Vai drīkst "bastot" domes sēdes? 17

Deputātu var atstādināt pēc trīs neattaisnotiem kavējumiem (labots)
Gulbenes novada domē līdz šim notikušas 14 domes sedes - 11 kārtējās un 3 ārkārtas sēdes. Uz piecām no tām nebija ieradies Normunds Audzišs, uz četrām - Jānis Naglis un Nikolajs Stepanovs. Uz divām sēdēm neieradās Guntis Blūms, pa vienai sēdei izlaiduši Stanislavs Gžibovskis, Saulcerīte Indričeva, Valtis Krauklis, Dzintars Poļaks, Māris Raģelis, Ilze Mezīte, Jānis Antaņevičs un Andis Caunītis.

Novada domes sekretāre Vita Bašķere "Dzirksteli" informē, ka gandrīz visi sēžu kavējumi ir bijuši attaisnoti, jo saistīti ar deputātu tiešo darbu vai komandējumiem.  

Latvijas pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis "Dzirksteli" informē, ka būtiski atšķiras attaisnota sēžu kavēšana no neattaisnotas. Attaisnotiem kavējumiem pagaidām likums nekādus ierobežojumus neparedz, taču ar laiku tādi būšot. Toties likumīgā spēkā ir nosacījums, ka pēc trim neattaisnoti kavētām domes sēdēm var deputātu atstādināt no viņa pienākumu pildīšanas, par to paziņojot Centrālajai vēlēšanu komisijai.

 

Problēmas ar ārkārtas sēdēm

Deputāts, SIA "Dimdiņi" īpašnieks N.Audzišs "Dzirkstelei" skaidro, ka uz piecām sēdēm nav varējis ierasties attaisnoti, jo sākumā sēdes novada domē notikušas katru ceturtdienu. Tas uzņēmējam bijis pār daudz.

 

"Nevaru savu darbu ieplānot tā, lai katra ceturtdiena būtu brīva," saka viņš. Tagad, kad domes sēdes paredzētas vairs tikai reizi mēnesī, N.Audzišam problēmu nebūšot. "Viss būs kārtībā," bilda viņš.

 

Par neierašanos uz priekšpēdējo domes ārkārtas sēdi N.Audzišs saka: "Man jau bija ieplānota braukšana uz Rīgu darba darīšanās. Tikai iepriekšējā dienā man paziņoja, ka būs ārkārtas sēde. Es nevarēju atcelt tās lietas, kas man bija jākārto Rīgā. Es arī e-pastā novada domei uzrakstīju savu viedokli par šo jautājumu."

 

Deputāts, SIA "ZDZ" rīkotājdirektors Dz.Poļaks "Dzirkstelei" saka, ka par priekšpēdējo ārkārtas sēdi nemaz nav zinājis. Līdz viņam šī informācija nenonāca. "Sekretāre man nepateica," konstatē viņš.

 

Saskaņā ar pašvaldības apkopoto informāciju deputāts, Lejasciema mežniecības mežzinis J.Naglis nav apmeklējis četras domes sēdes - divas kārtējās un divas ārkārtas sēdes. Viņš "Dzirkstelei" apstrīd šīs ziņas. Pašam liekoties, ka nav bijis tikai vienā domes sēdē. Arī toreiz - attaisnojoša iemesla dēļ.

 

"Pamatdarba dēļ es netiku. Man tajā reizē bija lielā sanāksme," saka J.Naglis.

 

Sola vairāk nekavēt

Arī deputāts G.Blūms "Dzirkstelei" sākumā pauž neticību, ka būtu kavējis divas sēdes, tomēr vēlāk pats konstatē, ka tā patiesi ir bijis. Viņš stāsta, ka attaisnoti nav varējis ierasties, jo vienā gadījumā sēdes datums sakritis ar laiku, kad bijis jādodas jau sen iepriekš plānotā ārzemju braucienā, bet otrā gadījumā sēdes norises diena pēkšņi pārcelta no ceturtdienas uz trešdienu un datums sakritis ar citu pasākumu, kuru arī G.Blūms sen jau bija plānojis apmeklēt.

 

Deputāts, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs N.Stepanovs, kas kavējis četras domes sēdes, "Dzirkstelei" saka, ka, "protams, būs citādāk", ja turpmāk domes sēdes notiks tkai reizi mēnesī un ja attaisnota kavēšana "ir liels noziegums". Līdz šim viņš attaisnojošu iemeslu dēļ Gulbenes novada domē nevarēja būt, jo darba darīšanu dēļ tobrīd kā reģiona pārstāvis atradās Strasbūrā un Sanktpēterburgā.

 

Pelna 5 latus stundā

Pašvaldībā "Dzirkstele" uzzināja, ka visās domes sēdēs piedalījušies Sandra Daudziņa, Ivars Kupčs, Intars Liepiņš un Dainis Švika. Līdz sava deputāta mandāta nolikšanai nevienu domes sēdi nav kavējis Aldis Strads. Viņa vietu ieņēmušais Voldemārs Mezītis jau piedalījies visās trīs domes sēdēs, kas sasauktas viņa deputāta pilnvaru laikā.

 

Kā jau rakstījām, Gulbenes novada domes deputātiem stundu apmaksas likmi - Ls 5,- par piedalīšanos domes un komiteju sēdēs (komisijās, darba grupās, valdēs), kā arī par citu deputāta pienākumu pildīšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Igors

ura, stepanovam janoliek mandats par sezu bastosanu un jadodas regulet satiksme pie loti dargajiem Gulbenes luksaforiem

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 18:22

Uztraucies

ka tik stepanovam nav kavetas 3 sedes, sausmas

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 19:01

dusmīgā

Tieši tā, kā urbis saka - mani arī neinteresē deputātu biznesi. Mums katram ir savs darbs jāpadara un jābūt tur, kur jābūt. Piemēram, skolotāji nelaužas deputātos, jo skaidri zin, ka stundas kavēt nedrīkstēs. Un strādā, starp citu, par divreiz mazāku naudu, arī izglītība neklibo. Neviens jau ar varu krēslos nesēdināja, paši stumdījās. Tad nu ar godu arī sēdiet !

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 18:08

urbis-es

Pirmkārt- vajag runāt par lietu, nevis apsaukāties! Tālāk- pārāk daudz mums ir tādu, kas sēž 10 krēslos un faktiski nevienā nedara ne tik, cik melns aiz naga un saņem vēl kārtīgu piķi! Ja jau cilvēks biznesa dēļ nevar apmeklēt domes sēdes, tad kas viņam ir svarīgāks? Kā dome var pieņemt lēmumus, ja tik daudz basto? Mani un citus vēlētājus nu nemaz neinteresē deputātu biznesi, bet gan viņu kā deputātu darbs domē, kas viņiem jādara, jo to no viņiem gaida vēlētāji. Tāpēc jau mēs viņus esam vēlējuši. Par to upurēšanos labāk nerunāt, te nu mēs esam ar visu viņu upurēšanos un kaut kā neviens no šiem "pašaizliedzīgajiem" maizi man arī nav pircis. Tā lūk.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 17:40

Citruss

Uzreiz jūtams, Diānai atvaļinājums beidzies. Tikai dīvaini, kas savu korišu no dosafa arī uzrāva.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 17:15

Ir smieklīgi attaisnoties kā pirmklasniekiem, varbūt vēl mammas zīmi arī vajadzēs ? Turklāt vēl smieklīgāk ir tas, ka deputāti paši sev pat neapjautā - vai es varēšu, ir tikai viens - man dikti gribas, nu dikti, dikti gribas ... Vecmodīgi, tomēr ir arī vēl tādas lietas kā darba pienākumi. Un acīmredzot tie netiek pildīti, klāt neesot. Skaties, no kuras puses gribi, bet tā sanāk.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 17:09

ja ja

Nē ir gan mums Gulbenes novada iedzīvotāji, kad tikai kasītos viens pie otra. Vot Valmiera, ir oki ...doki. Gan domes vadība ir vienkopus ar uzņēmējiem, gan ar tautu. Visa pilsēta zeļ un plaukst. Tā lūk ir jāstrādā, nevis skauģiem Jums būt.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 15:51

ES- URBIM

Kam vajadzīgs tāds tautas kalps, kas par primāro uzskata savu biznesu un citas privātās štelles? Te jau parādās attieksme pret saviem vēlētājiem! Un tā visā valstī! Ja šādi turpināsies, tad vēl ilgi valdīs šajā valstī bardaks. Tevi ievēl, tu saņem naudu, bet vienalga uz...irs. Deputāt, padomā, kam tu tāds esi vajadzīgs

Urbi, tu domā, ka deputāts sēdēs tikai sēdēs un nebūs privātā uzņēmuma. Ko tu esi sapīpējies, no kuras pasaules malas, tad tu esi? Deputāti ir aktīvākie cilvēki, kuri ir arī uzņēmēji un redziet viņi arī upurējas vēl valsts,pašvaldības labā un domā par tevi, lai tev būtu par ko maizi nopirkt. Tu duraks, vai tiešam vēl nepielec. Kas tu pats esi uzņēmējs, strādnieks, vai plāno galviņu urbējs///!!!!????

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 15:49

AKA

Tas jau pirms velesanam bija skaidrs,ka daziem deputata kresls ir vajadzigs tikai tapec lai dabutu pasutijumus savam firmam.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 12:08

Shmiize

Urbi, necepies... Tā pat nekas nemainīsies ;)

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 12:04

urbis

Un jautājums arī Stepanova kgam: vai tad tiešām jāsēž uz 2 krēsliem, ja nevar izskraidīt ? Varbūt atdot vienu beņķi nākošajam savā sarakstā? Tik ļoti vajag tos 5 Ls stundā?

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 11:44

urbis

Un kārtējo reizi gribu uzjautāt deputātam Audziša kgam: Kā ar aplokšņu algām tavā kāpostu mucā?

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 11:40

urbis

Kam vajadzīgs tāds tautas kalps, kas par primāro uzskata savu biznesu un citas privātās štelles? Te jau parādās attieksme pret saviem vēlētājiem! Un tā visā valstī! Ja šādi turpināsies, tad vēl ilgi valdīs šajā valstī bardaks. Tevi ievēl, tu saņem naudu, bet vienalga uz...irs. Deputāt, padomā, kam tu tāds esi vajadzīgs?

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 11:37

jā, tiesa, 2 kārtējās un 2 ārkārtas, proti, arī pēdējā nebija ieradies.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 10:55

"nav apmeklējis četras domes sēdes - divas kārtējās un vienu ārkārtsa sēdi" - smieklīgi gan. Divi plus viens ir četri... :)

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 10:01

Vietējās ziņas