Uzņēmējdarbības konsultante Gulbenes novada domē - Liena Kazāka 74

Gulbenes novada pašvaldības mājaslapā lasāms, ka Attīstības un projektu nodaļā tagad ir jauna štata vieta - uzņēmējdarbības konsultants. Šo amatu veic Liena Kazāka, kura pirms tam bija projektu vadītāja.
Šobrīd viņa strādā jau minētās nodaļas pakļautībā, bet, ja dzīve rādīs, ka vairāk iznāk risināt jautājumus novada domes priekšsēdētāja Normunda Audziša vadībā, var gadīties, ka uzņēmējdarbības konsultantes pakļautība var tikt mainīta - “Dzirkstelei” skaidroja domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis.   
Pašvaldības sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Gunta Kalmane “Dzirkstelei” stāstīja, ka Liena Kazāka jau agrāk, būdama projektu vadītājas amatā, papildus ir bijusi uzņēmējdarbības konsultante. Tas ir bijis iemesls uzņēmēju biedrības ierosinājumam pašvaldībā izveidot šādu atsevišķu amatu. “Viņas izglītība atbilst,” teica G.Kalmane.  
Savukārt L.Kazākas līdz šim veiktos pienākumus reemigrācijas jomā pašvaldībā tagad koordinē Izglītības pārvaldes darbinieks Lauris Šķenders.
“Konsultantes darbības uzdevumi ir vērsti plaša profila aktivitātēm novada attīstības veicināšanai,” publiski ir paudis N.Audzišs.
Apvienības "Uzņēmēji Gulbenes novadam" valdes priekšsēdētājs Uldis Misiņš ir teicis: “Biedri – uzņēmēji – iestājas par rezultatīvu sadarbību ar pašvaldību.”
“Dzirkstele” aptaujāja vairākus vietējos deputātus, lai noskaidrotu viņu domas par uzņēmējdarbības konsultanta amatu pašvaldībā.
Gunārs Ciglis teica: “Uzņēmējiem tika apsolīts, ka tāds speciālists novada pašvaldībā būs.” Ar nesen nodibināto novada uzņēmēju biedrību esot tikušies gandrīz visi vietējie deputāti, iepazinušies arī memoranda saturu uzņēmēju sadarbībai ar pašvaldību. Izveidojot uzņēmējdarbības konsultanta amatu pašvaldībā, domes priekšsēdētājs N.Audzišs ir izpildījis uzņēmējiem solīto, uzskata G.Ciglis. Nedaudz pamainīti darba pienākumi administrācijas cilvēkiem. L.Kazākai uzticēts specializēties atbalsta sniegšanā uzņēmējdarbībā. Kāpēc tieši viņa, G.Ciglim nav informācijas.
Intars Liepiņš sacīja, ka L.Kazāka jau agrāk ir bijusi atbildīgā par pašvaldības sadarbību ar uzņēmējiem, varbūt tikai viņas amats saucās citādāk. I.Liepiņš, būdams uzņēmējs, visu laiku ir sadarbojies ar L.Kazāku.   
Guna Pūcīte zināja teikt, ka tieši jaundibinātā uzņēmēju biedrība vēlējās L.Kazāku redzēt šādā amatā kā darbinieci, kura strādā tiešā domes priekšsēdētāja pakļautībā. Tas tika pausts pašvaldībai adresētā uzņēmēju vēstulē. Uzņēmējiem nepieciešams cilvēks, kurš pašvaldībā ātri reaģētu uz visām ar šo jomu saistītajām aktualitātēm. “Līdz šim L.Kazāka bija tieši pakļauta Attīstības un projektu nodaļas vadītājam Jānim Barinskim. Domāju, ka tagad viņa strādā tiešā N.Audziša pakļautībā. Droši vien koalīcijas deputāti to atbalsta. Es personīgi ne, bet mans viedoklis netiek ņemts vērā,” sacīja G.Pūcīte.
Zintis Mezītis, kurš ir ne tikai deputāts, bet arī Gulbenes uzņēmējs, sacīja: “Gribētos jau kādreiz viņu (L.Kazāku – red.) redzēt. Tur tas stāsts! Ar dažiem vien uzņēmējiem kā Uldis Misiņš un Agris Koris nepietiek. Vajadzētu iepazīties ar visiem, vajadzētu apciemot visus. Cik es zinu, viņa nekur nav bijusi, tikai pie jau minētajiem diviem.”


Uzziņai

◆ Gulbenes novadā ir reģistrēti vairāk nekā 1300 uzņēmumi.
◆ Liena Kazāka (darba tālrunis 64474920, e-pasts: liena.kazaka@gulbene.lv) kā uzņēmējdarbības konsultante novada pašvaldībā līdztekus biroja darbam divas dienas mēnesī dosies vizītēs, individuāli tiksies ar uzņēmējiem, lai runātu par sadarbību.
◆ Viņas pienākumos būs arī atrasties dialogā starp pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām, kā arī stiprināt sadarbību ar uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām, piemēram, Latvijas investīciju un attīstības aģentūru, Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju, Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centru.
◆ Tiks plānotas tematiskās uzņēmēju tikšanās ar valsts institūciju pārstāvjiem, organizētas apmācības un pieredzes apmaiņas pasākumi.
◆ L.Kazāka turpinās administrēt mājaslapu “Biznessgulbene.lv”, lappusi “Facebook”, gādās par novada uzņēmējdarbības vides publicitātes pasākumiem, kas vērsti uz privāto investīciju piesaisti, nodarbinātības veicināšanu.
No Gulbenes novada
pašvaldības publiskotās informācijas

Pievieno komentāru

Komentāri 74

maska

"L.Kazākai uzticēts specializēties atbalsta sniegšanā uzņēmējdarbībā. Kāpēc tieši viņa, G.Ciglim nav informācijas" - simpātiska, ko tas nesaprot?

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 10:19

Urbis

Plānā galdiņa urbēja... No uzņēmējdarbības saprot tikpat daudz cik ezis no baleta. Bet nu kāpostam jau blondīnes patīk!

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 10:24

Inguna

Un brunetes...

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.07 23:20

Žanis

Precizējums - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras nosaukumā otrais vārds rakstāms ar lielo burtu! Tas tomēr ir zīmols.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 10:29

Inta

Līdz šim gan sadarbošanās ir bijusi ar Domei pietuvinātiem uzņēmējiem, Veiksmi turpāk darbībā ar visiem un neaizmirts ka Gulbene nav viss novads.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 10:42

Uzņēmējs

Nesaprotu,ko gan viņa man varētu konsultēt ,ja es biznesā esmu jau 20gadus?

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 11:33

IK

Pilnīgs sviests. Cilvēks, kas nav bijis uzņēmējs, ir konsultants uzņēmējiem.
Tilts starp uzņēmējiem (diviem tātad) ar novada priekšsēdi. Visdrīzāk šī vakance ir stukačošana uzņēmējiem par novada domē notiekošo

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 11:50

Es

Štukačot.Vai tas ir slikti šinī gadījumā?

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.05 14:16

dejotājs

labais ....:))

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 12:44

X

Nu dien nesaprotu,kamdēl veido nelietderīgas vakances pašvaldībā. Nau kur iztērēt nodokļos iekasēto naudu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 13:00

Māris

Šeit ir darbs KNAB.. Pašvaldības iestādes darbinieces tiešie kontakti ar uzņēmējiem "pašvaldības iepirkumu sadarbības veicināšanai" sadarbības veicināšanai un labās rokas būšana

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 13:03

Sasaistiet viņu ar Robertu Gazārovu, veikalu dārzam Rīgas ielā , Brīvības ielā . Lūk , uzņēmējas pieredze.Varbūt ir arī atbilstoša izglītība uzņēmējdarbībā , jeb tikai ekonomista.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 13:11

?

Vecis-"uzņēmējs" ir konsultējis kā konsultēt citus? :)

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 13:29

Gribu darbu

Lūdzu arī skolotāju konsultantu pašvaldībā; nabadzīgo riskam pakļauto konsultantu; hobiju konsultantu; gadalaiku un meteo konsultantu pašvaldībā...lūdzu!!!

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 13:41

Rasa

Deputāts Zintis Mezītis skaidri un gaiši paskaidrojis minētās personas attieksmi un darba specifiku - tikšanās un darbošanās ar 2 uzņēmējiem.
Aicinu deputātus salīdzināt citu pašvaldību darbinieku štatus, lai redzētu, ka tādu amatu nav.
Un ja Gulbenē tagad ir - KAMDĒĻ?

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 13:45

Ne no Gulbenes novada

Šādu amatu ir vairākās pašvaldībās un to galvenā funkcija ir pārraudzīt uzņēmējdarbības vidi pašvaldībā, identificēt problēmjautājumus, kā arī, ja uzņēmējs vēršas pie šāda konsultanta, palīdzēt piesaistīt finansējumu. Piemēram, ES līdzekļus - uzņēmējam ne vienmēr ir laiks un iespējas apzināt visus pieejamos finansējuma veidus. Drīz vērsies vaļā jaunais plānošanas periods, lieliska iespēja uzņēmējiem. Šeit atbalsts noder. Tāpat arī vajag vienmēr kādu cilvēku, kurš atbildīgs par vides attīstību. Uzņēmēji ir tie, kas pašvaldībai sniedz vislielāko ieguldījumu - nodokļi, nodarbinātība, utt. Vajag taču kādu, kas redz lielo bildi nevis katrs savā sētā...

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 15:23

,,,,

Varbūt tā ir savas pašvaldības kautkāda pārākuma demonstrēšana uz uzņēmēju pamata. Neizprotams.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 14:13

Arnis

Pilnīgi piekrītu Zintim un Gunai, tukša, iedomīga un ļoti nezinoša būtne! Bet blondīne domē! Ar pāris uzņēmējiem un galveno bosu varbūt tiekas, bet no uzņēmēju būtības un sadarbības viņai sapratnes nekādas! Šitas tukšais cilveciņš un.uzņēmējdarbība, nu kas var būt vēl traģiskāks? Viņa ir tukša kā.muca, bet blondīņu klans! Ar to arī viss pateikts! Pat uzņēmēju dalību izstādēs nejēdza noorganizēt!

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 14:47

SaimniekoSen

Uzņēmējus vairāk saista tieša un konkrēta palīdzība teiksim nodokļu jautājumos, atļauju noformēšanā un reālā darbībā nevis šis "blondais tilts", kurš jau kuro gadu māca kā strādāt,jo viņa redz ir no pašvaldības un konsultē kā darīt.Kam darīt? Ko darīt?

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 14:59

W

Es reģistrēju valstī uzņēmumu un pārvaldu savu kapitālu.VID uzrauga . Kä priekšā man būtu jāatskaitās,brīvā tirgus apstākļos?

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 15:41

rižiks

Kārtīgu revīziju vajag tajā blondīņu pūznī! Cerams iedzīvotājiem pietiks prāta aiziet uz vēlēšanām! Šitas jau nu nekur neder! Blondīnes tik diriģē parādi!

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 16:01

Patiesība

Ne nu skaista, ne nu gudra. Nav bijusi uzņēmēja, ar to ir pateikts viss.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 16:12

,,,,

Tā jau ir klaja pašpārliecinātība un necieņa pret uzņēmējiem.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.04 16:47

Vietējās ziņas