Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējiem būs jaunas sadarbības iespējas

Deviņu cilvēku delegācijā no Latvijas, kas no 1.līdz 3.martam uzturējās pieredzes apmaiņas braucienā Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā, bija arī Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa, zemnieku saimniecības "Lācīši" īpašnieks Stanislavs Gžibovskis un SIA "Dimdiņi" uzņēmējs Normunds Audzišs.

Parakstīs vienošanās līgumu "Ideja par šo braucienu radās jau tad, kad Gulbenē viesojās sadraudzības partnere no Ļeņingradas apgabala Muzeju aģentūras. Izteicām ierosmi, ka vajadzētu sadarboties ne tikai kultūras un sporta jomā, bet arī uzņēmējdarbībā, lai palīdzētu vietējiem uzņēmējiem. Tā kā Krievijā viss ir pakārtots no augšas uz leju, izteicām vēlmi tikties ar Sanktpēterburgas augstāko vadību, konkrēti vicegubernatoru, kura pārziņā ir uzņemējdarbības attīstības jautājumi, lai ar viņa atbalstu viss notiktu tālāk," stāsta S.Daudziņa.

 

Tiekoties ar Attīstības un rūpniecības komitejas priekšsēdētāju, sarunas mērķis bijis par konkrētu sadarbības vienošanās līguma parakstīšanu. Vienošanās paraugu kopīgi izstrādās Latvijas Zemkopības ministrija un Sanktpēterburgas Attīstības un rūpniecības komiteja. Vienošanās līgums tiktu apstiprināts jau nākamajā tikšanās reizē. Valsts līmenī sadarbībā ar Zemkopības ministriju tiks gatavots sadarbības līgums.

 

"Vizītes laikā tikāmies arī ar Latvijas tirdzniecības nama direktoru. Ar šā tirdzniecības nama starpniecību Latvijā ražotā produkcija nonāk Sanktpēterburgas veikalos. Mūsu uzņēmēji tikās ar Sanktpēterburgas lielveikalu tīklu direktoriem un mārketinga daļu vadītājiem, lai parādītu un ieinteresētu ar savu produkciju," stāsta S.Daudziņa.

 

Ieguvums nav mērāms naudā

"Ieguvums no šī brauciena nav izmērāms naudas izteiksmē. Uzņēmēji jau konkrēti ievadīja sarunas par turpmāko sadarbību," pēc brauciena atzina S.Gžibovskis. Viņš šo braucienu salīdzina ar padomju gados iestaigātu, bet tad kolhoza gados aizaudzētu taku, kas tagad tiek iemīta no jauna.

 

"Sadarbības iespējas ir neierobežotas, jo Leņingradas apgabals ir ļoti liela teritorija. Viņus interesē kvalitatīva pārtikas produkcija. No tā, ko ražoju savā saimniecībā, konkrēti neko nevaru piedāvāt, jo biju starp tiem cilvēkiem, kas palīdzēja organizēt braucienu. Lai sadarbotos, ir vajadzīgi arī lieli produkcijas apjomi, piemēram, pienam, graudiem un citam, ko vienā saimniecībā saražot grūti," stāsta S.Gžibovskis. Liela interese izrādīta par SIA "Dimdiņi" audzētajiem kāpostiem, jo Krievijā ir liels pieprasījums pēc kvalitatīviem kāpostiem. Interese ir arī par konfektēm "Gotiņa".

 

Valsts līmenī sadarbībā ar Zemkopības ministriju tiks gatavots sadarbības līgums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas