Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vadīs bērnudārzu un patversmi

Litenes bērnudārza vadītāja Elita Trupavniece vadīs arī bērnu patversmi, kas atrodas šajā pašā pagastā bērnudārza ēkā. 24.februārī Gulbenes novada domes sēdē deputāti nolēma atļaut E.Trupavniecei apvienot abus amatus.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš paskaidroja, ka tas, viņaprāt, ir vienīgais risinājums. Kā patversmes vadītāja E.Trupavniece strādās uz 0,2 slodzēm. Faktiski viņa par to saņems 40 latus mēnesī. "Vai tas ir lietderīgi?" tomēr iebildumus izteica deputāte Ilze Mezīte, zinot, ka vieni un tie paši darbinieki apkalpo gan bērnudārzu, gan patversmi. "Vai viņiem vienkārši nevarējām noteikt papildu pienākumus?" prātoja I.Mezīte."Patversme ir izveidota kā atsevišķa pašvaldības iestāde. Paši tā lēmām - veidot patversmi uz bērnudārza bāzes, nepalielinot štatus," piebilda domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva. V.Lapiņš klāstīja, ka patversme pretstatā bērnudārzam turpina darbu arī sestdienās un svētdienās. Domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa atgādināja, ka bērnu patversme Litenē izveidota, lai taupītu pašvaldības līdzekļus. Ja šādas patversmes nebūtu, no ģimenēm izņemtos bērnus nāktos uz laiku ievietot citu novadu patversmēs un pašvaldībai nāktos maksāt dārgi - aptuveni 400 latus par vienu bērnu mēnesī. Toties tagad Litenes patversme par samaksu var uzņemt citu novadu bērnus.

 

Ceturtdien domes sēdē deputāti balsojot apstiprināja, cik citu novadu pašvaldībām maksās
viena bērna uzturēšanās Litenes patversmē. Tie ir 7,73 lati dienā.

 

V.Lapiņš "Dzirksteli" informē, ka bērnu patversme Litenē faktiski darbojas no piektdienas vakara līdz pirmdienas rītam, pārējā laikā patversmes bērni atrodas bērnudārzā. Patvesmē, kuru vada E.Trupavniece, viņas pakļautībā uz pilnu slodzi strādā viena darbiniece. Viņai šī ir pamata darba vieta. Nepieciešamības gadījumā atkarībā no patversmē ievietoto bērnu skaita palīgā nāk arī divas bērnudārza darbinieces - aprūpētājas. Viņam tiek maksāts atkarībā no nostrādātajām stundām.

 

"Pirms gadumijas patversmē bija ievietoti 8 bērni, tagad pastāvīgi tur atrodas 3 bērni. Reti kad bijuši tādi brīži, kad patversmē nav neviena bērna. Tie visi ir no mūsu pašu Gulbenes novada," stāsta V.Lapiņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas