Uzņēmējiem pietrūkst ideju 1

Valdībai diemžēl nav izdzīvošanas stratēģijas
Vecgulbenes muižas konferenču zālē pagājušajā nedēļā notika konsultatīvs seminārs, kā uzņēmējiem strādāt ekonomiskās lejupslīdes laikā.

Nogaidoša pozīcija

Semināru uzņēmējiem no Gulbenes, Alūksnes rīkoja par brīvu "SEB" banka. Visvairāk uzņēmējus interesēja "SEB" bankas galvenais ekonomista Andra Vilka uzstāšanās. Viņš norādīja, ka straujākais kritums ekonomikā bijis pirmajā pusgadā, bet šobrīd sabiedrībā valda liela psiholoģiskā spriedze un plaukst ēnu ekonomika. Atgūšanās vēl ir vārga, lai gan tas liecina par pasaules ekonomikas atlabšanu.

 

Uzņēmumu apkalpošanas atbalsta pārvaldes vadītāja Santa Purgaile, skaidrojot bankas kreditēšanas politiku, uzsvēra, ka ir jāmainās domāšanai saistībā ar kredītiem, jo izpratne par uzņēmēju pašu ieguldījuma nozīmi un pašu kapitāla nepieciešamību tomēr ir vāja.

 

"Visbiežāk bankas ir tik aizņemtas darbā ar nemaksātājiem, ka trūkst laika, lai izvērtētu jaunus projektus. Ir jāsaprot, ka ir vajadzīga liela drosme, lai izsniegtu jaunus kredītus, tāpēc kreditēšanā šobrīd ir nogaidoša pozīcija, bet pret jaunajiem kredītu ņēmējiem ir stingrākas prasības," stāsta S.Purgaile.

 

Viņa mudināja uzņēmējus būt atklātiem pret bankām un plānot savu darbību.

 

Vajag apvienoties

 

Bijušais uzņēmējs gulbenietis Dailis Kaparšmits atzina, ka piedalījies seminārā tāpēc, lai uzzinātu, kas vispār notiek Latvijā.

 

"Seminārs lika apzināties vēl vairāk, ka mums priekšā vēl ir ļoti grūts izdzīvošanas laiks. Vislielākās grūtības būs sociālajā vidē, kad cilvēkiem būs beigušies visi pabalsti, būs ziema, bezdarbs. Ja pēc gada mēs varēsim satikties un smaidot teikt, ka visu esam pārdzīvojuši, tad tiešām varēsim sacīt, ka esam laimīgi. Nedomāju, ka uzņēmējiem trūkst naudas. Viņiem ārkārtīgi trūkst jaunu ideju, ko šobrīd varētu darīt šajā valstī, kas ir pārāk maza, lai ideju varētu attīstīt viens uzņēmējs. Ir vajadzīgs apvienoties. Katrs "plēš deķi uz savu pusi", jo valdībai diemžēl nav izdzīvošanas stratēģijas, bet uzņēmējs nezina, ko īsti darīt. Pie vainas ir nestabilā valdības politika un politiskās intrigas. Politiķiem, kuriem kādreiz uzticējāmies, ir jāmainās, jo viņi šo uzticību ir zaudējuši," saka D.Kaparšmits.

 

Gulbenes novada domes attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva pēc semināra atzina, ka kopumā tas viesis cerību, ka pēc kāda laika Latvijā krīze tomēr beigsies.

 

"Es domāju, ka tas varētu notikt jau nākamajā gadā," saka S.Indričeva.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tā viš' ir

Ideju radīšana ir vesela mācība, kas pie mums, diemžēl, netiek mācīta. Mūsdienu ģeniālie inženiertehniskie risinājumi sen vairs nav kāda viena cilvēka apskaidrības uzplaiksnījuma realizācija. Tas ir kolektīvas, pat valstiskas (gadījums ar NOKIA Somijā) ideju radīšanas rezultāts. Mēs vēl joprojām esam ieciklējušies ap Ulmaņlaika agrāri plaukstošās valsts ideju. Mīlīši, tas vilciens ir sen aizgājis!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 08:57

Vietējās ziņas