Vācot līdzekļus bērnu rehabilitācijai, 44 dienās apies Latviju

Piedaloties fonda 1836 pārstāvjiem, svētdien, 6.maijā, plkst. 9.00 no Brīvības pieminekļa svinīgi pārgājienu apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas vijas apkārt mūsu valstij pierobežā, sāka atvaļinātais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku majors, šobrīd zemessargs Raimonds Požarskis. Viņš projektā “Izgaismo Latviju”, kura ietvaros 21.jūnijā katrs Latvijas iedzīvotājs aicināts noiet savu sirdskilometru valsts pierobežā, iesaistījās ar savu labdarības iniciatīvu “Apiesim Latviju, lai bērni staigātu”.

Raimonds Požarskis sadarbībā ar ziedot.lv izveidojos ziedojumu kontu, kur pārskatīt līdzekļus bērnu rehabilitācijas nometnei Poga.

“Esmu iecerējis apkārt Latvijai apiet 44 dienās un sava ceļojuma iespaidos dalīties ar līdzcilvēkiem sociālajos tīkos, vienlaikus mudinot aizdomāties par to, cik lieliska iespēja ir staigāt kājām, tādejādi baudot Latvijas skaistumu. Ziedojot bērniem, kuriem nepieciešama specifiska aprūpe, mēs vairojam iespējas un viņu ticību, ka arī viņi reiz spēs izbaudīt to pašu ko mēs - kājām doties pa Latvijas ceļiem,” saka R.Požarskis.

Gājiena pirmajā posmā, kas sākās pie Brīvības pieminekļa, tika aicināts piedalīties katrs. Maršruts virzījās no Brīvības pieminekļa uz Nacionālo teātri, pa Vanšu tiltu un Slokas ielu, gar Sudrabkalniņu, uz Babīti, pāri tiltam pār Lielupi cauri Jūrmalai līdz Bigauņciemam.

„Gājiena pirmais posms bija aptuveni 40 kilometrus garš, taču tas nebija jāmēro visā tā garumā – var nostaigāt kaut dažus kilometrus un ar sabiedrisko transportu atkal atgriezties atpakaļ. Visi, kuri piedalīsies un atbalstīs projektu, kā piemiņu saņems arī speciālu pasākuma zīmi ar īpašu zīmogu,” stāsta fonda 1836 pārstāve Inese Krūze.

Vienlaikus R. Požarskis uzsver, ka viņš ir arī akcijas „Izgaismo Latviju” dalībnieks, jo vēlreiz ar savu personisko pieredzi pārliecinājās, cik piemērots gājienam ir katrs jau šobrīd iezīmētais 1836 kilometrs. Ceļojumu R.Požarskis noslēgs 18. jūnijā, un jau 21. jūnijā, kad visi ir aicināti noiet vienu kilometru Latvijas pierobežā un pulcēties pie pašvaldību organizētajiem ugunskuriem, būs kopā ar akcijas dalībniekiem Ventspils pusē.

Par akciju „Izgaismo Latviju”

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” izveidojis tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas stiepjas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Šis maršruts tiks dāvāts Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Jubilejas gada Saulgriežos, 21.jūnijā, katrs Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju” - noiet vienu no šī ceļa 1836 kilometriem un pulcēties pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem. Tur tiks dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22 visā Latvijā vienlaikus dziedāta Latvijas valsts himna. Latvija tādejādi kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Akcija „Izgaismo Latviju” ir viens no oficiālajiem Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem, un to organizē fonds 1836 un Imanta Ziedoņa muzejs. Pēdējo divu gadu laikā izveidota 1836 kilometrus garā ceļa infrastruktūra, apzinātas atpūtas vietas un naktsmītnes gājējiem vai braucējiem, kuri nākotnē vēlēsies mērot kādu šī ceļa daļu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas