Uzņēmumam SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis” 10 gadu jubileja

Šodien, 20. aprīlī, aprit 10 gadi, kopš SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis" ierakstīts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā un pēc pārvadājumu pārņemšanas no valsts a/s „Latvijas dzelzceļš" oficiāli kļuvis par vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu dzelzceļu Baltijas valstīs.

SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis" sabiedrisko attiecību speciāliste Marina Deļikatnaja - Buša informē, ka kompāniju dibināja Gulbenes, Alūksnes pilsētu un Stāmerienas pagasta pašvaldības, Latvijas Dzelzceļnieku biedrība un sešas privātpersonas, divus mēnešus pirms ierakstīšanas Uzņēmumu reģistrā - 2001. gada 20. februārī. Šis uzņēmums tika dibināts ar mērķi veikt dzelzceļa pasažieru pārvadājumus, saglabājot un attīstot kultūrvēsturisko dzelzceļu (līnija Gulbene - Alūksne būvēta 1903. gadā) tūrisma un reģionālās attīstības interesēs, jo uz to brīdi pastāvēja pamatotas bažas par Gulbenes - Alūksnes dzelzceļa iecirkņa likvidēšanu.  

Līdz 2009. gada vidum par kompānijas vadītāju strādāja viens no Bānīša dibinātājiem - Osvalds Lucāns, kas tālāk uzņēmuma vadību nodeva dzelzceļa patriotam - Tomam Altbergam. No 26 cilvēkiem pirmajā darbības gadā šobrīd pastāvīgo darbinieku skaits uzņēmumā palielinājies līdz 34 darbiniekiem.

 

"Kopš uzņēmuma SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis" pastāvēšanas tika atjaunoti pasažieru vagoni un lokomotīves, restaurēta tvaika lokomotīve Kč-4 - 332, atjaunots izmaiņas punkts Kalnienas stacijā, restaurēta šaursliežu motordrezīna TDU-5, restaurēts segtais kravas vagons, kā arī šobrīd, ar SIA „LDz Ritošā sastāva serviss" atbalstu norisinās jau otrās tvaika lokomotīves Gr - 319 restaurācija, kuru plānots pabeigt šā gada vasarā," stāsta sabiedrisko attiecību speciāliste. 

 

2008. gadā SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" kļuva par pirmo dzelzceļa operatoru Latvijā, kas saņēma jauno Eiropas Savienības standartiem atbilstošo Drošības sertifikātu.

 

"Bānītis rīko arī dažādus svētkus un pasākumus, piemēram, Bānīša svētkus septembra pirmajā sestdienā, Lieldienu un Ziemassvētku braucienus, organizē šovus un piedalās izstādēs. Jau šo svētdien, 24. aprīlī, Gulbenes - Alūksnes bānītī norisināsies Saulgriežu sagaidīšanas pasākums ar vērienīgu olu ēšanas turnīru un citām Lieldienu izdarībām, kā arī būs iespēja baudīt slavenās šlāgergrupas „Baltie lāči" priekšnesumus," stāsta M.Deļikatnaja - Buša.

 

No 14. maija SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" sadarbībā ar a/s "Pasažieru vilciens" ik sestdienu rīkos izklaides braucienus no Rīgas uz Stāmerienu un Alūksni, iepazīstinot visus interesentus ar šā reģiona tūrisma objektiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas