Vai dāvinās Ziemassvētku paciņas bērniem? 20

Aivars Rakstiņš: "Pat kara laikā bērniem Ziemassvētku paciņas deva!"
Aptaujājot Gulbenes, kā arī novada pagastu pārvaldes, "Dzirkstele" noskaidrojusi, ka bērniem Ziemassvētkos saldumu paciņas par pašvaldības līdzekļiem būs gandrīz visur, izņemot pilsētu, Līgo pagastu un, iespējams, arī Druvienu.

"Mēs pie tā strādājam," informē Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis. Viņš bilst, ka gribētos svētku paciņas sarūpēt vismaz pirmsskolas vecuma bērniem. Taču pagastā izjūt pamatīgu naudas trūkumu.  

"Līgo bērniem paciņas sarūpēs vecāki pašu spēkiem," stāsta Līgo pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks.

 

Gulbenes novadā par Ziemassvētku paciņām bērniem un vecajiem cilvēkiem šogad vēl atļauts gādāt katrā pārvaldē, pārskatot savus budžeta līdzekļus. Domes lēmuma par to nebūs. Tas tāpēc, ka šo gadu pilsēta un pagasti novadā noslēdz, rīkojoties ar saviem budžetiem. Gulbenes novada domes sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs stāsta, ka sociālos līdzekļus izmantot šim nolūkam nedrīkst, jo šajā sadaļā naudas jau tā trūkst.

 

Pilsētā likumu nepārkāps

Domes finanšu ekonomiste Daiga Krēsliņa saka, ka patiešām - no sociālajiem līdzekļiem pilsētas un pagastu pārvaldēs pašlaik ļauts maksāt tikai garantētā minimālā ienākuma pabalstu trūcīgajiem, kā arī dzīvokļa (arī malkas) pabalstu. Nekādā gadījumā Ziemassvētku paciņas nedrīkst gādāt arī, izmantojot kultūrai paredzētos līdzekļus. Viņa arī neatceras, kad agrāk tā būtu darīts.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns stāsta, ka pilsētā "ir ļoti lieli sociālie izdevumi".

 

"Varam rīkoties tikai likumā noteiktajā kārtībā. Nekādas paciņas pagaidām nav paredzētas," saka viņš.

 

Tas ir mūsu pienākums!

Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš uzskata, ka pirmsskolas vecuma bērniem Ziemassvētku paciņas par pagasta pārvaldes naudu noteikti būs.

 

"Vēl ir jāizdomā, kā būt ar pirmo četru klašu skolēniem. Īsti vēl neesam izlēmuši, kā būs. Viss ir atkarīgs no naudas daudzuma. No sociālajiem līdzekļiem to finansēt nevar. Taču budžetā ir ieekonomētie līdzekļi, kas pāri palikuši no prezentācijām. Līdzekļi būs jāpārdala. Pat kara laikā bērniem deva Ziemassvētku paciņas, vai tad mums ir tik smags stāvoklis, ka to nespējam?" saka viņš.

 

Lizumā, kā informē pagasta pārvaldē, paciņas dāvinās pirmsskolas vecuma bērniem, tostarp piecgadīgajiem un sešgadīgajiem bērniem, kas vēl neapmeklē skolu.

 

Litenes pagasta pārvalde apstiprina - paciņas būs tikai pirmsskolas vecuma bērniem.

 

"Ziemassvētkos sarūpēt saldumus pirmsskolas vecuma bērniem ir mūsu pienākums. Tā ir ilggadēja tradīcija un mūsu gandarījums," saka Daukstu pagasta pārvaldes sekretāre Sandra Otlāne. Paciņas tiks gādātas arī Daukstu bērniem, kas mācās pamatskolas klasēs.

 

Galgauskas pagasta pārvaldē informē, ka pirmsskolas vecuma bērniem saldumi tikšot gādāti, iespējams, arī pamatskolas skolēniem.

 

Jaungulbenē paciņas būšot gan mazajiem bērniem, gan pamatskolas skolēniem. Bērnu skaitu, kā informē grāmatvede Gundega Upīte, pagastā vēl apzina.

 

Lejasciemā pirmsskolas vecuma bērniem un pirmklasniekiem būs svētku paciņas, kas pasūtītas pie vietējiem uzņēmējiem. Pagasta pārvaldē informē, ka šoreiz paciņas izmaksās salīdzinoši mazāk nekā citus gadus.

 

Stāmerienā kārumus dāvanā no pagasta pārvaldes saņems bērni vecumā līdz 4.klasei.

 

Tirzā pagasta pārvalde plāno ar saldumiem iepriecināt vismaz pirmsskolas vecuma bērnus.

 

Rankā pamatīgi piedomāts, kā sagādāt dāvanas trūcīgajiem bērniem, šim nolūkam neizmantojot pagasta pārvaldes budžetu. Sociālā darbiniece Svetlana Zīlīte informē, ka pagasta jaunieši rūpēsies par trūcīgo ģimeņu nepilngadīgajiem bērniem, paši sagādājot viņiem dāvanas un svētku noskaņu.

 

"Strados ar saldumiem palutināsim pirmsskolas vecuma bērnus. Tas ir maksimums, ko varam atļauties. Ir vēl domāts arī par trūcīgo ģimeņu bērniem, kas jau ir skolas vecumā. Tādu mums ir apmēram 10. Arī viņiem gribētu dāvināt svētku paciņas," saka Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

gsmiapwsv

chanel purses chanel bags hermes bags This is one way to make a gemstone look bigger than its true carat weight http://hermes-bags.spruz.com/

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 00:39

tēvs

neko nesaku par paciņu pirkšanu,tas normāli,bet kāda velna pēc Gulbenes vidusskolā katrus Ziemassvētkus jāmaksā obligātais ziedojums no kura tiek apmaksāta elektrība kultūras centram,dāvanas skolotājiem,skolēniem utt. kāpēc citām skolām rīkojot Ziemassvētku pasākumu kultūras centrā nekas nav jāmaksā????? Vai tiešām Gulbenes vidusskola ir tik nabadzīga ka nevar pat Ziemassvētkus bērniem sagādāt bez naudas prasīšanas!? tad nu labāk vispār nerīkojat! kaut ko tādu vispār pirmo reizi dzirdu,NEKUR tā nav...

pirms 9 gadiem, 2010.12.20 14:30

mamma

Intresanti gan kur tad ir tās paciņas pa 1.50 ? no mums paprasija 2.50 + 1 dāvanai skolotājai.Vai nav par daudz ja 20 skolnieki klasē.???

pirms 9 gadiem, 2010.12.15 23:43

mamma ar stāžu

Nesaprotu, kur gan te atkal iesmesls gausties un meklēt kašķi?
Katru gadu bērniem paciņas ir gādātas par pašu vecāku naudu jau no pirmajiem gadiem bērnu dārzā. Tas taču nav reāli, ja pilsētas pārvaldei būtu jāsagādā paciņas visiem pilsētas bērniem, cita lieta ir kāds bezmaksas kārums pilsētas egles iedegšanas svētkos

pirms 10 gadiem, 2009.12.13 19:16

ES

Jā, ir viena kategorija, kas gaida visu no citiem, uzskata, ka viss pienākas pa velti. Uz skolu arī var palaist tukšu somu, nav pat ar ko rakstīt. Viena bezatbildība bērna priekšā. Tiem, kuriem ir svarīgs savs bērns, tie visi ir atļāvušies paciņu, jo tā maksā Ls1.50 (bija gatavi arī maksāt lielāku summu,kaut vai arī situācijas dažādas) VIŅI ATBALSTA BĒRNU! PALDIES TIEM VECĀKIEM!

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 13:26

Piekrītu ES! tas jau bijis no laiku gala-dzeršanai sanā, a pa bērniem lai pagasts rūpējas! Vecāki, bērni ir jūsu atbildība! Kaut vienreiz beigtos šitās atlaides un došana. Pirms konstruējat mazuli, vismaz ieslēdziet prātu, ka tā toč ir atbildība līdz kapa malai! Vai ta nevar paku pa 1,50 atļauties? imitē nabagus, jo tā ir izdevīgāk!

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 11:48

patiesiba

es- tur nu Jums ir liela taisnība.....daudziem tomēr savas izpriecas ir svarīgākas par bērna prieku.

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 23:01

ES

Atļauties var visi, ja vēlas. To nevālas tie, kuriem svarīgāka viena cigarešu paciņa vai lielā 2 litri pudele alus, kas svarīgāks?????????????? Bērnam paciņa vai sev cigarešu paciņa, alus????????

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 22:58

ES

Rankas pagastā Ziemassvētkos bērnus iepriecinās paši vecāki, kamēr nebijām novadā paciņām nauda bija, tagad nav. Ar skolas vecāku padomes atbalstu paciņas sarūpētas. Paldies viņiem un bērnu vecākiem, kuri savus bērnus vēlas iepriecināt, jo saldumi pie eglītes neatņemama sastāvdaļa.

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 22:53

patiesiba

Rankas pagasta vecāki(kuri var atļauties)paši maksās par bērnu paciņām , lai bērnus iepriecinātu uz Ziemassvētkiem. Varēja jau labāk ietaupīt pārīti simtu litru degvielas un iepriecināt bērnus ar mazām Ziemassvētku paciņām......

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 22:52

ES

Rankas pagastā Ziemassvētkos bērnus iepriecinās paši vecāki, kamēr nebijām novadā paciņām nauda bija, tagad nav. Ar skolas vecāku padomes atbalstu paciņas sarūpētas. Paldies viņiem un bērnu vecākiem, kuri savus bērnus vēlas iepriecināt, jo saldumi pie eglītes neatņemama sastāvdaļa.

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 22:50

svarīgākie lēmumi ko novada un pagastu pārvaldes spēj atrisinat ir noteikt sev labi lielas algas, iedzīvotāji ir mazsvarīgi-lieki, bērni vispār nevienam nav vajadzīgi

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 21:14

Lapsiņa

Ne tikai Līgo pagasta vecāki ir bagātie, bet arī citu pagastu vecāki ir tādi paši. Piemēram Jaungulbene lielās, ka saviem bērniem sagādās paciņas, bet tai pašā laikā notiek bērnu diskriminācija. Ja Jaungulbenes bērns mācās cita pagasta skolā, tad redziet viņam paciņa nepienākas. Vai pagastu vadītājiem tas nebūtu jānokārto, savstarpēji vienojoties? KAUNS!

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 13:17

vecenīte

S.ZĪLĪTES KUNDZE!!! VEIKALĀ "BAF" ZIEDOJUMU KASTĒ ZIEDOJUMUS LIEK ARĪ PIEAUGUŠIE!!!

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 18:55

ari Stradu pagasta vecaki ir spiesti maksat par bernu pacinam , lai berni neepaliktu bez priecina uz ziemassvetkiem.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 16:31

Betkādas ir pašiem algas un cik viū tur pagastos sēž??????A bērniem nekā/nav.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 15:47

mamma

tas pats attiecas arī uz Gulbenes pilsētas bērniem. gan bērnudārzniekiem, gan skolniekiem vecākiem pašiem ir jāmaksā par saldumu pacinām.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 14:56

diegs

Forši bagātie Līgo pagasta vecāki, paši sarūpes paciņas!!!NU nav jau ko teikt, vai tad tiešām pagastam nav pat tik daudz, lai sarūpētu tai niecīgajam bērnu bariņam, kas vēl tur ir. Dikti nožēlojami tas viss izklausās!!!

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 14:34

Vietējās ziņas