Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzmanīgi ar uguni!

Visā valsts teritorijā ar 1.maiju ir noteikts ugunsnedrošais laika posms. Šajā laika periodā iedzīvotājiem un mežu īpašniekiem ir stingri jāievēro ugunsdrošību prasības meža zemēs.

Valsts meža dienesta speciālisti aicina būt uzmanīgiem ar uguni mežā. Ugunsnedrošajā laika posmā mežā ir aizliegta ugunskuru kurināšana un ciršanas atlieku dedzināšana. Izņēmuma gadījumā to var darīt ar ikreizēju attiecīgas apgaitas mežziņa rakstisku atļauju.

 

"Lūgums iedzīvotājiem nekurināt ugunskurus piemājas saimniecībās bez ikreizējas saskaņošanas ar Valsts meža dienestu, jo ugunskuru radītie dūmi var maldināt ugunssargus. Ja ir nepieciešama saskaņošana vai ir ievēroti aizdomīgi meža ugunsgrēka dūmi, zvanīt Ziemeļaustrumu virsmežniecības operatīvajam dežurantam pa tālruņiem 64474962, 28607729.

 

Jāpiebilst, ka Latvijā šopavasar jau ir bijuši vairāk nekā 20 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību vairāk nekā 27 hektāri. Visvairāk meža ugunsgrēku līdz šim, tiesa, ir bijis Kurzemes pusē. Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, par laimi, meža ugunsgrēku vēl nav bijis, informē virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības un saimnieciskajos jautājumos Jānis Naglis.

 

Iepriekšējos divos gados meža ugunsgrēku skaits mūsu virsmežniecības teritorijā ir bijis salīdzinoši neliels. Pērn bijuši seši meža ugunsgrēki, kuros izdeguši 4,17 hektāri meža, savukārt 2011.gadā - 10 ugunsgrēki, kuros izdega 5,75 hektāri. Meža dienesta darbinieki atzīst, ka iepriekšējās divas vasaras laika apstākļu ziņā ir bijušas ļoti vēlīgas, un cer, ka arī šogad situācija būs līdzīga. Taču viņi vēlreiz uzsver, ka cilvēkiem ir jābūt ļoti piesardzīgiem ar uguni mežā.

 

"Uzskatu, ka 99 procentos gadījumu meža ugunsgrēkos vainojama cilvēku rīcība, un jo īpaši jāuzsver cilvēku neapzinīgā rīcība, pīpējot un nometot zemē izsmēķus, kas bieži vien arī izraisa ugunsgrēkus un nodara postu mežam," saka J.Naglis.

 

Iestājoties ugunsnedrošajam laika periodam, sāksies dežūras ugunsnovērošanas torņos.

 

Virsmežniecības teritorijā ir 16 torņi, bet pagājušajā gadā novērošanai tika izmantoti 11 torņi. Pērn beidzoties ugunsbīstamajam periodam, Tirzas un Beļavas tornis tika aizvests uz renovāciju. Tiek plānots, ka līdz maija vidum tie tiks atkal uzstādīti un tajos varēs notikt dežūras. Šogad ir plānots uzsākt arī Rankas torņa celtniecību. J.Naglis norāda, ka arī šogad ugunsnovērošana notiks no 11 torņiem.

Šobrīd ļoti aktuāli ir arī kūlas ugunsgrēki.

 

Dienests vēlreiz atgādina, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm. Dienests arī atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas