Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmuma parāds pašvaldībai turpina augt

SIA “Gulbenes alus darītava” nekustamā īpašuma nodokļa parāds turpina palielināties, tāpēc Gulbenes novada domes 25.februāra sēdē deputāti lems par līdzšinējās parāda un nokavējuma naudas kopsummas 45 523,31 eiro apmērā atcelšanu un jaunas summas pieteikšanu.

Pašvaldība no uzņēmuma šo parādu vēlas piedzīt bezstrīda kārtībā. Šāda informācija vakar, 18.februārī, izskanēja  deputātu pastāvīgās finanšu komitejas sēdē.

Deputāts Dzintars Poļaks interesējās par jautājuma juridisko virzību. Novada domes Juridiski administratīvās nodaļas vadītāja Vita Kravale skaidroja, ka aktualizēt datus par parādu pašvaldību lūdzis zvērināts tiesu izpildītājs. Cerība atgūt naudu, ko ir parādā SIA “Gulbenes alus darītava”, novada domei esot tikai tad, ja kāds no kreditoriem izlems iegādāties šo īpašumu. Visticamāk, drīzumā notiks kārtējā un jau trešā SIA “Gulbenes alus darītava” nekustamā īpašuma izsole, taču Gulbenes novada pašvaldība nav tās iniciatore. Tātad parādu piedziņu ir aktualizējis kāds cits no vairākiem šā uzņēmuma kreditoriem.

Uzņēmuma īpašuma iepriekšējā izsole pēc Gulbenes novada pašvaldības iniciatīvas bija izsludināta pagājušā gada 21.maijā, taču izrādījās neveiksmīga. Saskaņā ar toreizējiem datiem nekustamais īpašums sastāv no zemes gabala 2,8189 hektāru platībā, uz kura neapmierinošā stāvoklī atrodas neizmantotas ēkas - dzīvojamā ēka, alus rūpnīcas trīs ēkas, sargu māja, trīs noliktavas, katlumāja.
Vēsturiskās alus darītavas teritorija atrodas Gulbenē, Dzirnavu ielā 1.

SIA “Gulbenes alus darītava” saimniecisko darbību Valsts ieņēmumu dienests ir apturējis 2014.gada 27.augustā, liecina “Lursoft” dati. SIA “Gulbenes alus darītava” izveidota 1992.gadā. 2004.gada 3.novembrī uzņēmuma pamatkapitālā bija 71 905 lati. “Gulbenes alus darītava” ražošanu pārtrauca 2009.gadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas