Vai drīkst smēķēt uz daudzdzīvokļu nama balkona? 21

“Mani kaimiņi regulāri smēķē uz sava balkona. Vai drīkst? Vai tad likums to neaizliedz? Tas nav patīkami. Ko darīt un kur vērsties, ja kaimiņi mūsu aizrādījumus neņem vērā?” “Dzirkstelei” vaicā kāda Daukstu pagasta iedzīvotāja.
Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards skaidro, ka likums par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu apriti aizliedz smēķēt uz balkona. Viņš citē likumu: “Aizliegts smēķēt uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoniem un lodžijām, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebilst.”
M.Didrihsons-Linards stāsta, ka pašvaldības policija palaikam saņem iesniegumus no iedzīvotājiem ar šādām sūdzībām. Situācijas ir bijušas dažādas. “Ir gadījumi, kad smēķē tualetē, bet smaku jūt arī kaimiņu dzīvoklī, un citiem tas nepatīk. Izvērtējam katru sūdzību, vai tā ir pamatota. Ja ir sūdzības, tad ar iesniegumu jāvēršas pašvaldības policijā,” saka M.Didrihsons-Linards.
Viņš stāsta, ka pašvaldības policijas darbinieki joprojām tiek izsaukti arī uz ģimenes konfliktiem un bieži vien izsaukumi saistās ar iedzīvotājiem, kuri pārmērīgi lietojuši alkoholu un nespēj patstāvīgi pārvietoties. “Jo karstākas dienas, jo vairāk tādu mums ir,” saka M.Didrihsons-Linards.
Savukārt jaunieši mēdz agresīvi braukt pa pilsētu. “To fiksēja videokameras, un sadarbībā ar ceļu policiju vainīgie tika sodīti. Jaunieši vakaros mēdz arī skaļi klausīties mūziku, tad braucam un aizrādām,” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Nu. Nu.

Labāk lai smēķē uz balkoniem, lodžijām, nekā dzīvokļos!
Ja smēķē uz balkona/lodžijas varu aizvērt logu, bet ja man mājās vannasistabā dvieļi jau sāk ost pēc tabakas, no regulāras smēķēšanas dzīvoklī zem manis, tad es izvēlos aizvērt logu, nevis atrasties telpā, ko nevar izvēdināt!

Smēķēt protams ir slikti, jeb kur!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.04 12:35

baisi

Drīkst, drīkst.. Smēķēt, mest končikus, vemt un čurāt, purināt blusainos paklājus virsū svešiem balkoniem.. Tādas cū.... Un vēl gāze! Kā var būt, ka gāze no kaimiņa dzīvokļa aktivizē detektoru manā dzīvoklī, kurā gāze vispār nav? Bet visu drīkst, jo likums un policija parasti ievēro varmāku tiesības, nevis upuru.

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.04 13:11

!!!

Nav ko braukt un aizrādīt! Vajag braukt un sodīt pēc pilnas programmas. Lielākā daļa citu valodu nesaprot - tikai sišanu ar naudu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.04 16:09

???

Kādēļ smēķētāja uz cita balkona dēļ nesmēķētājiem būtu jātur ciet logi un jādzīvo bez svaiga gaisa? Lai smēķētāji iet ārā no dzīvokļa un mājas un smēķē tur, kur smēķu pretīgie un kancerogēnie dūmi nevar iekļūt ēkā. Ja tādas vietas tuvumā nav, tā ir smēķētāja nevis nesmēķētāju problēma, par kuras ignorēšanu smēķētāju- gaisa piesārņotāju vajag sodīt ar naudas sodu pēc pilnas programmas!

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.04 16:51

X

Man līdz kaklam apnicis kaimiņš, kurš smēķē uz lodžijas. Neredzu citu izeju kā atriebjoties purināt savu "blusaino" un gružaino paklājiņu. Lai abiem ir nepatīkami. Ko citu darīt? Turklāt man ir astma. Klepoju un šķaudu, kad sajūtu dūmu smaku. Kaimiņam хоть бы хны. Jau vairāk kā 30 gadus. Varbūt daunis?

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.04 17:37

?

Precīzi kā man! Ko darīt, ja vēl zālīti uzvelk?

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.04 20:29

Zigisfigis

hmmm...ej ciemos un prasi lai uzcienā..., nedomāju, ka atteiks :)

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.04 20:34

ES.

Mums arī lejas kaimiņi smēķē pie loga, visa smirdoņa nāk uz augšu. Bet viņi ir nesaprašanā, ka tiek aizrādīts. Vēl uzskata, ka es un mani bērni esam vainīgi, ka izdomājam savus noteikumus.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.04 22:54

ccc

Labi vēl ziemā uz lodžijas...bet vasarā kad nav tā jau ko elpot...ir jau vēl gudrīši privātmājās kas sutīgos vasaras vakaros izdomā miskasti -plastmasu padedzināt krāsnīs.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 09:04

!!!

Nevajag jaukt balkonus ar privātmājām!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 09:17

Kaimiņiem, kas pīpē uz balkoniem

Aicinu purināt paklājus pīpētājiem uz galvas...Un, jo lielāks paklājs, jo labāk... ???? Ko gan nozīmē putekļi salīdzinot ar tabakas dūmiem. Lai vismaz kāds gandarījums! Jo katram neapzinīgam pīpētājam policistu klāt nepieliksi.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 09:57

Kaimiņam, kas pīpē uz balkona-2

Un arī “nejauši” uzliet ūdeni uz galvas.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 11:54

Vispār...

Vai daunis vai debils, bet reāla cīņa ar debilitāti ir tikai faktiski vienā formā - fiziska iznīcinādurvju. Tas mūsdienās ir nereāli, bet, ja kāds daunis vai debiliķis tik tiešām tiks pielikts pie vietas, tad vienalga to traktēs par slepkavību.
Tāpēc reāli - ar stipru līmi jānosmērē sērkociņš vai kāda šķembiņa, ja metāla, tad vispār super, un jāiedzen durvju slēdzenē tam dzīvoklim, kura iemītnieki nemāk uzvesties. Tas ne jau tikai par smēķēšanu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 15:32

Tā viš ir

Mana ģimene arī ir nesmēkētaji,sariebt nevienam neko nevaru ,jo dzīvojam pirmajā stavā.Virs mums dzīvo ģimenīte,kas smēķē ,purina lupatus ar nogriestiem nagiem,ir arī vemts.Blakus otrajā stāvā arī visi smeķē.Nav tas normāli,ka jāvaktē logs,lai nesanak smirdoņa iekšā dzīvoklī.Un tie puķpodi, ko sakarina un blusina,viena daļa vecie ziedi nokrit uz mana balkona☹

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 16:42

to Vispār

Tu zini, es zinu, vēl kāds zina un ar to punkts! Filtrē, ko raksti vai stāsti citiem! Tagad izstāstīji puspasaulei, būs “jauna spēlīte” cilvēkiem ar nelabiem nolūkiem. Pats esi no dauņu sugas vai kā?

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 20:23

Pīpmanis

Es pīpēju un pīpēšu. Neviens man neko nevar padarīt. Esmu savā teritorijā. Varat riet cik uziet.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.05 20:26

XS

Ļoti nepatīkami, kad kaimiņi pīpē uz lodžijas vai balkona. Tas tiesa. Un tas tiešām rada vēlmi kaut kā atriebties... Bet ir arī citas ar sadzīvi saistītas daudzīvokļu māju iemītnieku problēmas. Minēšu piemērus. Katram ir kaimiņiene, kas par katru cenu grib zināt, kas notiek uz tava balkona, respektīvi tavā dzīvē. Ja iziesi, obligāti uzradīsies uz sava un sāks sarunu... Tad dzīvnieki, kurus mājās atstāj vienus. Daļa gaudo visu dienu. Daudziem kaķiem uz balkoniem ir kastes. Lieki teikt, ka smaka atnāk arī pie kaimiņiem. Vēl gadījums. Pretējā mājā dzīvo paziņa, kurai, mani ieraugot, obligāti gribas piezvanīt un izkratīt sirdi. Tad tās pašas auto pārošanās paražas. Nomest auto kur pagadās. Bet vietu daudzīvokļu pagalmos maz... Bet visvairāk mani besī, kad kaimiņi grilē gaļu uz tās pašas lodžijas. Tā smarža! Mmm.... Sadomāju tieši pasēdēt uz diētas! Kā domājat, vai izdevās? Tas tā, jokam, lai nav tik drūms nobeigums. Kaut kā mums visiem jāsadzīvo vien ir. Bet sīkumi dzīvi tomēr gandē gan!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.06 10:03

Ivars

Ko tas musars var izdarit vini mekle tik vieglakus variantus kur var nopelnit tai jebanajai valsts kase un pedinas strada lai uz pagoniem nacalniks vel uz***u viena pogu. Man bij problema ar jaunatni pagraba muziku skali klausijas. Pateicu vienu otru reizi. Tresaja reize panemu cirvi un visus vadus parcirtu pahraba .protams majai elekribas nebij ne interneta. Atbrauca meistari sataisije bet toties miers vairak nespele. Piedevam mums bij vel tiko dzimis delins. Jautajums ko tas sranais musurs butu izdarijis. Da neka. Sedetu kantori un bulcinas ritu

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.06 12:22

To Ivars

Cepums tev! Ne visi ir tik drosmīgi!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.06 14:13

Vietējās ziņas