās dakteres savos kabinetos var palīdzēt un pārbaudīt sievietēm...bez jebkādas aparatuŗas...

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 15:26

Vietējās ziņas