Uzlabos skolas aprīkojumu 19

Jaungulbene. Gulbenes novada dome 17.jūlija sēdē nolēma atbalstīt projekta pieteikumu, lai Sveķu speciālajā internātpamatskolā varētu uzlabot infrastruktūru un aprīkojumu, piesaistot Eiropas struktūrfondu finansējumu.

Projekta kopējās izmaksas ir 111 404 lati. Projekta apstiprināšanas gadījumā novada pašvaldībai jāgarantē līdzfinansējums 15 procentu apmērā jeb 14 759 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Piekrītu Lapsiņai... Reformas bija vajadzīgas...

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 20:55

Vilciņš

Nu ļoti mums aktīva tā Lapsiņa uz komentēšanu... Vai ta' jāstrādā nemaz vairs nav?

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 17:46

Lapsiņai

Man JŪs jāsarūgtina - neesmu amatpersona. Vienkārši izglītots cilvēks gan,piedodiet, arī ar "galvu uz pleciem".

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 15:05

Lapsiņa

Izskatās ka manu balstiņu ir izdzirdējusi kāda augstāka amatpersona. Paldies.Varbūt, ka ar saviem komentāriem būšu likusi kādam aizdomāties tālāk par savu degunu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 14:26

Lapsiņai

Jums tāda interesanta domāšana, piemēram, "pakļauties vecās domes lēmumiem".Nav jau jāstrādā domē, lai saprastu, ka novadā viss tiek veidots pa jaunam, atbilstoši vajadzībām un budžetam. Kāds tas budžets būs, to neviens nezin, tāpat nezinam, kas notikas, kāds būs valsts budžets.

Varbūt, ka izlems pie lielajām skolām meitas nevis mātes uzņēmumu vai skolas filiāli. Varbūt,ka pie skolām var veidot arī mākslas vai mūzikas klases - kamēr pārdzīvojam grūtos laikus.

Taču izglītībā ļoti nopietna reforma ir vajadzīga visas valsts mērogā. Tas nav normāli, ka uz vidēji 6 skolēniem ir 1 skolotājs. Ne par velti saka, ka parasti nekas neesot konsevatīvāks un grūtāk iekustināms par izglītības sistēmu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 14:01

Lapsiņa

Priekšvēlēšanu runās Duļbinska un viņas partija solīja, ka rūpēsies par skolām un skolēniem, tad tā tās rūpes izpaužas- ar skolu likvidāciju? Kāpēc blakus rajonā mazās skolas var veidot kā mātes uzņēmumus lielajām skolām, bet pie mums nē? Tāpēc, ka pašiem domniekiem un izglītības nodaļas darbiniekiem ir vajadzīgas lielās algas, tāpat kā mūsu valsts valdībai, a kas notiks ar skolēniem un skolotājiem, viss pie kājas (piedodiet par izteicienu). Mūsu arī no jauna ievēlētajiem vadošajiem darbiniekiem visos līmeņos rūp tikai savas kabatas. Tādus deputātus nu ievēlējām, ko lai vairāk saka. Padomājiet, Duļbinskas kundze ar savu svītu, varbūt kautko var labot, kamēr nav par vēlu. Nevajag auksti pakļauties veco domnieku lēmumiem! Žēl, ka pie mums visi lēmumi tiek pieņemti vienpersonīgi- nepārrunājot ne ar skolotājiem, skolēniem ne viņu vecākiem. Viss jau gan novadā, gan valstī ir iznīcināts vēl atlikušas skolas un slimnīcas, tagad iznīcināsim arī tās un tad uz elli prom, jo nekā vairs nebūs, tikai paši valdošie. Tikai tad arī jums vairs nebūs ko darīt, jo nebūs par ko valdīt, tad varēsiet cits citu ēst nost!

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 09:14

,,,

Duļbinskas kundze savā priekšvēlēšanu kampaņā solīja skolas saglabāt, solīts makā nekrīt, vēl viena, kura tikai sola. Piedodiet cienītā, bet ne vairāk kā 100 dienas Jums prognozēju, salaidīsiet vidus grīstē tā, ka neviens, pat pieredzējis politiķis izstrēbt to putru nevarēs. Nu nevar mīlīši tā, tas nav Daukstu pagasts, bet gan Gulbenes novads.

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 08:53

...

Starp citu, Sveķu skola gan atrodas Jaungulbenes pagastā, bet nekad nav bijusi Jaungulbenes pagasta iestāde, tā ir (bija) rajona padomes pakļautībā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 20:59

No Adulienas

Vai šis projekts nav līdzīgs Druvienas sporta centram- būve ir, vajadzības pēc tās nav. Skolā bērnu skaits samazinās. Algas astranomiskas, izdevumi tāpat. Budžets skolas lielāks kā visam Jaung. pagastam (kurā bērnudārrz, soc aprūpes iestāde un vidusskola). Atkal naudas izšķērdēšana. Kur analizē par nepiecieāmību un salīdzinājums, cik uz vienu bēnu Sveķos, cik Gulbītī? Nu patiesi, šķiet atkal auzās! Cik ilgi?

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 20:32

No Adulienas

Vai šis projekts nav līdzīgs Druvienas sporta centram- būve ir, vajadzības pēc tās nav. Skolā bērnu skaits samazinās. Algas astranomiskas, izdevumi tāpat. Budžets skolas lielāks kā visam Jaung. pagastam (kurā bērnudārrz, soc aprūpes iestāde un vidusskola). Atkal naudas izšķērdēšana. Kur analizē par nepiecieāmību un salīdzinājums, cik uz vienu bēnu Sveķos, cik Gulbītī? Nu patiesi, šķiet atkal auzās! Cik ilgi?

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 20:32

hihihi

ja tādā garā turpināsies valstī -tad ar vienu Sveķu skolu būs par maz!

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 19:25

māmiņa...

Provizoriska bija nelielā sapulcīte Siltāju pamatskolā, uz kuru bija ieradušies Gulbenes novada vadītāji.Jau no sarunu uzsākšanas un jautājumu uzstādīšanas manieres ,kurus uzdeva izglītības nozares speciālisti un domes vadītāja ,bija noprotams ,ka tā vai šitā, bet skola jālikvidē! Izglītības nozares speciāliste jau bija nodrošinājusi un atvedusi, visiem skolotājiem Valsts Sociālās Apdrošināšanas Aģentūras izdarītos aprēķinus par bezdarbnieka pabalsta lielumu, ja skolotāji kļūtu par bezdarbniekiem uz pašreizējo laiku. No šīm aprēķinu lapām vien jau bija noprotams, ka skolai nav lemts pastāvēt! Skolotāji ,malači ,bija ar mieru strādāt,lai arī cik smieklīgas bija sastādītas algas nākamajam mācību gadam. Kaut gan vadība, algu pat nespēja apsolīt pat pirmajam ceturksnim,bet ja skolotāji ar mieru turpināt strādāt, tad jāslēdz kaut kāda vienošanās, ka skolotāji apsola strādāt ar pilnu atdevi. Ja vienošanās ,tad es uzskatu, ka domei vajadzēja no savas puses apsolīt arī algu nodrošinājumu visam nākošajam mācību gadam-tā būt vienošanās, bet dome jau prasīja tikai skolotāju vienpersonisku apsolījumu!Galu galā sarunas nepiekā nenoveda...Bēdīgi, gan man kā bijušajam absolventam, gan arī kā māmiņai,kuras dēls mācās Siltāju pamatskolā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 14:36

Princese

Labāk nebūtu šādu rakstu publicējuši un nekaitinājuši iedzīvotājus. Labāk visu pa klusiņām kā ar skolu likvidāciju!

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 11:48

JĀ JĀ JĀ

Valdība ļauj zemnieku saimniecībām ziedot savu produkciju. Siltāju skolas skolotāji, lieciet kopā savus gudros prātus! Varbūt jums ir zināms kāds bagāts ārzemju sponsors, kurš varētu atlikušo summu, cik pietrūkst no valdības iedalītā, kādus gadus 2-3 noziedot jūsu skolai. Varbūt ir kāds zināms bijušais Līgo pagasta iedzīvotājs kurš dzīvo ārzemēs, tur jau cilvēki citādāki nekā mēs.Varbūt par vēlu, bet varbūt izdodas!

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 11:44

vecais

Jā, šai novada domei, atvainojiet, ir galīgi sagājis uz īso jau pašā sākumā. Bail iedomāties, kas notiks pēc kāda laika. Tā Sveķu skola jau tagad ir kā pils, saprotams, tādiem bērniem vajag palīdzēt, bet vai tagad un likvidējot skolu blakuspagastā. Jaungulbenē ir, un paliek trīs skolas plus vēl bērnudārzs, Līgo likvidēs vienīgo. Izskatās, ka lēmēji ir bijušie komunisti, kuriem vārds Līgo nepatīk.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 10:34

Āpsis

Nepiedos, nepiedos un sodīs ar visbargāko sodu pēc sava prāta visus likvidatorus, un visīsākā laikā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 09:10

!

Piedos, piedos, tāpat kā piedos Stradu skolas bērni, tāpat kā....

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 08:48

Laima

Jā , kam spēks tam vara, Jaungulbenē Sveķu speciālajai internātpamatskolai ir vajadzīgs finansējums un novada dome to atbalsta, bet turpat blakus Līgo - Siltāju pamatskola ir jānolikvidē, un Gulbenes dome, izglītības nodaļa un nez kāpēc Jaungulbenes pašvaldība to atbalsta. Kāda loģika? Protams jādzīvo visiem, bet būtu jāpastāv VISIEM VIENĀDI VIENLĪDZĪBAS PRINCIPI, bet ne tā kā ir tagad. Skumji, ļoti skumji. Jā, skola nav liela, bet tas ir viss, kas Līgo uztur pie dzīvības, nebūs skolas, pazudīs kultūras dzīve un nozudīs no kartes Līgo. Kāpēc jācieš Līgo pagasta iedzīvotājiem un it sevišķi bērniem.Uz kuru skolu viņi dosies, ko pasāks, vai visi vecāki varēs savus bērnus palaist uz tālajām skolām? Lai Dievs stāv klāt Līgo pagasta iedzīvotājiem un palīdz rast izeju šajā situācijā! Lai Dievs atver acis mūsu Latvijas valdības, Gulbenes novada un izglītības nodaļas darbiniekiem, lai viņi spēj ieaudzīt to kādu ļaunumu viņi nodarīs Līgo bērniem slēdzot skolu.Diez vai LĪGO bērni spēs kādreiz piedot mūsu valdībai, diez vai!

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 08:46

...

Jā, tur aug un skolojas mūsu tautas nākotne!

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 07:57

Vietējās ziņas