Uzvaras diena - bez pašvaldības darbiniekiem un skaļām runām 5

Gulbenes Brāļu kapos 9.maijā tradicionāli notika pasākums, pieminot Otrajā pasaules karā kritušos padomju armijas karavīrus un svinot 69. Uzvaras gadadienu pār fašistisko Vāciju. Šoreiz dalībnieku bija mazāk nekā citas reizes. Savstarpēji sačukstoties, klātesošie runāja, ka politiskā situācija pasaulē pašlaik ir tik nedroša, ka bail no provokācijām.


Starp atnākušajiem uz pasākumu varēja saskaitīt labi ja trīs veterānus, pārējie bija viņu radi, draugi, atbalstītāji, kā arī tie, kuri šādi vēlas atcerēties savus tēvus un vectēvus. Pašvaldības pārstāvjus, kā arī partijas “Saskaņa” aktīvistus starp atnākušajiem nemanīja. Nebija arī tradicionālās cienāšanās ar degvīnu un maizītēm. Nebija skaļas mūzikas. Kopā sanākšana bija īsāka un klusinātāka kā jebkad agrāk.

Tomēr Gulbenē tradicionāli daudzi Uzvaras dienas svinētāji bija greznojušies ar Georga lentēm, kut arī jau krietni pirms 9.maija plaši publiski tika vēstīts, ka Georga lentes kļuvušas par prokrieviski noskaņoto Ukrainas separātistu simbolu un ka, piemēram, Rīgā cilvēki ir aicināti tās šajā dienā nelietot.

Klātesošos krieviski uzrunāja pareizticīgo mācītājs – Tēvs Aleksandrs Oļipovs -, kurš aicināja kopā būt neformālā gaisotnē. Pēc mulsa klusuma pauzes īsi klātesošos uzrunāja daži cilvēki no tautas. Kāds pusmūža vīrietis sacīja, ka saprot, ko ir pārcietuši Otrā pasaules kara karavīri, jo pats, būdams iesaukts padomju armijā, ir piedalījies karā Afganistānā. Viņš aicināja jaunatni cienīt kara veterānus. Kāda sieviete pateicās gulbeniešiem, kuri saziedojuši naudu, lai to uzdāvinātu kara veterāniem Uzvaras svētkos. Pēc oficiālās pasākuma daļas beigām Tēvs Aleksandrs noturēja aizlūgumu Brāļu kapos guldīto dvēseļu mieram.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

5.klase

Ja nav noslēpums, kuru Latvija uzvarēja? Zinu, 8.maijā beidzās Otrais pasaules karš. Bet kas tā par uzvaras dienu?

pirms 7 gadiem, 2014.05.11 00:52

1klase

Nezvai vai viņa vispār varētu kādu uzvarēt,tik maza valstiņa

pirms 7 gadiem, 2014.05.11 09:30

učene

Kuram? Raksta autoram? :)

pirms 7 gadiem, 2014.05.12 15:50

Vietējās ziņas