Uz sniegota lauka - stārķis

Lai arī gājputni jau krietnu laiku kā aizlidojuši uz siltajām zemēm un pagājušajā nedēļā uzsnidzis arī pirmais sniegs, zemnieks Aivars Pabērzs šajās dienās Zeltalejā, arot lauku, novēroja mazliet neparastu skatu - uz lauka nolaidās stārķis un sāka meklēt barību. Vairāk foto šeit.

"Ļoti neparasti! Kur tad viņš tā aizkavējās? Neizskatās arī, ka būtu vārgs un tāpēc nebūtu spējis aizlidot kopā ar pārējiem," spriež zemnieks.


Putnu pētnieks Gaidis Grandāns pieļauj iespēju, ka šis putns ir atlidojis uz šo lauku no Litenes atkritumu poligona, jo tur arī septembra beigās, oktobra sākumā tika manīts kāds stārķis.

 

"Ir tā, ka cilvēki pamana stārķi, jo pazīst šo putnu un tas ir liels, bet šobrīd ir ļoti daudz tādu sugu putnu, kuriem arī būtu jābūt prom, bet viņi kaut kādu nezināmu apstākļu dēļ ir aizkavējušies te. Viņiem acīmredzot kaut kas nav kārtībā ar veselības stāvokli," saka G.Grandāns.


Parasti stārķi aizlido prom septembra sākumā. "Iespējams, šis konkrētais stārķis arī neaizlidos uz ziemošanas vietām, bet kas to lai zina," saka putnu pētnieks.


Viņš pieļauj iespēju, ka stārķis var arī pārziemot. Statistika rādot, ka no 20.gadsimta septiņdesmitajiem gadiem līdz šim brīdim, ir aptuveni 15 gadījumi, kad stārķi veiksmīgi ir izdzīvojuši ziemā bez cilvēku palīdzības un nenakšņojot kūtī. Bet visi gadījumi nav reģistrēti, tāpēc reāli varētu būt arī vairāk.

 

"Un šie gadījumi, kad Latvijā pārziemo tādas putnu sugas, kurām būtu jādodas prom, ir unikāli," uzsver G.Grandāns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas