Vācu draugi atbalsta mūsu studentus 7

Gulbenes novada domē uz svinīgo pieņemšanu priekšsēdētājas Sandras Daudziņas kabinetā bija aicināti 11 novada topošie studenti, kuriem Fricis Flūgs vācu Lauvu kluba vārdā pasniedza katram 500 latu pabalstu studiju uzsākšanai.

“F.Flūgs ar šādu piedāvājumu uz Gulbenes novada domi atnāca pagājušā gada beigās. Tad viņš vēl neteica, cik jauniešiem vēlas sniegt šādu palīdzību. Dome sazinājās ar novada skolām, noskaidroja iespējamos pretendentus.


F.Flūgs personīgi pārskatīja sarakstu un nolēma, ka atbalstāmi ir visi. F.Flūgam jaunībā pašam ir bijis vajadzīgs atbalsts un viņš to ir saņēmis. Tagad F.Flūgs esot laimīgs, ja var palīdzēt citiem uzņēmīgiem, gudriem jauniem cilvēkiem, kuriem šāda palīdzība ir noderīga. Viņš arī izteica vēlmi uzturēt kontaktu ar šiem jauniešiem, sekot līdzi viņu veiksmēm,” “Dzirkstelei” stāsta S.Daudziņa.


Starp naudas balvas saņēmējiem ir tirzmaliete Elīna Karpoviča (studēs jurisprudenci Latvijas Universitātē), gulbeniete Anete Sietiņa (studēs finanses Banku augstskolā), lejasciemiete Juta Gargažina (studēs sabiedriskās attiecības biznesa augstskolā “Turība”), jaungulbeniete Kristiāna Blūma (studēs fizioterapiju Rīgas Stradiņa Universitātē), lizumnietis Uģis Šivars (apgūs autoinženiera specialitāti Rīgas Tehniskajā universitātē), gulbenietis Reinis Karolis (Latvijas Universitātē studēs datorzinātnes).


F.Flūgs stāsta, ka viņa pārstāvētais Lauvu klubs Latvijā un Gulbenē studentiem palīdz pirmo reizi, taču Vācijā tā jau ir tradīcija. F.Flūgs dažādā veidā palīdzību Gulbenei Vāczemē organizē jau 20 gadus. Sākotnēji to darīt mudināja viņa dzīvesbiedre Zigrīda, kura ir dzīvojusi un mācījusies Gulbenē. Vīrs tur sievai doto solījumu nepārtraukt palīdzību viņas bērnības zemei. Šo stafeti pārņēmis arī viņu dēls Frīdhelms. “Kad mūsu dēls bija mazs un viņam skolā vaicāja, no kurienes viņš ir, dēls atbildēja – esot kara laika bēglis no Latvijas,” stāsta F.Flūgs. Viņam Gulbenes novadā ir vasaras māja, kurā izteicis vēlēšanos dzīvot arī Frīdhelms.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

343

Mīļie komentētāji, man jūsu ir žēl. Izklausās, ka nauda būtu atņemta jums personīgi. Būtība visa tikšanās tam arī bija veltīta - pateikt PALDIES.

pirms 9 gadiem, 2011.10.17 19:16

z

vispār jau viss ir ok :) un neatļaujaties nepiekrist!!! prieks, nākotnē vajadzētu arī nākošajiem studentiem palīdzēt... :)

pirms 9 gadiem, 2011.08.26 18:21

Troja Y 22.08.2011. 03:28:31

Tavs skarbais koments laikam tomēr būs sasniedzis kādas dzirdīgas ausis. Jo jaunajiem, kuriem "viss pienākas" pat prātā neienāca pateikt "paldies!".
to = x 23.08.2011. 12:44:35 = kāpēc bāzies ar to savu trulumu (arī es palieku dusmīgs kā - Y-) , kas Vācijā ir pieņemts vai nepieņemts, ja tepat uz līdzenas vietas Vācijas cilvēks latviešiem ne no ša, ne no tā dāvina naudu studijām! Ne visiem par kādām nebūt sekmēm kāds met pakaļ naudu. Ceru, ka topošie studenti vismaz saprot to mazumiņu, ka nauda neaug kokos!
Jau pirmais studiju semestrs uzskatāmi parādīs, cik gudri studenti viņi ir! Un kā būs novērtējuši šī labdara no Vācijas naudas dāvinājumu!

pirms 9 gadiem, 2011.08.24 23:55

x

Nezin vai Vācijā, kur tas notiek regulāri, kāds nes puķes un pateicas. un nezin vai auniem dotu naudu studiju uzsākšanai. Nevajag būt rupjiem. Lai jauniešiem veicas ar studijām!

pirms 9 gadiem, 2011.08.23 12:44

Daira Karole

Tomēr mazliet iedūrās,ka gulbeniešu acīs jaunus aunus vien varam izaudzināt.
Mēs esam padomājuši kā ģimenes vārdā pateikt paldies Flūga kungam.Neatkarīgi no publicitātes.

pirms 9 gadiem, 2011.08.22 17:02

Y

Fricis Flūgs vācu Lauvu kluba vārdā 11 topošajiem studentiem pasniedza katram 500 latu pabalstu studiju uzsākšanai.
------------------------------------------------------
Vai mūsējie spēja kā nebūt nošļupstēt PATEICĪBAS vārdus šim LABDARIM?
Foto skatos, ka nevienam mūsu jaunajam AUNAM nebija ienācis prātā pat puķes paņemt līdzi!

pirms 9 gadiem, 2011.08.22 03:28

Vietējās ziņas