Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējiem atvieglos nekustamā īpašuma nodokli 5

Atbalstot uzņēmējdarbību, Gulbenes novada domē izstrādāti priekšlikumi nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanā uz noteiktu termiņu.

Deputāti par šo ideju diskutēja 22.septembra finanšu komitejas sēdē, galīgais lēmums par to jāpieņem kādā no nākamajām novada domes sēdēm. Faktiski runa ir par jau esošo pašvaldības saistošo noteikumu „Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu” grozīšanu un papildināšanu.

Novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis pauda, ka, protams, nodokļa atvieglojumi varētu ietekmēt pašvaldības nākamā gada budžeta ieņēmumu daļu. Taču viņa arguments – pašvaldība, ejot pretī uzņēmējiem, varbūt spētu stimulēt uzņēmējdarbības un saimnieciskās darbības attīstību. 

Priekšlikumus nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem uzņēmējdarbībā bija sagatavojis novada domes jurists Sandis Sīmanis. Deputāti izteica papildinājumus, precizējumus. S.Sīmanis pauda, ka labprāt vēl turpinātu saņemt priekšlikumus. Viņš sacīja, ka deputātiem šī joma ir labi saprotama, jo daudzi no viņiem ir uzņēmēji.

"Nesteigsimies, turpināsim diskusiju,” sacīja A.Apinītis.

Iecerēts, ka uz atvieglojumiem divus pirmos gadus varētu pretendēt jaundibinātie komersanti. Ja nekustamajā īpašumā tiks veikta saimnieciskā darbība, jaunais komersants varēs saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50 procentu apmērā. Taču tādā gadījumā šim komersantam jānodarbina ne mazāk par diviem Gulbenes novadā deklarētiem iedzīvotājiem. Turklāt šo darbinieku ikmēneša darba samaksa nedrīkst būt mazāka par valstī noteikto minimālo mēnešalgu.

Uz atvieglojumiem varēs pretendēt arī tie komersanti, kurus nevar uzskatīt par jauniesācējiem uzņēmējdarbībā, bet kuri rada jaunas darba vietas un savā nekustamajā īpašumā veic ražošanu vai saimniecisko darbību. Obligāts nosacījums - no visiem nodarbinātajiem vismaz pusei ir jābūt Gulbenes novadā deklarētiem iedzīvotājiem. Šādi komersanti uz vienu gadu varēs saņemt 25 procentu atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim, ja būs izveidotas 2 – 10 jaunas darba vietas; 50 procentu atlaidi, ja būs 11 – 20 jaunas darba vietas; 70 procentu atlaidi, ja būs vairāk par 21 jaunu darba vietu.

Īpašā pašvaldības labvēlībā nonāks arī komersanti, kas būvē jaunas vai pārbūvē esošās ēkas, iegādājas iekārtas uzņēmējdarbības veikšanai. Viņi pēc jaunās ēkas vai iekārtu ekspluatācijas sākšanas trīs gadus varēs izmantot nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi. Atlaide būs 25 procenti, ja ieguldītās investīcijas būs 50 000 līdz 100 000 eiro; 50 procenti, ja investīcijas sasniegs 101 000 līdz
300 000 eiro; 70 procenti, ja investēts tiks vairāk par 300 000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

re

Un pārējiem uz to rēķina paaugstinās?Varbūt lai apliek ar nodokli baznīcas, kas mazgājas naudā!

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 11:44

he

Kam tic tam ziedo. Vairāk ticētu valdībai, tiktu arī laicīgie pie lielākiem nodokļiem:) Ja nopietni, tad šaubos par to baznīcas peldēšanos naudā. Reliģija kā top trends vairāk ir vecu ļaužu segmentā, kuri nemaz tik biezi nav.

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 20:34

to re

Ja Gulbenē nesāks atbalstīt uzņēmējus pēc paris gadiem šī pilsēta pazudīs pavisam, tāpēc šis noteikti ir solis pareizejā virzienā. Bet par baznīcām nevaru nepiekrist.

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 17:18

:)

Pat pilnīga NĪN brīvlaišana uz 10 gadiem diez vai te spēs ko glabt, jo jebkura eksportēt un konkurēt spējīga ražošana sākas ar miljonu investīcijām. Tādā mazpilsētā, kā šī, diez vai tas ir reāli. Pārāk maz un veca darbspējīgā publika. Veci cilvēki ir pietiekami gudri, lai saprastu cik maz cilvēkam patiesībā vajadzīgs, tāpēc arī apgrozījuma kritums mazumtirdzniecībā, bet pienesums baznīcai, kas izprotoši sagatavo cilvēciņus lielā Ceļa galam.

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 20:23

Vietējās ziņas