Uz vienu brīvo vakanci – 62 bezdarbnieki

Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņeko informē, ka pašlaik uz 13 brīvajām vakancēm, kuras piedāvā aģentūras Gulbenes filiāle, ir 800 bezdarbnieku. Proti, uz vienu brīvu darba vietu sanāk 62 bezdarbnieki. Pagājušajā gadā ap šo pašu laiku aģentūras Gulbenes filiāle bija reģistrēti vairāk nekā 600 bezdarbnieku.

V.Lituņenko stāsta, ka lielāko daļu bezdarbnieku veido šādu profesiju pārstāvji: palīgstrādnieki, mazumtirdzniecības veikalu pārdevēji, celtnieki, labiekārtošanas strādnieki, apkopēji, kokapstrādes operatori, traktoru vadītāji, automobiļu vadītāji, iesaiņotāji, pavāri. Savukārt darba devēju pieprasītākās profesijas Gulbenes rajonā ir audumu izstrādājumu šuvēji, mazumtirdzniecības veikalu pārdevēji, kūdras ieguves palīgstrādnieki, celtnieki, kravas automobiļu vadītāji, bruģētāji, pavāri, bārmeņi.

 

Daudzus gulbeniešus satrauc bezdarba problēma. Rankas pagasta iedzīvotāja Anita, kurai ir savs neliels uzņēmums, ir noskaņota pozitīvi, jo par laimi bezdarbs neskar ne pašu, ne citus cilvēkus. Gulbenietis Juris Kārkliņš pauž sašutumu par to, ka šajā grūtajā finansiālajā situācijā nedzird ne no viena valsts vīra, ka pēc jaunā ekonomikas stabilizācijas plāna pieņemšanas varētu būt problēmas ar algu, pensiju, pabalstu izmaksu.


V.Lituņenko skaidro, ka uztraukumam par bezdarbnieka pabalsta izmaksu nav pamata. Viņš arī prognozē, ka bezdarbnieku skaita palielināšanās (līdz 1.decembrim reģistrēti 800 bezdarbnieki) nepārsniegs tūkstoti.

 

"Daudzi atzīst, ja paliks bez darba, brauks prom strādāt uz ārzemēm. Tur arī ir smagi, bet tomēr tur ir vairāk darba vietu," spriež V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas