Uztraucas arī mūzikas skolas darbinieki 19

Naudas pietrūkst skolas jubilejas pasākumu rīkošanai
Saistībā ar ekonomisko situāciju arī Gulbenes mūzikas skolā šobrīd valda apjukums un skolas direktore Austra Veikšāne atzīst, ka viņai ļoti sāp šī situācija.

A.Veikšāne stāsta, ka tikai šopirmdien mūzikas skolas darbinieki ir saņēmuši algu par decembri.

 

"Par laimi, šī alga vēl iznāca pilnā apmērā, kaut kā jau izdevās aizlāpīt caurumus, taču šobrīd jau ir skaidri zināms, ka ne janvārī, ne februārī, ne martā alga nebūs pilnā apjomā. Mums vajadzēja rakstīt ministrijai pretenziju, uzrādījām visas summas, cik mums pietrūkst. Par 10 procentu piemaksām vispār nav runas - lai to arī nav, galvenais, lai ir vismaz pamatalga un nav jāņem nost stundas. Taču tagad katram skolotājam būs jāņem nost piecas stundas. Sajūta ir vienkārši pretīga. Esmu kolektīva acu priekšā, protams, ka savas neapmierinātības bultas viņi raidīs uz mani, ne jau uz premjeru Ivaru Godmani vai kultūras ministri Helēnu Demakovu. Un vai algas samazinājums pēc tam tiks atmaksāts? Kā to arī varēs atmaksāt, ja stundas būs noņemtas? Turklāt, kad pienāks aprīlis, būs atkal citas atrunas," spriež A.Veikšāne.

 

Nav naudas

Mūzikas skola šajā mācību gadā svin arī 50 gadu jubileju, taču ekonomiskā situācija diemžēl ir aizēnojusi arī jubilejas svinības, jo nav naudas visiem iecerētajiem pasākumiem.

 

"Ar visiem cilvēkiem jau biju sazinājusies, visi bija atbalstījuši manus projektus un jau bija sācies gatavošanās posms, taču šobrīd viss ir jāatsaka, jo nav naudas," stāsta skolas direktore.

 

A.Veikšāne atklāj, ka, gatavojoties jubilejas pasākumam, bija vēlme apkopot skolas vēsturi.

 

"Šo darbu ar sirdi un dvēseli darīt bija uzņēmies muzeja darbinieks Anatolijs Savickis, taču tagad no izstādes būs jāatsakās. Bijām ieplānojuši arī ierakstīt albumu. Pērn izcils notikums mums bija orķestra albuma ierakstīšana. Šogad to vēlējās izdot visa skola. Esmu bijusi kaimiņzemēs, tur, katru mācību gadu beidzot, ieraksta pa šādam albumam, kas paliek par piemiņu. Albuma ierakstīšanai vajag 2500 latu, laikam jau no tā arī būs jāatsakās. Bija plānots pagatavot arī skolas karogu, jo uzskatu, ka 50 gadi ir tie, kad būtu nepieciešams izgatavot skolas karogu. Ceru, ka to vismaz izdosies izgatavot," stāsta direktore.

 

Aicināti bijušie audzēkņi

Kā tad tiks svinēta skolas jubileja?

 

"Katras programmas audzēkņi sniegs savu koncertu. Notiks arī noslēguma pasākums 18.aprīlī. Noslēguma koncertā piedalīties ir devuši piekrišanu arī mūsu bijušie audzēkņi - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti un maģistranti Rihards Plešanovs, Gerda Gabrāne, Velga Šaršūne, Ilze Zvaigznekalne, Aiva Elsiņa, Ilze Gagaine, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis Viesturs Grapmanis, arī dziedātājs Nauris Indzeris un komponists Valdis Zilveris. 18.aprīlī no rīta notiks svētbrīdis, pēc tam arī konference un tikšanās skolas absolventiem, kā arī noslēguma koncerts un balle, ko sākotnēji bijām iecerējuši Vecgulbenes muižā, taču, visticamāk, tā notiks mūsu pašu mazajā miteklī," stāsta A.Veikšāne.

 

Viņa piebilst, ka tad, kad iet slikti, ir jāmeklē spēks sevī, taču rokas nolaist nedrīkst.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Egija

Domājams, ka ir tikai apsveicami, ka Gulbenē ir mūzikas skola, un ir cilvēki, kuri atīsta bērnos talantu...Uzskatu, ka tā jau sabiedrība degradējas kopainā, tad tiešām ir žēl, ka tomēr valdībai vairs nav vajadzīga kultūra....Laikam ir vajadzīgs masveidīgs bars, kurš dara, ko liek..\
Es ļoti ceru, ka atradīsies finases skolas jubilejas pasākumam, un Gulbenē būs uzņēmēju, kuri iespējams var sponsorēt šo pasākumu, tas tikai būtu gods...
Jo neba mums jau nepietiek pusaudžu, kuri pēc stundām klaiņo pa ielām un....

pirms 11 gadiem, 2009.02.11 21:19

bezdarbnieks

Patiešām, skolotāji ir īpaša suga! Cik daudzi paliek bez darba, bet šie ceļ brēku par algas aizkavēšanos, samazinājumu... gals jums klāt...

pirms 12 gadiem, 2009.01.18 17:39

k

Mēs tik savilksim jostas un mums samazinās algas, bet mums jābūt uzmanīgiem, jo droši zinu, kā algas atalgojumu samazina valdības iestādēs- piemaksu viņiem vairs nav, jo tās pievieno pie algas.

pirms 12 gadiem, 2009.01.17 21:12

****

nekurturālu skolēnus neaudzina skolotāji, bet gan vecāki, tā kā padomā ko raksit!!!

pirms 12 gadiem, 2009.01.17 14:44

Neviens absolvents pat nav ieminējies,ka grib ballēties uz valsts rēķina, tāpēc lūdzu neiespringt! Arī maksāt ir gatavi. Runa ir pavisam par ko citu, ko dažiem komentētājiem nesaprast nemūžam...

pirms 12 gadiem, 2009.01.17 11:54

arī māmiņa

Nu, nu! Kādi pārsteizdīgi apgalvojumi. Pazīstu pietiekami daudz nekulturālu un nejauku mūzikas skolas audzēkņu, gana rupju un prastu. Tā ka nevispārināsim un neliksim pa plauktiņiem. Kādus nu pašas audzinām, tādi sanāk.
Par balli - lūdzu, par dalības maksām un sponsoru ziedojumiem. Neviena skola neizmanto budžeta līdzekļus ballēm.

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 21:43

māmiņa

Absolvēt muzikas skolu šodien-tas tiešām ir augsti vērtējams sasniegums!!!Kamēr citi bērni pēc skolas niekojas ar izklaidēm, un bieži vien ne tām labākajām,šie bērni tiekas muzikas skolā, mācās, spēlē mājās, gatavojas stundām.Divas skolas reizē, tas taču ir nopietni!! Un viņi ļoti atšķiras ar kultūras līmeni, nav tik rupji un prasti .Malači bērni, esiet pelnījuši arī savu izlaiduma balli!!

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 20:35

zvaigžņu rindai

absolvēt augstskolu ir sasniegums, koledžu vēl arī...bet absolvēt mūzikas, mākslas vai sporta skolu nav nekāds sasniegums...to tev saka mūzikas skolas absolvents...tas ir tas pats, kas beigt 9. klasi...pat ne 12to.
Un kā visi tusētgribētāji-absolventi...ja tas tiešām absolventam vai pasniedzējam ir svarīgi - būs jāmaksā, tāpat kā visur citur uz šīs zemītes...un tas nav pasaules gals.
Neba nu Veikšānes skola ir vienīgā, kas cieš no mazām algām - sasniegums ir tas, ka viņi saņēmuši algu par decembri pilnā apmērā, zinu, ka piem Bērzu pamatskolā ir mazāka par 15% un būs arī vēl visu janv, febr., martu. Būtu nu priecājusies par to, ka vispār ir alga...citi joprojām gaida - ta nu gan problēma, alga aizkavējusies pa nedēļu - karies, man alga kavējas jau vairāk kā mēnesi, un esmu vienīgais pelnītājs ģimenē, kā jau daudzās ģimenēs tas šobrīd ir.

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 18:09

chronos

to ...
1. priecājies, ka vispār ir, kas vēlas
2. mūzikas instrumentu spēlēšana attīsta domāšanu
3. tad vispār sīkajiem neļausim neko darīt? ne iet uz mūzikas, mākslas skolām, ne dejot, ne basi, futbolu utt. spēlēt?
4. tad labāk, lai bērni, kam 13os 14os 15os beidzas skola iet mājās neko nedarīt?

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 15:34

****

16.01.2009. 11:56:27
Nuuuuu, absolvēt Gulbenes mūzikas skolu vēl nav nekāds sasniegums, tā ka cienījamā absolvente var nelēkāt! :)))

Absolvēt ik vienu skolu ir sasniegums!
tā kā tu dorši vien to neesi izdarijis, tad nu daudz te nesprēgā!!!

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 15:34

...

Laikam jau ir jāsāk domāt par privātām mūzikas, mākslas un sporta skolām, jo viss taču maksā naudu, un mūsu valstī "skaitās" bezmaksas tikai pamatizglītība, tad kāpēc būtu jādalās ar tiem, kuri "vēlas" apgūt šīs papildus zināšanas padziļināti....

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 14:14

to apsolventei

Ja esi beigusi skolu,tad saproti arī par ko komentāri?Par to,ka taisiet balles cik uziet,bet rēķinus arī sedziet paši.Vai tas nav godīgi?

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 13:10

Nuuuuu, absolvēt Gulbenes mūzikas skolu vēl nav nekāds sasniegums, tā ka cienījamā absolvente var nelēkāt! :)))

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 11:56

absolvente

to komentētājam 10:41:24
Izskatās, ka Tu vispār nevienu skolu neesi absolvējis. Ļoti skumji par tavu līmeni...

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 11:41

Nu ta brīnums...Alga šiem aizkavējusies...Ballēt gribas uz valsts rēķina...

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 10:41

Tiešām,kur problēma?Visi maksā.Vai Jūs būtu izņēmums?

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 10:39

hm

Maksājiet dalības maksas un uz priekšu, ballējiet kamēr slikti paliek! Kur problēma? Piem. skolu salidojumos vienmēr ir dalības maksas, tas nekas jauns nav! Nesaprotu par ko tāda brēka!

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 10:05

****

Šīm svinābām ir JĀNOTIEK!!!
Esmu mūzikas skolas absolvente un šis pasākums man ir ļoti svarīgs. Gribās atkal satikt savus skolotājus, aprunāties, baudīt koncertu un gūt fantastiskus iespaidus!!!

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 09:32

Vietējās ziņas