Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzlabo centrālā skvēra izskatu 9

Šonedēļ Gulbenes centrālajā skvērā darbojās pilsētas labiekārtošanas iestādes darbinieki, kas izzāģēja kokus un zarus, tādējādi uzlabojot skvēra kopējo ainavu.

Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte stāsta, ka Gulbenes novada domes Vides aizsardzības jautājumu komisija pieņēma lēmumu nocirst atsevišķus kokus skvērā jau pirms kāda laika.

 

"Kad koki tiek stādīti, šķiet, ka varētu būt pat par retu, bet, kad tie saaug, sāk likties par biezu. Šobrīd jau tiešām bija par biezu. Ir vajadzīga gaisma, vajag iestādīt arī kaut ko citu. Eglei, piemēram, neauga zari uz vienu pusi, jo traucēja citi koki, nogriezti tika arī izstīdzējušie koki. Celmi, ko varēja izraut, tika izrauti, bet citviet, kur tos nebija iespējams izraut, tika nogriezti, cik zemu vien iespējams. Atvedīsim arī zemi un visu nolīdzināsim," saka L.Miezīte.

 

Strādnieki izgrieza arī koku apakšējos zarus, kā arī tos, kas varēja radīt apdraudējumu nolūstot.

 

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis skaidro, ka bērzu pudurī starpaudzes bērzi paši ar laiku nokalstu, tas vienkārši esot laika jautājums, kad tas notiktu.

 

"Mežā ir tā iekārtots, ka koki, kas izkrīt no pirmā stāva kokiem ārā, atpakaļ vairs nespēj tikt. Protams, ir patīkami ieiet paēnā, bet, lai veidotos arī normāls zāliens, tika izgriezti šie starpaudzes bērzi, kā arī atsevišķiem bērziem tika nogriezti atsevišķi zari. Jāsaprot arī, ka skvērs nav dabas rezervāts, kur visu atstājam dabas procesā, bet mazliet veidojam, domājot arī par estētisko izskatu. Domāju, ka pēc šiem uzlabošanas darbiem skvērs kļūs vēl skaistāks. Skvēra koki ziemā tiek arī izmantoti dekorēšanai, tādēļ labāk, lai koki ir ar skaistiem un normāliem vainagiem," saka A.Caunītis.

 

L.Miezīte piebilst, ka agrāk šos darbus nevarēja veikt, jo no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam ir putnu ligzdošanas laiks, tādēļ šie darbi tiek veikti tagad - vasaras vidū. Šobrīd vasaras karstumā nekas jauns skvērā netiks stādīts, taču ar laiku kaut kas var tikt pamainīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

zīle

Cik "skaistas" puķes podos kultūras nama priekšā.Vienkārši nav ko vairāk piebilst...

pirms 6 gadiem, 2013.07.15 21:51

Vineta

Apsveicami,ka ir sakopta apkārtne,par pilsētas parkiem un skvēriem ir jārūpējas un tas tiek arī darīts.Paldies atbildīgajām personām,strādniekiem un sētniecēm.To,ka pašreiz ir par daudz saulītes,laikam gan neviens nav vainīgs.Pati redzēju,ka iespēju robežās tiek laistītas puķes.Padomājiet,ko rakstiet.Un ja kādam nepatīk sakopti parki,lūdzu tagad visi ceļi vaļā un var doties pat uz Zimbabvi.Gribu vēl ieteikt dabas mīļotājiem doties uz privātīpašumu Blaumaņa ielā,tur pie kotedžām varēs aplūkot LATVĀŅUS,kuri jau ir cilvāka augumā.Turpat Blaumaņa ielā iežogotā teritorijā pie dīķa drusku mazāks,bet gan jau saaugs.

pirms 6 gadiem, 2013.07.15 10:28

sss

Koku un krūmu pilsētā ir pietiekoši. Visiem, kuri šajos komentāros kaut ko iesaka, iapvienojieties un uz priekšu.

pirms 6 gadiem, 2013.07.14 11:32

a

Eglei vienā pusē zari neattīstījās, tas ir attaisnojums. Mezīte zina ko dara, komisija taču izvērtēja. Vajadzēja nofotografēt pirms un pēc. Tagad grūti spriest kā bija labāk. Saulē ir izdedzis viss zālājs visur pilsētā, arī pie dzīvojamajàm mājām.

pirms 6 gadiem, 2013.07.13 23:13

kam tad vajadzeja ta izpostit parku viss tik pliks izkaltusi zale visur spid saule nav nekur enas kur apsesties pretim bibliotekai tie visi solini saule vienkarsi naktis jauniesiem prieks tusesanas gribas lai vairak enas japadoma lai vairak iestaditu kokus nevis tikai nozagetu vienkarsi zel

pirms 6 gadiem, 2013.07.13 22:03

es biju parsteigta par koku izcirsanu pie struklakas skvera nogriesta kupla ieva.kam tad vina trauceja tagad vis gaur saule nava kur patverties no saules vajadzeja visus kokus nocirst lai tak labak var redzet domi musu pilseta ir serga izcirst kokus ta daildarzniece neko citu nemak nevienu skaistu dobi nav izveidojusi

pirms 6 gadiem, 2013.07.13 21:41

Parki būs tikai oāzes, citur, kur zālājs - vien smiltis. Pilsēta tuksnesī.

pirms 6 gadiem, 2013.07.13 14:24

aplejiet puķes un zāli , drīz viss būs kā tuksnesī.....

pirms 6 gadiem, 2013.07.13 14:12

vairak puku vajag gulbene un kaut ko iteresantu piemeram gulbi sataditu ar pukem ???

pirms 6 gadiem, 2013.07.13 06:56

Vietējās ziņas