Uzstāsies Gruzijas ansamblis

Tirzas kultūras namā 6.decembrī pulksten 20.00 notiks draudzības koncerts. Tajā piedalīsies Gruzijas valsts filharmonijas tautas dziesmu un deju ansamblis "Tsiskari" no Tbilisi, kā arī sieviešu kori no Mētrienas, Priekuļiem un pagasta pašdarbnieki no Tirzas un Balvu rajona Kubulu pagasta.

Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte "Dzirkstelei" stāsta, ka ansamblis no Gruzijas uzstāsies arī citās Latvijas vietās, bet tā kā viņi vēlējušies apmeklēta arī kādu lauku kultūras namu, tad A.Alberte caur personisko pazīšanos pašlaik organizē arī viņu uzstāšanos Tirzas kultūras namā. Ansamblis "Tsiskari" ir izveidots 1988.gadā. Kopš 2006.gada ansamblis ir izmainījis savu struktūru, un mūsdienās tas darbojas kā Gruzijas etnogrāfiskais ansamblis.
Ansamblis izceļas ar augstas klases profesionālismu un izpilda visas gruzīnu tautas dziesmas un dejas. "Tsiskari" ir piedalījies daudzos starptautiskos festivālos un ir saņēmis daudz apbalvojumu.

Ar koncertprogrammu ansamblis ir uzstājies daudzās pasaules valstīs - Itālijā, Spānijā, Vācijā, Krievijā, Grieķijā, Bulgārijā, Ukrainā, Polijā, Ungārijā, Marokā, Šveicē, Igaunijā, Lietuvā un citur. Koncertprogramma notiek dzīvās mūzikas pavadībā ar nacionālajiem instrumentiem, fonā skanot Gruzijas tautas dziesmām. Dejās ir ietverti ļoti sarežģīti paņēmieni un triki, kurus galvenkārt izpilda vīrieši. Dejojot tiek izmantots vairogs, zobens, duncis.


Dziedātāji uzstājas ar gruzīnu tautas dziesmām, kā arī garīgām dziesmām un ir polifoniski.


Ansamblī ir apmēram 40 līdz 45 dalībnieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas