Uzdāvina Latvijas jubilejas grāmatu

Kā Latvijas Ārstu biedrības prezidents pazīstamais Pēteris Apinis, kurš ir arī varāku medicīnas un kultūrvēsturiska satura grāmatu autors, sestdien viesojās Gulbenes bibliotēkā. Viņš bibliotēkai uzdāvināja nesen Nacionālā apgāda izdoto paša veidoto un sastādīto 239 lappušu biezo grāmatu "Latvijas valsts 90 gadu". Tajā ir Latvijas vēsture fotouzņēmumos. Grāmata apskatāma bibliotēkas lasītavā.

"Mana cerība ir, ka cilvēki skatīsies šo grāmatu un pētīs bildes. Visur klāt ir pieraksti," saka autors. Viņš bilst, ka nevienā lappusē nav vēstīts tikai par kādu vienu pagastu vai pilsētu. Bildes ir no visām Latvijas malām.

 

Viņš bilst, ka Gulbenes rajona iedzīvotāji šajā grāmatā var meklēt un atrast attēlus no sava rajona.

 

Katrā grāmatas atvērumā izvietoti līdz 30 fotoattēlu, kas veltīti katram Latvijas pastāvēšanas gadam, klāt pievienots arī kāds dzejolis vai apraksts par gada nozīmīgākajiem notikumiem. Fotogrāfijas vēstī par kultūras notikumiem vai sadzīves mirkļiem. Izdevumā publicētās fotogrāfijas iegūtas arī, sadarbojoties ar Gulbenes bibliotēku un novadpētniekiem Druvienā.

 

"Mūsu valsts vēsturi esam fiksējuši mēs paši, mūsu vectēvi, kaimiņi, mūsu bērni un draugi, pievēršot fotoobjektīvu tam, kas šķitis pats nozīmīgākais. Gotogrāfija ir visobjektīvākā sava laika liecība, kas kopā veido dzīvu un patiesu vēstures kolāžu par mūsu valsti, tās ikdienu un attīstību," par šo grāmatu raksta mākslinieks Guntars Sietiņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas