Uzskata - jāizvēlas godīgā konkurencē

Iedzīvotājiem labāk būtu, ja 2014.gadā pašvaldība izsludinātu jaunu konkursu siltuma operatora izvēlei Gulbenes pilsētā. Tā uzskata Gulbenes Nevalstisko organizāciju centra vadītājs Mārtiņš Kokars, kurš savulaik bijis gan pilsētas siltumapgādes uzņēmuma vadītājs, gan Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs.

"Jautājums - kurš izstrādās atklātā konkursa noteikumus? Ja šādus noteikumus izstrādās tā, lai uzvarētu viens noteikts pretendents, tad šādam konkursam nebūs nozīmes. Prakse diemžēl liecina, ka bieži vien šāda veida atklātie konkursi tiek noorganizēti tā, ka rodas sajūta: viss organizēts viena konkrēta uzņēmēja labā," "Dzirkstelei" saka M.Kokars. Viņaprāt, nozīme ir tikai godīgai konkurencei, viss pārējais ir "tehnoloģiskais process".  

Pēc M.Kokara domām, arī siltuma tarifu Gulbenē var un vajag saglabāt esošajos apmēros. Viņaprāt, tarifa apmēri ir atkarīgi no tā, "cik kurš lepni grib dzīvot".

 

Jau rakstījām, ka 2014.gadā pašvaldībai beigsies līgumattiecības ar pašreizējo siltuma operatoru Gulbenē - SIA "Vidzemes enerģija". Uzņēmuma direktors Gvido Stucka no "Dzirksteles" neslēpj, ka līdz tam laikam nebūs līdz galam nomaksāts kredīts par 6 megavatu jaudas šķeldas katlu, kas 2009.gadā iegādāts un uzstādīts Nākotnes ielas katlumājā par aptuveni 1,3 miljoniem latu.

 

Uz jautājumu, kas tādā gadījumā notiks, viņš atbild: "Nezinu. Pašvaldība pirks (šo katlu - red.) vai atteiksies. Tad kāds cits pirks. Vai arī jauks katlu nost un vedīs projām." Vai var būt tā, ka šo situāciju dramatiski var ietekmēt apkures parādi? "Pat ja visi siltuma parādnieki Gulbenē būtu nokārtojuši savas saistības, siltuma tarifs faktiski būtu jāpalielina," atzīst G.Stucka.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis uzskata, ka šajā ļoti sarežģītajā situācijā pašvaldībai un iedzīvotājiem izdevīgāk pagarināt sadarbību ar SIA "Vidzemes enerģija" vēl uz vismaz 10 gadiem. Kā notiks, galavārds pieder novada deputātiem.

 

Savukārt gulbeniešus visās šajās peripetijās interesē galvenokārt divi aspekti - pirmkārt, lai siltuma un karstā ūdens padevē nebūtu pārtraukumu, otrkārt, lai nepalielinātos siltuma tarifs, kas jau trīs gadus ir 39,15 lati par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas