Vadīs divus pagastus par vienu algu 31

Vai novadā sākas pagastu pārvalžu apvienošana?
Ar 1.janvāri Daukstu pagasta pārvaldnieka amatu ieņems Uldis Doņuks, kas vienlaikus būs arī Līgo pagasta priekšgalā tāpat kā līdz šim. Par to lēma deputāti 28.decembra domes sēdē.

Jautājums par vakanto Daukstu pagasta pārvaldes vadītāja vietu radies, domē saņemot iesniegumu no šā amata līdzšinējā veicēja Aivara Brūniņa. Viņš paudis, ka nespēj strādāt amatu savienošanas kārtībā pagasta pārvaldē un uzņēmējdarbībā. Šādu iespēju neparedz arī likums.  

Pēc ilgas diskusijas deputāti vienojās, ka U.Doņuks uz nenoteiktu laiku vienlaikus būs divu pagastu pārvalžu vadītājs par 672 latu algu. Līdz ar to atalgojums būs tāds pats kā lielo pagastu pārvalžu - Beļavas, Jaungulbenes, Lejasciema, Lizuma, Rankas un Stradu pārvaldes vadītāju alga (līdz 70 procentiem no domes priekšsēdētājas algas).

 

Deputāti jūtas pārsteigti

Deputāts Dzintars Poļaks pauda pārsteigumu, ka šis jautājums iepriekš nav pārrunāts ar deputātiem. Citi kolēģi viņam piebalsoja. Tomēr izskanēja pārliecība, ka U.Doņuks, kas bijis arī ilggadējis Līgo pagastvecis un ir uzkrājis lielu pieredzi pašvaldības darbā, tiks galā ar viņam uzticētajiem jaunajiem pienākumiem. Novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa pieņēma deputātu pretenzijas un atvainojās viņiem, taču uzsvēra, ka šajā sakarā ilgi nav varējusi rast risinājumu un priekšlikums deputātu izlemšanai sagatavots pavisam nesen.

U.Doņuks naudas ziņā kaut nedaudz, bet būs ieguvējs, jo līdz šim kā Līgo pagasta pārvaldes vadītājs saņēma 400 latu algu (līdz 60 procentiem no domes priekšsēdētājas algas). Tikpat liela alga bija arī A.Brūniņam, vadot Daukstu pagasta pārvaldi.

 

U.Doņuks pauda, ka savā ziņā tā ir reforma - vienam cilvēkam uzticēt vadīt divu pagastu pārvaldes. Viņaprāt, tādējādi ir jābūt finanšu ietaupījumam kaut vai uz pārvaldnieka algas rēķina.

 

"Ja tas ir nepieciešams, varu pavienot amatus. Paldies par uzticību!" teica U.Doņuks.

 

Viņš arī startēja novada domes vēlēšanās Tautas partijas sarakstā ar 11. numuru. Tomēr par domes deputātu viņš nekļuva.

 

Vēlas vienotu koncepciju

Deputāts Andis Caunītis jautāja, vai runa ir par pārvalžu apvienošanu. Viņaprāt, drīzāk uz šādu statusu varētu pretendēt Jaungulbene un Līgo. Kolēģis Guntis Blūms iebilda, ka Daukstēm Līgo ir tikpat tuvs pagasts kā Jaungulbenei.

 

"Teorētiski visu var darīt, var apvienot pagastus. Daukstu pagasts ir liels. Ko pie kā pievieno?" vaicāja viņš. A.Caunītis vēlējās, lai novada domē definē, vai notiek virzība uz pagastu pārvalžu apvienošanu kā tādu.

 

"Vai ejam to ceļu, kas īstenībā sen bija jāiet jau pašā sākumā? Jo citādi neredzu jēgu administratīvi teritoriālajai reformai," teica A.Caunītis.

 

Kolēģi iesaistījās diskusijā par šo tēmu. Gulbenes novada domes izpilddirektors Māris Danieks pauda, ka kaimiņu novados patiesi ir tāda vērtīga pieredze, ka viens cilvēks vada vairākas pagastu pārvaldes. Tomēr pagaidām neguva atbalstu ideja par tālāko varas centralizāciju novadā, samazinot pagastu pārvalžu vadītāju skaitu. Tāpēc, visticamāk, nākamgad šis būs un paliks vienīgais precedents, kad divu pagastu pārvaldes vadīs viens cilvēks.

 

S.Daudziņa uzsvēra, ka Līgo un Daukstu pagastu pārvaldes netiek apvienotas, vienkārši divas pārvaldes vadīs viens cilvēks.

Pievieno komentāru

Komentāri 31

Tarvids

bet Arcix 10, devis pareizu formulejumu zagsanai, pats tiesi apstiprinot ka nikolajs stepanovs ir zaglis

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 18:09

kurmim

Daukstēs jau tādu arīlaikam vajag,tad būs apmierināti visi novada domē no Daukstēm esošie deputāti-Duļbinska,Blūms ,Caunītis.It kā Caunītis nepiekrīt,tā var spriest pēc raksta, bet tāpat nobalso,kur te loģika??????Skaisti reformu sāk ar divu pavisam dažādu pagastu vadīšanas apvieošamu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 12:13

kurmis

Jā, Doņuks, ir švaks vadītājs, tur vajadzēja kādu citu likt, Līgo jau nekā nedara, vēl Daukstes grib nolaist līdz kliņķim......:((.

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 10:56

Arcix 11

To oranzajam arcixam10 12:21:58.
Skaidrojums vārdam "zagšana" - zādzību skaidro kā tīšu prettiesisku svešas mantas slepenu vai atklātu bezatlīdzības nolaupīšanu, izņemot to no īpašnieka vai citas personas valdījuma, lai rīkotos ar šo mantu kā ar savu.
Tad nu, komentāru rakstītāji, vai ir kādam pierādījumi tam, ko Jūs apgalvojat.
Savukārt, ja tādu nav, tad paši esat atbildīgi par tīšu neslavas celšanu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.03 18:05

Valdai Vanagai

Jūlijā mēs balsojam par novadu,ka daudz kas būs kopīgs vienā vietā,ka pagastos samazināsies dabinieku skaitsA kas tad ir šodien neviens no pagasta nav samazināts arī algas tās pšas nu Brūniņš vienīgais ir samazin'jis kādus nenozīmīgus tehniskos darbiniekus.Citādi taču nekas nav mainījies.Nu neapmierina darbs pagastos.Augstprātība ne vien rajona padomē bet vēl trakāk pagastos.It kā viņi ir pasaules nabas..No malas raugoties tiešam liekas ka tur tie īpašie deputāti groza visu pēc saviem ieskatiem.Nu ne par tādu reformu mēs balsojam.Panākumiem bagātu Jaunogadu!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.03 16:31

oranzajam arcixam10

Ligo pagasts ir viss trucigakais pagasts Latvija(Latvijas CSB oficialie dati), pat uz Latgales fona tas ir ists nabagmajas piemers, viss pateicoties oranzo zagla stepanova virsvadibai Gulbene

pirms 11 gadiem, 2010.01.03 12:21

Valda Vanaga

Kritizētājiem!
Vai Jūs kut reizi esiet iedziļinājušies pašvaldību darbības prasībās un noteikumos? Vai Jūs kaut reizi esiet aizgājuši uz domes sēdēm un pavērojuši mūsu deputātus darbībā? Vai esat izpētījuši likumdošanas uzliktos grožus, kas uzlikti pašvaldībām?
Galvenais, vai Jūs paši savā darbā, mājās ne reizi neesat kļūdījušies, esat vienmēr visu labi izadrījuši, neesiet centušies apkrāpt darba devēju? Šaubos.
Jūs kritizējat, ka domē un pagastos to darbinieki saņem lielas algas nedarot neko, ka pārvalžu vadītāji ir nelgas, zagļi un nelieši utt.. Bet, vai jums kaut reizi ienācis prātā, ka tieši parastie domes un pārvalžu darbinieki, rūpējas , lai mums parastajiem iedzīvotājiem būtu vieglāka dzīve. Tas ir, lai jālauza galva par daudzām elemtārām lietam-pakalpojumiem, pabalstiem utt., ko ikdienā saņemam no valsts, rūpējas, lai būtu sakārtota dažāda infrastruktūras objekti (tai skaitā skolas, bērnu dārzi).
Beidzot reiz kritizēt, bet domājiet, kā pašiem uzlabot sev dzīvi apkārt.
Man arī neapmierina, kā strādā mūsu novada vadība un tai pakļautās iestādes. Neapmierina, ka daži deputāti mums ir "īpaši". neapmierina dažu domes darbinieku augstprātīgā attieksme.
Runājot par raksta tēmu- no malas grūti pateikt vai izvēle ir pareiza. Taču, manuprāt, U. Doņuks ir gana daudz paveicis savā mazajā pagastā par to mazo budžetu, kas bija un ir.
lielākajiem kritiķiem novēlu veiksmīgu šo gadu, un, lai jūs šogad pašus kāds tik ļoti nokritizē, ka negribēsiet izgāst žulti arī par tām lietām, ko nepārzinat....

pirms 11 gadiem, 2010.01.03 10:36

atbalstītāja

Ko jūs aiz savas nezināšanas un skaudības , nenovīdības runājat... Mazs vai liels pagasts bet visur ir cilvēki, problēmas...atšķirībā no Stradu pagasta, kur komunālā saimniecība ir tik liela un tās risināšana nav tikai dažas mājas un viens mazs centriņš... Jā, varētu savienot arī Daukstes ar Stradiem---- bet tas jau ir citādas vadīšanas un nekrīzes un
labāku laiku jautājums. Uldis to spēs, un vadis pēc labākās sirdsapziņas gan Līgo, gan Daukstu pārvaldes.Negāniet tos , kas strādā, lai arī kļūdās.

pirms 11 gadiem, 2010.01.01 13:32

daukstenietei 2

Ko nu varat cepties par to Brūniņu viņš visu ko no tā pagasta ir varējisun sakampt ir dabūjis lai nu tas tur cīnās,viņam tas vienalga jo pagasts gan viņu vismazāk iteresēja.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 17:02

krapenietei

Nezinu, vai Tu gribi , lai Daukstu pagastā būtu tāds pats haoss kā Stradu pagastā. tur vispār nekas nav savā vietā.Galgausnietis ir labs , bet bez ķēriena. Uldis tiek galā ar Līgo, tiks galā arī ar mūsējo.
Varbūt ļausim tomēr cilvēkam sevi parādīt un tikai tad bļausim?

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 16:59

dauksteniete 2

Var jau visaadi runaat par to Bruuninju , noniecinaat un nomelnot, cik slikts vadiitaajs u.t.t. bet ja cilveeks pats neko daudz nesaprot ne no biznesa ne no pagasta vadiishanas (jo princips jau abiem ir liidziigs) tad jau tam nekad nebuus labi.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 15:55

Piekrītu tam, ka katram cilvēkam ir labās un sliktās īpašības. Arī Brūniņa kungam. Bet, ja runājam par kliedzējiem, kuriem nekad nav labi, tad, ja nu gribas dzirdēt kārtīgu kliegšanu, tad pamēģiniet Brūniņam kaut ko pateikt vai izdarīt ne pa prātam...

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 14:58

Krapeniete

A kapēc ne Galgauskas vai Stradu pagasta pārvaldnieks???? M.es līdz l975 gadam vispār bijām Stradu pagastā tāpat arī daļa Staru tad it kā no tās puses arī vajadētu varbūt to pārvaldnieku.Bet ko mēs muļķi varam saprast/.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 14:46

Paldies Aivaram! Daukstu pagasta cilvēkiem ļoti daudziem ir tikai labas atsauksmes parAivaru, bet vienmēr jau skaļāk bļaustās tie kuriem viss ir slikti. Nebūs ilgi jāgaida, kad Doņuks arī būs slikts....

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 12:04

stareniete

Apsveicu Uldi un vēlu veiksmes! Paldies Aivaram. Šķiet bija iestrādājies, diemžēl likumi mums dīvaini, jo šis cilvēks tikai deva pagastam gan no sava uzņēmuma, gan no sava personīgā maciņa. Aivars vienmēr ir bijis izpalīdzīgs un dāsns, neprasot - kas man par to būs. Izturību Sandrai, jo nelabvēļi jūtami. Nav jau daukstēnieši visi tādi nenovīdīgi un ļauni kā tie daži kas te melš, mēs viņu atceramies ar labu un priecājamies par viņas veiksmēm.
Tas tikai būtu traki, ja Sandra un Guntis nepalīdzētu mūsu pagastam atrast pārvaldnieku ( viņi taču Daukstu pagastu pacēla), bet to izdarītu kāds, kurš te pat bijis nav.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 09:19

Kārtējā riešanās. Gribētu izlasīt kaut vienu sakarīgu iebildumu, Nav. Man arī nav, šķiet, ka viss ir kārtībā.
Bet vispār - laikam mēs nekad nepratīsim diskutēt, pārrunāt šeit ko normāli.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 02:51

Tās ir

Daudziņa ar savu mafiju ir izgaazusies savaas pagaldes speeliitees. Caunitim taisniba - novada domee nav saprasanas par kaut kaadaam reformaam, kas nestu pozitiivas izmainjas.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 22:07

MCV

Citi jau kopš krīzes sākuma-2008.gada nogales ja strādā, tad strādā
vienā darbā uzņemoties arī atlaisto darbinieku pienākumus un arī par
1 algu, turklāt krietni samazināto algu. Un tagad šis cilvēks ir varonis vai
arī solidārs ar pārējo tautu,tak nē; smerdeļi, nevis tautas kalpi.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 21:53

Mēs Daukstenieši laikam esam-nu tādi ka pat pagasta pārvaldnieks no sava pagasta cilvēku vidus mums no domes tiek nenovēlēts????? Vai tiešām mūsu pagastā nebija neviena cilvēka ko ielikt šajā amatā?????Vai tas ir tīkamāks domēi??????

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 18:47

Izskatas, ka loti daudz kas tiek norunāts un apspriests domes koridoros.... un tad tikai pieņem lēmumus par ko nav prasīti viedokļi.... da bardaks jums tur valda! Kreisā roka nezin ko dara labā ! ...un pārmetumi protams citiem! Fuj!

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 18:05

Vietējās ziņas