Uz pusi samazinājušās cenas nekustamajiem īpašumiem

Ita Tehta: "Interese par nekustamajiem īpašumiem ir visu laiku, bet reālo darījumu ir ļoti maz."
Gulbenes rajonā tāpat kā citviet Latvijā nekustamā īpašuma tirgū rosība ir apsīkusi. Pārdot cenšas daudzi, bet pircēju ir maz. Savukārt pastiprinātu interesi par skaistu īpašumu laukos izrāda ārzemnieki. Par to informē SIA "Latio vērtētāji &konsultanti Vidzemē" Alūksnes biroja vadītāja Ita Tehta.

I.Tehta norāda, neņemot vērā, ka cenas no 2007.gada sākuma nekustamajiem īpašumiem kritušās par 45 līdz 50 procentiem, tās tomēr uz šo brīdi ir augstākas nekā pirktspēja. Viņa norāda, ka reālie darījumi parasti notiek par zemākām cenām nekā piedāvājuma cenas.

 

Pircēji gaida cenu pazemināšanos

I.Tehta stāsta, ka kopš pagājušā gada rudens nekustamā īpašumā tirgū notiek ļoti maz darījumu. "Darījumi, kuri notiek, bieži vien ir tādi, ka cilvēks, būdams stresā, vēlas kaut ko pārdod un nolaiž zemu cenu, un par ļoti zemu cenu, protams, pārdot var. Daudzi arī nesaprot - pirkt vai nepirkt. Ko darīt? Protams, interese par nekustamajiem īpašumiem ir visu laiku, bet reālo darījumu ir ļoti maz," skaidro I.Tehta.


Pašlaik nekustamā īpašuma tirgū ir izveidojusies situācija, kad noteikumus diktē pircējs, proti, par kādu cenu viņš ir gatavs iegādāties kādu īpašumu.

 

"Ja cilvēks uz šo brīdi vēlas pārdot kādu īpašumu, tad tas jāpārdod par lētāku cenu, nekā tirgo citi, bet pārdevēji nevēlas akceptēt jauno situāciju, bieži vien turas pie savas sapņu cenas ilgu laiku. Pircēji tagad gaida cenu pazemināšanos, un sagaidīs, jo kreditēšana praktiski ir apstājusies, lielākā daļa darījumu notiek bez bankas kredītu līdzdalības," stāsta I.Tehta.


Viņa piebilst, ka ekonomisti prognozē tirgus atveseļošanās šī gada beigās, nākamā gada sākumā.

 

"Šobrīd, lai kaut ko pārdotu, cenai ir jābūt ļoti zemai," norāda I.Tehta.

 

Ārzemnieki vēlas lēti nopirkt lauku īpašumus

I.Tehta uzsver, ka parādījusies pastiprināti liela ārzemnieku interese par mūsu lauku īpašumiem. "Iegādāties skaistu īpašumu laukos vēlas, piemēram, no Zviedrijas, Krievijas un pat Spānijas. Viņi zvana, lūdz atsūtīt fotogrāfijas, kuros redzami dažādi īpašumi, bet jāpiebilst, ka ārzemnieki ir ļoti izvēlīgi. Viņi cenšas arī "piesieties" pie dažādiem sīkumiem, lai tikai noskatīto lauku īpašumu varētu nopirkt par iespējami zemāku cenu, jo arī viņi nav gatavi pārmaksāt. Bija gadījums, kad kāds ārzemnieks vēlējās nopirkt labu lauku īpašumu tikai par 14 000 latu" saka I.Tehta.


Viņa arī norāda, ka SIA "Latio vērtētāji & konsultanti Vidzemē" ir izstrādāts projekts biroju ēkas celtniecībai Ozolu ielā.

 

Fakti:
Labiekārtotu dzīvokļu cenas šobrīd Gulbenē:

 

* vienas istabas dzīvokļiem no 5500 līdz 12 000 latu,


* divu istabu dzīvokļiem no 8000 līdz 18 000 latu,


* trīs istabu dzīvokļiem no 13 000 līdz 25 000 latu,


* lauku viensētas Gulbenes rajonā maksā no 5300 līdz 28 000 latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas