Uzskaita plēsīgo putnus un pēta dažādu putnu migrāciju

Ziemeļvidzemes Putnu pētniecības biedrība informē, ka līdz 15. augustam Litenē notiek plēsīgo putnu monitoringa (pēdējās) uzskaites. Šajās uzskaitēs ir iespēja labi iepazīt un redzēt daudzas plēsīgo putnu sugas, kā arī uzzināt kā notiek plēsējputnu uzskaites.

Ornitologs Elvijs Kantāns, informē, ka no 18.-20. augustam tiks uzskaitīta migrējošie putni pie Kaļņa un Lazdaga ezeriem.

"Interesentiem ir iespēja šajā laikā labi iepazīt dažādus ūdensputnus. Interesentiem pašiem jāparūpējas par nokļūšanu uz/no ezeriem. Uz putnu uzskaitēm nepieciešams iepriekš pieteikties, rakstot uz litenesputni@inbox.lv vai zvanot pa tālruni 26264611 Elvijam," norāda E.Kalntāns.

Ornitologs atgādina, ka putnu uzskaites nav atpūtas pasākums, bet gan  svarīgas putnu uzskaites Latvijas mērogā, kas pēc tam tiks izmantotas putnu aizsardzībā. "Tādēļ „nenopietnus” interesentus lūgums netraucēt," saka E.Kantāns.

Pievienojoties putnu uzskaitītājiem, katrs interesents iegūs: labākas putnu atpazīšanas iemaņas, intresanti un lietderīgi pavadītu laiku, kā arī apziņu, ka būs devis savu ieguldījumu putnu aizsardzībā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas