Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai drīkst ar darba auto piestāt pie veikala? 14

Pārvalžu vadītājiem dod lielāku brīvību pašvaldības transporta izmantošanā
Portāla "www.dzirkstele.lv" lietotāji raksta, vai tas ir normāli, ka pašvaldības automašīnas tiek lietotas arī personīgajām vajadzībām, braucot no darba uz mājām. Vai to neviens nekontrolē?

"Vairāki novada pašvaldības darbinieki dienesta automašīnas ir tiesīgi glabāt mājās, nevis garāžā, ar šīm automašīnām viņi brauc no mājām uz darbu un vakarā atpakaļ," "Dzirksteli" informē novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons.

 

Gulbenes novada dome 29.decembra sēdē apstiprinājusi noteikumus, kas pašvaldības darbiniekiem visā novadā nosaka noteiktu kārtību darba automašīnu izmantošanai.

 

"Svarīgi, lai darbinieki zinātu, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Ir jāsaprot, ka, piemēram, pilsētas vai pagasta pārvaldes vadītājam nepieciešamības gadījumā ir jābūt uz riteņiem jebkad. Tas arī ir atrunāts šajos noteikumos. Ir nosaukts amatpersonu loks, kas drīkst tā rīkoties, lai nebūtu tā, ka cilvēks izdara darbu un pēc tam jūtas vainīgs, ka ir braucis ar darba auto," saka A.Pētersons.

 

Vienīga kontrole - ceļazīmes

Darba automašīnu lietošanu iespējams kontrolēt tiktāl, ka braucieniem ir jāatspoguļojas ceļazīmēs. Tādas jāraksta arī vadošajiem domes darbiniekiem.

 

"Tas attiecas uz pilnīgi visiem," saka A.Pētersons. Vai piestāšanu pie veikala, braucot no darba mājās, var pārmest? "Būtu muļķīgi pārvaldes vadītājam vispirms ar darba auto aizbraukt mājās, tad sēsties personīgajā transportlīdzeklī un braukt uz veikalu, kuram viņš nupat bija jau pabraucis garām," uzskata A.Pētersons.

 

Noteikumi piešķir lielāku brīvību un arī izvirza prasības. A.Pētersons saka, ka būtiski bija ieviest vienotu kārtību, kurai pakļauti būtu ne tikai domes darbinieki, bet arī pilsētas un pagastu pārvaldēs strādājošie.

 

"Gribējām panākt, lai, piemēram, ceļazīme braucienam ar darba auto visā novada pašvaldībā izskatītos vienādi. Tas nenozīmē sistēmas vienkāršošanu, bet drīzāk vienādošanu. No praktiskā viedokļa tas nebūs vieglāk, drīzāk sarežģītāk," saka A.Pētersons. Viņš bilst, ka svarīgi, lai tas, ko pašvaldībā dara ar autotransportu, no juridiskā viedokļa būtu saprotami.

 

Pašvaldībai 50 transporta vienības

A.Pētersons piebilst, ka Tehniskā nodaļa gatavojas veikt inventarizāciju, lai labāk izpētītu pašvaldības autotransporta parku un tā faktisko stāvokli. Pašlaik arī tiek norakstītas tās automašīnas, kas savu laiku ir nokalpojušas un vairs netiek izmantotas. Pašvaldībā esot aptuveni 50 transporta vienības, no kurām puse ir autobusi.

 

"Autobusi ir dažādi, sešu sēdvietu, kravas busiņi un pat 40 sēdvietu autobusi. Klāt vēl nāk jaunie autobusi skolēnu pārvadāšanai," stāsta A.Pētersons.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ja, pasvaldibas loti ērti, nodoklis nav jamaksa, jo it ka nedrikst braukt pec likuma personiskas darisanas, bet visi tak zin, ka brauc un ka vel!

pirms 9 gadiem, 2011.01.19 12:04

es

Nē, ar darba auto nedrīskt pietstāt pie veikala. Tikai darba darīšanās!

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 22:08

ja

Vai tad ar darba auto piestāj tikai pie veikaliem? Brauc kur vien ģimenei vajag - tās ir arī tālākās vietas Latvijā - ne tikai Gulbene. Brauc gan darba dienās, gan sestdienās, svētdienās. Nemaz nekaunās. Protams, ka pašiem sava auto tad nevajag, var dzīvot uz valsts rēķina. Bet ir īstie taisnības sludinātāji. Kauns par šādiem cilvēkiem, bet viņi jau nekaunās.

pirms 9 gadiem, 2011.01.15 20:19

Juris

Ja es ar uzņēmuma auto braucu uz darbu un no darba ,man jāmaksā nodoklis.Ar ko amatpersonas labākas par mani? Lai maksā un brauc,ja nē lai staigā kājām,nebūs liekā svara.

pirms 9 gadiem, 2011.01.14 19:14

milda

es domāju, ka ar darba auto drīkst barukt tikai darba jautājumos, par pārejiem braucieniem ir jāmaksā. Uz darbu, veikalu, bērnudārzu, skolu mani neviens par velti neved.
Kāpēc tiem (domniekiem, pagastu darbiniekiem) tādas atlaides? visis esam vienādi.
Ar dienesta auto arī uz māju nav jāļauj braukt, brauciet ar savām mašīnām, tas būs tikai taisnīgi.

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 18:23

lauris

protams neviens nekontrole ka vis notiek,,, ar darba auto brauc sievam pakaļ ,gan uz bernudarzu uz skolu, uz veikalu , kur grib tur brauc , kurš uzdrošinasies kontrolet amatpersonas ,,, gulbenes varu ,,,

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 17:10

karlis

protams nekontrole , kurš kontroles piemeram policiju ,,,???

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 17:02

Cik saprotu šis GPS un šis jaunais likums neattiecas uz valsts un pašvaldību iestādēm! Vai ne tā?

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 12:37

:))

Vai drīkst ar darba auto piestāt pie veikala?-cik muļķīgs jautājums! Protams ,ka drīkst! Izņemot vietas, kur to neļauj izdarīt, kupenas, grāvji un citi nepārvarami šķēršļi.

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 12:00

:)

Vai drīkst ar darba auto piestāt pie veikala?-cik muļķīgs jautājums.Protams ,ka drīkst, izņemot, sestdienās pie intīmpreču veikala.

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 11:56

:/

Vai drīkst ar darba auto piestāt pie veikala?-cik muļķīgs jautājums.Protams ,ka drīkst.Stājies kur gribi!
Bet vai drīkst ar darba auto vest sievu uz darbu,bērnus uz bērnu dārzu un skolu,vai aizbraukt uz kalnu slēpot?

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 11:49

Jānis

Tas jau būtu muļķīgi, ka ar darba automašīnu nedrīkstētu piestāt pie veikala, ja tikvien būtu ļaunuma, tad viss būtu kārtībā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 11:01

Juzix

Pastāv taču transporta kontroles sistēmas ar GPS izsekošanu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 08:35

Vietējās ziņas