Vai domes nodaļu pievienos iestādei? 13

Gulbenes novada domes sēdē 31.janvārī deputāti lems par domes sociālās un veselības nodaļas pievienošanu novada sociālajam dienestam ar vienotu mājvietu Gulbenē, Dīķa ielā 1.

Taču esot skaidrs, ka šajā adresē telpas ir par šauru. Tāpēc turpmāk iespējamas izmaiņas ar nosacījumu, ka dienesta telpām jābūt pieejamām arī cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem. Tas nozīmē, ka dienests var atrasties tikai pirmajā stāvā.  

Apvienot domes nodaļu ar pašvaldības iestādi - tāds esot Gulbenes novada domes izpilddirektores Sarmītes Krišānes ieteikums - reorganizēt sociālo darbu. "Vai tas notiks, tas būs atkarīgs no deputātu lēmuma. Reorganizācijai vienmēr ir savi plusi un savi mīnusi. To parādīs laiks," "Dzirkstelei" saka novada deputāts, domes sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs.

 

Neesot paredzēta štatu palielināšana un arī izmaiņu atalgojumā nebūšot. Uz jautājumu, kurš vadīs novada sociālo dienestu pēc reorganizācijas, J.Antaņevičs nesteidzas atbildēt, vien saka: "Mūsu pašvaldības iestāžu vadītājus apstiprina novada deputāti. Tā būs arī tagad. Es noteikti pretendēšu uz šo amatu."

 

J.Antaņevičs piebilst, ka sociālās palīdzības jomu Gulbenes novadā gaida būtiskas reformas. Kā vienu no jomām, kur vissteidzamāk nepieciešams pozitīvs risinājums, viņš piemin pašvaldības dzīvokļu un jo sevišķi sociālo trūkumu.

 

"Tāpēc domē apspriežam dažādus variantus, tajā skaitā iespēju kādu neizmantotu pašvaldības ēku, kaut skolu, ar laiku izmantot sociālo dzīvokļu izveidei. Tas attiecas ne tikai uz pilsētu, bet arī uz pagastiem," stāsta viņš.

 

Gulbenes novada domes sociālajā un veselības nodaļā ir trīs darbinieki, novada sociālajā dienestā - 24, tajā skaitā Gulbenē 8, bet pārējie pagastos (saskaņā ar informāciju, kas publicēta domes interneta mājas lapā). No visiem šiem darbiniekiem tikai 2 ir vīrieši, tie ir domes sociālās un veselības nodaļas vadītājs J.Antaņevičs un nodaļas vecākais referents Artis Stuburs.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

JĀĀNS

Mana vīzija ir un paliks:"Mūsu pašvaldības iestāžu vadītājus apstiprina novada deputāti. Tā būs arī tagad. Es noteikti pretendēšu uz šo amatu."

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 21:42

gudritis

ar to prātiņu ir vēl trakāk kā sākumā domāju, ja jau nespēj saprast, ka runa iet par tieši to, ka darbiņš,kas būtu jādara, netiek darīts.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 21:11

Lūdzu

Skaudība, pēc Austrumu filozofijas, ir viens no nāves grēkiem. Cilvēks, kuru pārņēmusi skaudība savā garīgajā izaugsmē un attīstībā ir apstājies, tas ir sastindzis un savu dvēseli ir aizvēris skaistajai Dieva pasaulei. Skaudību var salīdzināt ar melnu čūsku cilvēka pakrūtē, kura tur mīt un smacē cilvēku, atņem tā dzīvības dzirksti, iztukšojot un sagraujot, cilvēks, kurš sevī ir ielaidis šo čūsku, ir tās vergs, viņš vairs nespēj priecāties par citu veiksmi, laimi, par savu dzīvi, dabu un Dievu. Melnā čūska ik mirkli liek cilvēkam justies kā niecībai, liek nepārtraukti salīdzināt savu dzīvi ar citu dzīvēm, šī čūska nenogurdināmi norāda uz lietām, kuru Tev nav un kuras ir citiem. Skaudības pārņemts cilvēks nepārtraukti salīdzina savu dzīves kvalitāti ar citu cilvēku dzīves līmeni, tas var būt gan materiālais līmenis gan garīgais līmenis. Skaudība tāpat neuzrodas cilvēkā, tā liecina, ka viņam bērnībā vecāki nav izskaidrojuši ļoti svarīgas lietas par dzīvi; kāpēc vienam cilvēkam šeit ir vairāk, kālab vienam dzīve ir veiksmīgāka, bet otram ne tik veiksmīga.
Mūsu senči zināja dabas likumu, darbu padarīji – algu saņemsi, cilvēki ir aizmirsušu par šo ļoti svarīgo dzīves likumu, tava dzīve pilnībā ir tavu darbu augļu sekas, ja kādam iet kādā sfērā labāk, ir vairāk materiālo vērtību, vai garīgās izpratnes par Dieva likumiem uz zemes, tas liecina, ka cilvēks ir padarījis lielāku darbu nekā mēs, līdz ar to viņš arī no dzīves saņem lielāku atalgojumu. Tā nu šajā pasaulē ir iekārtots, ka bez darba nav un nekas nebūs, bezdarbība arī ir darbība, kura ienes augļus, tikai tie ir rūgtie augļi. Daudzi cilvēki nesaprot šo dzīves mehānismu.
Vēl skaudībai pamatā iet pastāvīga nepieciešamība salīdzināt sevi ar citiem, cilvēkam nav sapratnes, ka katrs šeit ir unikāls, ka Tev nav jāskatās uz citiem, bet gan uz sevi, ka Tev sevi jānes un jāprezentē pasaulei kā neatkārtojamu Dieva brīnumu. Tikko cilvēks sevi sāk salīdzināt ar citiem un meklē to pilnības un savas nepilnības, tā tajā pašā brīdī cilvēks izzūd kā indivīds un personība, viņš pazūd šajos iluzorajos salīdzinājumu maldos.
Lielāko sabiedrības daļu ir pārņēmusi patērētāja psiholoģija, visam jābūt pieejamam bez darba un pūlēm, bet ar šādu aplamu pasaules redzējumu cilvēks nekad neiegūs to, ko viņš vēlas, neizveidos skaistu garīgu un materiāli nodrošinātu, piepildītu dzīvi. Dievs vai kāds cits mūsu vietā to nedarīs, nātres, kuras grezno mājas priekšu pašas pēkšņi neizzudīs, būs vien jāņem rokās izkapts un jānopļauj. Cilvēkam draudzējoties ar skaudību, tā atņem neiedomājami daudz enerģijas un laika, kamēr cilvēks skaita otra maciņā naudu, to laiku, kuru tam patērē un velta, viņš varēja padarīt labu darbiņu par kuru būtu saņēmis naudu un viņa maciņš būtu kļuvis jau mazliet biezāks, un cik daudz savai dzīvei atvēlēto laiku cilvēks izmanto skaudībai un dažādām negācijām, tā visa ir zaudēta un nelietderīgi izmantota enerģija.
Lai atbrīvotos no skaudības ir tikai viens veids, ir jāapzinās un jāsaprot, ka visa pamatā ir darbs, darbu padarīsi saņemsi algu, tas ir jāsaprot, kālab kaimiņam ir vairāk naudas nekā mums vai tieši otrādāk, tās ir mazāk.(www.google.lv)

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 20:00

lūdzu

„Padomu došana un audzināšana sociālā darba profesionālajā attīstībā ir sen ir noiets etaps. Tas nav sociālā darba uzdevums – strostēt, audzināt vai pamācīt. Bet arī sociālā darbinieka uzdevums nav apmierināt visas klientu vēlmes. Mums nav brīnumnūjiņas!” saka Sociālo darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Lāss.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 19:42

upsis

Cik man zināms "upsis" ir vīriešu dzimtes vārds. Laikam kādam esmu uzkāpis uz varžacs.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 14:57

upsei no 14:09

Vai tik tu nēesi viena no tām "meitenēm", kas ar visu tiek galā? Tādā gadījumā tu esi aizsēdējusies, rotācija uz NVA tevi sen gaida.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 14:48

Un kādu atkāpšanās ceļu gatavo Daudziņa ? Laikam jau Staru pagasta pārvaldes vadītājas vietu, ne velti Doņuks ielikts divos pagastos...

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 14:11

upsis

J.Antaņevičs sev gatavo atkāpšanās ceļu, jo neviens nākamajās vēlēšanās par viņu nebalsos. Līdzīgi bija arī ar S.Indričevu, salaida dēlī attīstības nodaļā visu, ko varēja un aizgāja citā krēslā gozēties. A.Stuburs tiešām nesaprotu kam vajadzīgs, jo šajā jomā vispār neko nesaprot, nezin, viņam arī nekas neinteresē, izņemot atalgojumu. Ja jau ir vajadzīgs priekšnieks un vietnieks, lai būtu J.Antaņevičs un A.Beļajeva, lai gan meitenes pašas ar visu tiktu galā arī bez šiem deficīta vīriešiem.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 14:09

Vot kādi pienākumi vecākajam referentam???/ Tākā neko par viņadarbību nedzird??A alga.Tur paliek mūsu nodokļu maksātāju nauda.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 08:15

Sociālopabalstu varētu izdalīt arī kāda cienījama pagasta darbiniece jo nav jau kotur pagastā darīt.tik briesmīgi apaudzēti štati kā patreieiz nekad nav bijuši.Paskataties kādas algas ??? Vai tiešām neredzat.Tak Jāņa kungs un Arta kungs paanalizējat ko pagastos dara jūsu padotie??? un kādas algas????

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 08:13

gudritis

Nevis telpas ir par šauru, bet prātiņa tā pamazāk. Cik no viņiem strādā? Ja netici, uztaisi pārbaudi, lai katrs darbinieks vienu mēnesi saraksta uz papīra pa minūtēm, cik cilvēkus apsekoja, cik runāja, cik dzēra kafiju, utt...? Un pārbaudi, vai tiešām bija norādītā adresē. Atklāsies zili brīnumi vai arī beidzot sāks strādāt. pagaidām sociālā darbinieka amats pašvaldībā ir kā sociālā pabalsta saņemšanas iespēja...

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 05:43

Artis

, mēs ar JĀĀNI katru dienu uzdziedam, :

Manam vectēvam ir zirgs,
Vinja zirgam ir ķēve,
Zirga ķēvei ir kumeļš,
Kumeļam ir kumeliene

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 22:00

xxl

Kas vispār ir sociālais darbinieks un ar ko viņš nodarbojas????Vai sociālais darbinieks cilvēkus socializē,vai tikai dala pabalstus??Vai sociālais darbinieks saviem klientiem māca,kā iekopt dārzu,vai savu veļu izmazgāt??Ar ko nodarbojas sociālais darbinieks-tāds ir jautājums,ja man no saviem nodokļiem ir sociālajam darbiniekam tik fantastiski liela alga jāmaksā????

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 21:11

Vietējās ziņas