Uz mežu pēc eglītes

Ziemassvētku laiks nav iedomājams bez svētku eglītes. Akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži" informē, ka šogad iedzīvotāji valsts mežos var nocirst tikai vienu eglīti personiskām vajadzībām.

Eglītes drīkst cirst uz stigām, grāvmalās, zem elektropārvades līnijām un cita veida komunikācijām. Tās kategoriski nedrīkst cirst jaunaudzēs. Eglītes celma caurmēram jābūt mazākam nekā 12 centimetri, kas atbilst divus trīs metrus garai eglei.

 

"Latvijas valsts meži" komunikāciju daļas vadītājs Tomass Kotovičs norāda, ka, izvēloties eglīti valsts mežā, varam būt droši, ka Ziemassvētkus sagaidām, nenodarot pāri mežam, kā arī atbalstot videi draudzīgu un sociāli atbildīgu mežsaimniecību. To paredz arī zaļais sertifikāts FSC, kas piešķirts "Latvijas valsts mežiem". Ir atļauts arī savākt skuju koku zarus no jau nocirstiem kokiem vietās, kurās notikusi meža izstrāde.

 

Meža dienests atgādina, ka privātā mežā bez īpašnieka atļaujas nevienam nav atļauts nocirst svētku egli. Lai nerastos neparedzēti pārpratumi, mežsaimniecībās ieteicams apjautāties, kam pieder konkrētā meža platība.

 

Uzņēmēji un iestāžu vadītāji svētkos vēlas savus pagalmus, birojus vai citas telpas rotāt ar lielām eglēm. Šādā gadījumā "Latvijas valsts meži" iesaka doties uz kādu mežsaimniecību, lai noskaidrotu, kuru koku var cirst. Tā rīkojas arī Gulbenes un pilsētas iestādes, piemēram, Gulbenes kultūras centra darbinieki jau vairākus gadus lielo egli brauc nolūkot mežos, kas atrodas Stradu pagasta teritorijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas