Uzliek jaunās Gulbenes novada zīmes 4

Zīmes pašlaik izvietotas uz galvenajiem ceļiem
Uz galvenajiem ceļiem vietās, kur Gulbenes novads robežojas ar citiem novadiem, ir uzstādītas jaunās Gulbenes novada ceļa zīmes. Uz mazāk nozīmīgiem ceļiem gan tās vēl nav uzstādītas.

Novados dzīvojam jau kopš jūlija un rajona kā teritoriālas vienības vairs nav, taču līdz šim brīdim uz novada robežas stāvēja vecās zīmes "Gulbenes rajons".

 

Novada domes tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons laikrakstam stāsta, ka nereti gadās, ka pavisam vienkāršu jautājumu risināšana var radīt dažādus sarežģījumus. Tomēr, cik viņam ir zināms, Gulbenes novads ir starp pirmajiem novadiem, kas ir izvietojis šīs jaunās zīmes, protams, izņemot tos novadus, kas jau bija izveidojušies daudz agrāk.

 

Izvieto par saviem līdzekļiem

 

"Šīs zīmes par saviem līdzekļiem ir jāuzstāda VAS "Latvijas Valsts ceļi", taču Satiksmes ministrija šo jautājumu atstāj risināt pašvaldībām. Tādēļ bija jāizvēlas, vai turpināt vairākus mēnešus ilgu birokrātisku saraksti, lai saprastu, kas to darīs, vai meklēt citu risinājumu. Tomēr arī tad bez saskaņošanas ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru šo darbu veikt nebūtu izdevies," uzsver A.Pētersons.

 

Šobrīd pašvaldība šīs zīmes izvietoja par saviem līdzekļiem, taču cerot uz to, ka tad, kad tiks noskaidrots, kam tad īsti šīs zīmes ir jāizvieto, šo naudu varbūt izdosies atgūt.

 

A.Pētersons norāda, ka pašreiz zīmes ir izvietotas uz 1.šķiras ceļiem, kas kopš 1.jūlija tiek dēvēti par reģionālajiem ceļiem. Šobrīd tiek risināts arī jautājums par zīmju izvietošanu uz 2.šķiras jeb vietējiem ceļiem un pēc tam tiks domāts arī par pašvaldības ceļiem.

 

Jautājums ir sākts risināt

 

2007.gadā četrās vietās pie rajona robežas tika izvietotas arī rajona kartes (viena izmaksāja 500 latus). Kartes atrodas uz ceļa Smiltene - Velēna - Gulbene pie Ūdrupes, iebraucot no Rīgas puses, uz ceļa Gulbene - Madona, uz ceļa Gulbene - Balvi pie pagrieziena uz Alūksni un pie rajona robežas uz Zeltiņu ceļa. Vai arī šīs kartes ir plānots nomainīt, jo arī uz tām joprojām ir redzams uzraksts "Gulbenes rajons"?

 

"Laika gaitā risināsim arī to. Galvenais, ka pašreiz jautājums par zīmju nomaiņu ir sākts vispār risināt. Jau nākas dzirdēt pārmetumus, ka novads jau izveidots pirms pāris mēnešiem, bet zīmes joprojām nav nomainītas, tomēr, kā izrādās, tas tiešām nav tik vienkārši. Arī es pats biju izbrīnīts, ka tas aizņem tik ilgu laiku. No otras puses, paveikt tagad kaut ko nepareizi un veltīgi iztērēt līdzekļus arī nebūtu īsti prātīgi," spriež A.Pētersons.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

un kā tad vajadzēja darīt toreiz -- rakstīt "novads", kad tāda vēl nav?Likt bez virsraksta?kāpēc tāda gvelšana bez priekšlikumiem?!

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 15:26

Nebūtu slikti sakārtot to vietu,kur no Rīgas puses iebrauc Gulbenē. Šausmas un ārprāts,kāds skats paveras-nobružāts uzraksts,pussabrukusi būdele...

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 12:36

2007 gads

Bet 2007 gadā, kad izgatavoja četras rajona kartes(katra izmaksāja 500Ls) mēs taču zinājam, ka būsim Gulbenes novads. Vai tagad rajona nosaukuma nomaiņa arī neizmaksās 500 Ls katra karte?

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 11:30

Vietējās ziņas