Vai atnākusi ziema?

Sinoptiķi brīvdienās sola gan lietu, gan slapju sniegu
Ceturtdien uzsnigušais sniegs pēc pāris dienām atkal nokusīs, taču, kā jau tas allaž notiek, daudziem tas sagādāja problēmas.

Lai arī pirmais sniegs uzsniga jau pirms mēneša un šķiet, ka autovadītājiem jau šoreiz vajadzēja būt gataviem, tomēr izrādās, ka daudzi joprojām savām automašīnām nebija nomainījuši ziemas riepas. Liela daļa autovadītāju tikai šajās dienās steidza uz servisiem vai arī mēģināja paši nomainīt ziemas riepas, tomēr daudzi turpināja slidināties arī ar vasaras riepām, cerot, ka arī šis sniegs ātri vien nokusīs. "Dzirkstele" novēroja, kā dažas automašīnas, piemēram, ceturtdien vakarā nevarēja uzbraukt kalniņā pie veikala "Narvessen" un arī Ābeļu ielas kalniņā.

 

Daudzi joprojām brauc ar vasaras riepām

Arī Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts laikrakstam bilst, ka diezgan daudz autovadītāju tomēr turpina braukt ar vasaras riepām, citi, protams, vēl nav piemērojušies šādiem ziemīgiem braukšanas apstākļiem.

 

"Ceturtdien mūsu novadā neviens satiksmes negadījums nebija noticis, bet piektdien vairāki negadījumi tika reģistrēti. Par laimi, tie nebija ļoti nopietni un arī cilvēki tajos nebija cietuši. Daži negadījumi notikuši arī tādēļ, ka mašīnām nebija nomainītas ziemas riepas. Likums nosaka, ka ziemas riepām obligāti ir jābūt no 1.decembra, taču autovadītājiem vajadzētu jau laikus padomāt par savu drošību un, protams, izvēlēties arī braukšanas ātrumu piemērotu laika apstākļiem," saka G.Pusts.

 

Nākamajās dienās gaidāms lietus

Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra gan ziņo, ka brīvdienās ir iespējams lietus un slapjš sniegs. Temperatūra naktīs būs robežās no mīnus 1 līdz plus 2 grādiem, dienā - plus 1 līdz plus 3 grādi. Arī nākamās nedēļas sākumā pārsvarā būs apmācies un lietains laiks, gaisa temperatūrai nedaudz pazeminoties, ir iespējams arī slapjš sniegs, sniegs. Naktīs gaisa temperatūra būs mīnus 2, 0 grādu robežās, dienās - plus 1 līdz plus 3 grādu robežās. Tikai 13. novembrī nokrišņi varētu mitēties. Gaisa temperatūra šajā naktī būs plus 1 līdz plus 2 grādi, dienā - līdz plus 5 grādiem.

 

Sinoptiķi domā, ka kopumā šis mēnesis būs mēreni silts, pārsvarā ar mākoņainu laiku un biežiem nokrišņiem - lietu, slapju sniegu un sniegu. Nakts un rīta stundās vietām veidosies migla, uz ceļiem var veidoties apledojums. Saule debesīs varētu paspīdēt tikai trešās dekādes sākumā un beigās. Valdošie būs lēni līdz mēreni dienvidaustrumu vēji.

 

Gaisa temperatūra naktī gaidāma mīnus 3 līdz plus 2 grādu robežās, tomēr, debesīm skaidrojoties, atsevišķās naktīs tā noslīdēs līdz mīnus 1, mīnus 6 grādiem, savukārt dienā temperatūra būs 0 līdz plus 5 grādi. Pašās mēneša beigās gaisa temperatūra pazemināsies: naktī tā būs mīnus 3 līdz mīnus 8 grādi, dienā nepārsniegs 0, mīnus 5 grādus.

 

Pērn sniega sega izveidojās novembra beigās

Pagājušā gada novembrī vidējā gaisa temperatūra atbilda normai - tā bija plus 1,5 grādi. Visaugstākā temperatūra pērn bija 11.novembrī, kad Gulbenē bija plus 11,9 grādi. Tiesa, visaugstākā temperatūra novembrī Gulbenē ir bijusi plus 14,3 grādi un tā ir bijusi 2.novembrī 1963.gadā.

 

Viszemākā temperatūra pagājušā gada novembrī bijusi mīnus 4,9 grādi 18.novembra naktī. Nokrišņu daudzums pērn novembrī bija 62 milimetri jeb krietni vairāk par normu. Pirmā dekāde bija sausāka, taču mēneša otrajā pusē nokrišņi bijuši gandrīz katru dienu.

 

Pirmā sniega sega Gulbenē ir izveidojusies 19.novembrī, un tā ir saglabājusies līdz 28.novembrim, turklāt tā bija diezgan bieza - 24., 25., 26.novembrī tā bija 17 līdz 19 centimetri, bet pēc tam sniegs atkal strauji kusa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas