Uzvar Maizes akadēmijā 2

Piektdien “Lāču maizes” ceptuvē tika sveikti jau ceturtie Maizes akadēmijas uzvarētāji. Speciālo internātskolu grupā pirmo vietu ieguva Sveķu speciālā internātpamatskola.

Maizes akadēmijā, kura norisinājās no aprīļa vidus līdz maija vidum, šogad piedalījās 41 klase no 32 Latvijas skolām. Klasēm, kas piedalījās konkursā, bija jāpiedalās divās kārtās. Pirmajā kārtā bija jāsagatavo mājas darbs, kas atspoguļo īstas rudzu maizes nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī tās pielietojumu dažādās dzīves jomās. Otrā kārta, „Praktisko iemaņu un zināšanu konkurss”, norisinājās 2012.gada 18.maijā maizes ceptuvē „Lāči”. Finālisti piedalījās teorētiskajās apmācībās, kuras vadīja LLU PTF pārtikas tehnoloģijas katedras asociētā profesore Dr.sc.ing. Daiga Kunkulberga, savukārt maizes klaipa cepšanu mācīja maizniekmeistars un maizes ceptuves “Lāči” saimnieks Normunds Skauģis. Spēka, precizitātes, veiklības atjautības uzdevumi bija jāveic uzdevumu aplī, kā arī jāprezentē savi sagatavotie mājas darbi.


Visu pirmo trīs vietu ieguvējiem maizes ceptuve „Lāči” dāvināja klases izvēlētu atpūtu - kādu no Lāču ekskursiju programmām, kā arī Lāču gardumus. Savukārt konkursa atbalstītāji Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūra pirmo vietu ieguvējiem dāvināja ielūgumus uz pasākumu "Daugmales pilskalna dienas 2012" (16.-17.jūnijā), otro vietu ieguvējiem – ekskursiju uz Ziemassvētku kauju muzeju vai Latvijas kara muzeju. Savukārt trešās vietas ieguvēji varēs apmeklēt Ķekavas novadpētniecības muzeju.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laba ziņa

Kādā garšīgā akadēmijā (maizes!) piedalīījās skolas.
Gan jau arī nobaudīja visas Lāčos ceptās maizes šķirnes.
Prieks par uzvarētājiem!

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 21:04

Vietējās ziņas