Uzmanību – luksofori! 14

Gan autovadītājiem, gan arī gājējiem ir jāsāk pierast, ka arī Rīgas un Blaumaņa ielas krustojumā Gulbenē ir sākuši darboties luksofori un ir jābrauc atbilstoši luksoforā degošajiem signāliem.


Luksofori pagaidām darbojas tikai pāris dienas, un, kā novēroja “Dzirkstele”, ne visi autovadītāji jau to ir ievērojuši, gadās arī pa kādam, kurš tos nepamana un brauc, joprojām vadoties pēc ceļa zīmēm.


Kā liecina informācija Gulbenes novada mājas lapā internetā, pagājušajā nedēļā tika pabeigti Rīgas ielas posma no Blaumaņa līdz Dzilnas ielai, kā arī Rīgas un Blaumaņa ielas krustojuma rekonstrukcijas darbi, kas aizsākās pērnā gada jūnijā. Projekta gaitā ir ieklātas plānotās trīs asfalta seguma kārtas, izbūvēta ietve ar veloceliņu abās ielas pusēs, jauna lietus kanalizācijas sistēma, krāsoti ielu horizontālie apzīmējumi, uzstādīts energoefektīvs apgaismojums, ceļa zīmes un luksofori.


Lai atvieglotu kreisā pagrieziena veikšanu, braucot pa Blaumaņa ielu no Balvu puses un griežoties uz Rīgas ielu, aiz krustojuma kreisajā pusē ir uzstādīts atsevišķs viens sarkanas krāsas ar krustu signāls. Tam ir informatīva nozīme – ja šis signāls deg, tas liecina, ka pretī braucošajam transportam deg aizliedzošais signāls un var droši veikt kreiso pagriezienu. Rīgā un citās lielākajās pilsētās jau šāda sistēma darbojas. Novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis piebilst, ka pašreiz ir plānots, ka luksofori darbosies visu laiku, arī naktīs un brīvdienās, jo tie atrodas uz tranzītielas. Taču, kā atzīst J.Barinskis, to ir iespējams mainīt. Ja gadījumā luksofori izies no ierindas, autovadītājiem atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem būs jāvadās pēc ceļa zīmēm.


Arī šajā krustojumā luksofori ir aprīkoti ar skaņas signāliem. Tuvējo māju iedzīvotāji gan ir izteikušies, ka šie skaņas signāli ir diezgan skaļi un arī traucējoši. J.Barinskis norāda – ja būs pretenzijas no iedzīvotājiem, izvērtēsim tās.
Pievieno komentāru

Komentāri 14

Irena

Pat lielajaas pilsetaas, nakti un briivdienas luksafori ir atsleegti, bet Gulbenee....smiekliigi, iela tukša, bet jaastaav pie luksafora, kameer zaliais signaals iedegsies. Diivaini

pirms 5 gadiem, 2015.05.19 13:11

xoxo

Kur tu nakti esi redzejusi kādu degošu luksaforu?

pirms 5 gadiem, 2015.05.19 13:32

haha

Šie luksofori deg visu nakti, ja neesi pamanījis/usi. Man arī likās dīvaini, braucot pēc 7ņiem un redzot, ka luksofori darbojas!

pirms 5 gadiem, 2015.05.19 20:09

:)>haha

Kūla deg, pakaļa deg, luksofors - arī deg. Pie tam vēl cauru nakti, jomajo:)

pirms 5 gadiem, 2015.05.19 21:38

autoauto

Uz Rīgas ielas (abos virzienos) zīmes 'Galvenais ceļš' gan varētu novietot tā lai vieglo auto vadītājiem neaizsegtu luksoforu.

pirms 5 gadiem, 2015.05.19 13:59

autoauto

Paldies par operativitāti! Tagad ir OK!

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 16:40

h

Manuprāt Gulbenē satiksme ir pilnīgi 'sa***a' gan ar stulbajiem s veida pagriezieniem, vienvirziena ielām, gan sašaurinātajām ielām, gan luksaforiem. Pilsētā ar dažiem iedzīvotājiem jau sāk veidoties sastrēgumi kā nez kādā metropolē.
To naudu labāk būtu iegrūduši madonas ceļa salabošanai vismaz līdz kapiem. Bet nē noliek tur ātrumzīmi un policistus, lai sodītu tos, kuri brauc ātrāk par klibu zirgu.

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 12:45

h

es vienalga pateikšu, ka tā ir "sačaкаrētа" un nevajag likt zvaigznītes manas domas vietā.

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 12:50

d

un gajēju parejas ideālās vietās. :)

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 15:58

Inese

Pilnīgi piekrītu,Madonas ceļš ir drausmīgs,braucot no paziņām no Lizuma uz Madonu,zemes ceļš ir ļoti labs ,salīdzinot ar asfaltu.Un tie luksafori arī....varētu domāt,ka mums te ir piejūras pilsēta,tikai kuģu trūkst,šššššausmīgi intensīva satiksme,būtu ,tiešām naudu citur ieguldījuši.

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 18:38

iedzīvotājs

laipni lūgtu šajā krustojumā luksoforiem pieklusināt skaņas signālu gājējiem, jo visapkārt ir dzīvojamās mājas, kurās naktīs nevar gulēt, ja logs vaļā un visu nakti jāklausās pī, pī, pī. Bet neizgulējies cilvēks ir....

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 13:30

y

Iedzīvotāj, es kā reiz redzu tevi bildē pie loga. Tiešām neesi gulējis ;)

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 15:59

Vietējās ziņas