Uzvar ceļmalu sakoptības konkursā 3

VAS "Latvijas Valsts ceļi" jau otro gadu pēc kārtas organizē konkursu "Sakopsim ceļus Latvijā". Par uzvarētāju mūsu novadā šogad tika atzīts Ivetas Eidukas īpašums "Bērzkalniņš" Tirzas pagastā autoceļa Ozoli - Liezēre - Tirza - Stāķi malā.

Uzvara ir kā pārsteigums

I.Eiduka atzīst, ka uzvara šajā konkursā viņai ar ģimeni ir bijusi patīkams pārsteigums. "Mūsu īpašumam visapkārt atrodas ceļi. Mums ir svarīgi, ka vide apkārt mājai un īpašumam izskatās skaista un sakopta, savu īpašumu esam kopuši vienmēr. Šīs ir manas dzimtās mājas, te dzīvo gan mana ģimene, gan arī joprojām mani vecāki. Visi kopīgi arī ieguldām darbu īpašuma sakopšanā. Ir patīkami, ka mūsu ieguldītais darbs ir novērtēts. Galvenais zāles pļāvējs gan ir vīrs, manā pārziņā savukārt ir puķes, esmu izveidojusi arī akmeņdārzu pie iebraucamās daļas," stāsta I.Eiduka.

 

Jāiegulda vairāku gadu darbs

VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters stāsta, ka konkursam tika saņemti trīs pieteikumi, taču arī paši "Latvijas Valsts ceļu" darbinieki, apskatot ceļus, atzīmējuši sakoptākos īpašumus.

 

L.Aumeisters uzsver, ka šis īpašums piesaistījis uzmanību ar to, ka gar ceļmalām ir labi nopļauta zāle, piestrādāts arī pie apzaļumošanas.

 

Konkursa „Sakopsim ceļus Latvijā" nominācijai „Par ieguldījumu valsts autoceļu kopšanā 2011" tika izvirzīti tie valsts autoceļiem piegulošo zemju īpašnieki, kuri bez atlīdzības kopuši "Latvijas Valsts ceļu" reģionālo nodaļu pārziņā esoša valsts autoceļa zemes nodalījuma joslu. Konkursa norises gaitā šovasar tika vērtēta apkārtējās ainavas labiekārtošana, krūmu ciršana, zāles pļaušana un atkritumu savākšana ceļa nodalījuma joslā. Nominācijas ieguvēji ir privātpersonas, zemnieku saimniecības, uzņēmēji un pašvaldības. Kopumā Latvijā šī nominācija ir piešķirta 26 valsts autoceļiem piegulošo zemju īpašniekiem - katrā "Latvijas Valsts ceļu" rajona nodaļā pa vienai. Uzvarētāji par savu ieguldījumu ceļu kopšanā saņēma naudas balvas.

 

Piebilst, ka pagājušajā gadā šajā konkursā Vidzemes reģionā nominācijā "Par ieguldījumu valsts autoceļu sakopšanā 2010" galveno balvu ieguva gulbeniete Arta Kraukle. Viņas īpašums "Grote" atrodas Druvienas pagastā pie ceļa Ozoli - Liezēre - Tirza - Stāķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Patiešām

Visu CIEŅU Ivetai Eidukas k-dzei un viņas vīram galvenajam pļāvējam!
Braucot pa Latviju, pirmais ko aivēro ir tieši nepļautās (lielākoties!) ceļmalas.
Skaists ir arī pašas Ivetas iekārtotais akmeņdārzs. Redzam arī foto.

pirms 9 gadiem, 2011.10.07 22:25

Vietējās ziņas