Vai ģerboņa izgatavošana jāsasteidz? 18

Deputāti par to diskutē plaši un ilgi
Tautsaimniecības pastāvīgās komitejas sēdē novada domes deputāti gandrīz stundu diskutēja, kādam jāizskatās novada ģerbonim, proti, vai gulbis labāk izskatīsies uz zila vai citas krāsas fona, kādiem jābūt tā spārniem - sakļautiem vai izplestiem lidojumā? Vai šim putnam ģerbonī jābūt vienam, vai arī labāk izvēlēties vairākus mazus gulbīšus? Izrādās, ka tas bija tā vērts, lai par to diskutētu visās komitejās.

Vēlas saglabāt gulbi

Līdz šim savs ģerbonis bija tikai Gulbenes pilsētai un Litenes pagastam, kā arī darbu pie tā izveides sāka Rankas un Lizuma pagasts.

 

"Novada dome ir saņēmusi priekšlikumu no Latvijas Pašvaldību Savienības un Heraldikas komisijas, ka vajadzētu strādāt pie novada ģerboņa izveides. Par to runājām ar Heraldikas komisiju, novada domes priekšsēdētāju un speciālistiem. Bija dažādi priekšlikumu par mežiem, upēm, Volfiem, tomēr neoficiālā darba grupā izveidojās variants, ka novada ģerbonī ir jāsaglabā gulbis, tāpēc, kas tas jau bija mūsu atpazīstamības simbols, kā arī ir pilsētas nosaukuma vārda saknē un tamlīdzīgi," stāsta novada domes informācijas nodaļas vadītāja Guna Švika.

 

Likumdošana nosaka, ka nevienu esošo ģerboni nevar izmantot viens pret vienu, piemēram, tādu, kāds ir Gulbenes pilsētas ģerbonis, nevar izmantot par novada domes ģerboni.

 

Lido vai peld uz zila fona

"Tas nozīmē, ka ir kaut kas jādara un jāpārveido. Sarunā ar Heraldikas komisijas mākslinieku izkristalizējās, ka gulbis, piemēram, varētu būt lidojumā ar izplestiem spārniem, vai kā citādāk, bet, manuprāt, peldošais gulbis tomēr ir simpātiskāks. Man pašai, mūsu darba grupai un arī komisijas māksliniekam labāk patīk zilais pamats, jo mūsu novads ir bagāts ar ūdeņiem. Var būt arī citas krāsas pamats, bet man, kā absolūti bezpartejiskam cilvēkam, tomēr gribējās zilo krāsu saistīt ar ūdeņiem un debesīm," skaidro G.Švika.

 

"Ja izmantojam to pašu pilsētas ģerboni, tikai izmainām gulbja attēlu tā, lai tas peld no labās uz kreiso pusi, nevis otrādi, kā arī krāsu, vai arī tad tas ir viens pret vienu, jo man simpatizē pilsētas ģerbonis?" interesējas tautsaimniecības pastāvīgās komisijas vadītājs Andis Caunītis.

 

"Kāpēc mums jāņem vērā tikai šie ieteikumi? Varbūt jāiesaista arī mākslas skola un jauniešu organizācijas, lai arī viņi piedāvā savas idejas. Mūsu sabiedrībai ir jāļauj justies vajadzīgai! Mēs domājam, ka tam jābūt tikai gulbim, varbūt ģerbonī var būt kaut kas pavisam cits. Nevajag neko sasteigt. Mani arī interesē, cik ģerboņa izgatavošana maksās? Ja mums nav naudas, vai tas ir tik svarīgi?" jautā deputāte Ilze Mezīte.

 

G.Švika norāda, ka ģerboņa izgatavošana nemaksās desmitus, bet simtus latu, jo jāņem vērā striktie nosacījumi, kas saistīti ar heraldikas zīmēm, kā arī izdevumi būs saistīti ar skiču caurskatīšanu un tamlīdzīgi.

 

"Konkrētu cenu šobrīd komisija man nevarēja pateikt, jo es, savukārt, nevarēju pateikt, kāds izskatīsies ģerbonis. Man ir simpātisks deputātes ierosinājums par citu piesaisti ģerboņa izstrādē, bet es zinu, cik tas prasīs darba, un rezultāts būs tas pats," piebilst G.Švika.

 

Arī deputāts Guntis Blūms bilda, ja ģerboņa izgatavošana summa ir nopietna, tad to vajag atlikt uz pāris gadiem.

 

"Ja par mazu naudu, tad taisām, ja par lielu - atliekam," tā G.Blūms.

 

"Cik gadus pastāvēja Gulbenes rajons un ģerboni nevajadzēja. Gulbenes novads pastāv tikai divus mēnešus un uzreiz vajadzīgs ģerbonis! Varbūt drīz novada vietā būs reģions!" uzsvēra I.Mezīte.

 

Tika nolemts uzaicināt Heraldikas komisijas pārstāvi, vēlreiz visu pārrunāt un tad šo jautājumu virzīt uz domes sēdi.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

malacis

Ilze Mezīte ir malacis - vienīgā pasaka, ko tauta domā. Un deputāti, nekad viņai nepiekrītot, parāda, ka tas , ko domā tauta, viņiem ir pie vienas vietas... diemžēl :(

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 16:08

Arī es ...

Interesanti, kas ir PATE un kuri ir mēs, kas ir izlaiduši tautu?????????????????????? Sakāpis galviņā, ka liela priekšniece. Demokrātiskā valstī, starp citu, tauta ir galvenā, un visi tādi priekšnieciņi, lai iekļūtu ievēlēto sarakstā, var līst no ādas ārā...
Un vēl - cik zinu, šajā valstī ir KRĪZE, tāpēc ģērboņi nu noteikti nav pirmās nepieciešamības jautājums. Arī tas raksturo cilvēka domātspēju - vai viņš spēj adekvāti fiksēt esošo situāciju un atbilstoši reaģēt, nevis ļurināt, ka, redziet, vienmēr dara tā un tā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 13:51

māksliniece

Šaubu nav, ģērbonis ir vajadzīgs. Diskutējams jautājums - cik ātrā laikā. Galvenokārt jau tāpēc, ka labai idejai un grafiskajam izpildījumam vajadzīgs laiks un profesionāla pieeja. Man diemžēl nav patīkamu atmiņu par citām reizēm, kad vajadzēja karogu un logo pilsētai. Piemēram, logo skici vajadzēja uzgrūst apmēram nedēļas laikā, atceros, tas bija maija beigās, kad mākslas skolā jābeidz gads, jāraksta liecības, mums bija idejas, bet nebija fiziska laika tās izstrādāt. Takoj hokej nam ņe nužen, tādus falšos konkursus gan vairāk netaisiet, lūūudzu ! Par izmaksām runājot - pārdabiski dārgi jau tas nebūs, bet ar dažiem desmitiem latu arī cauri netiks. Ģērbonis jau nenozīmē pavirši uzšņāptu skicīti vai vēl trakāk- internetā atrastu gatavu bildīšu salikumu. Ir noteikti nosacījumi heraldikas veidošanai un krāsām, starp citu, ir arī simboliska nozīme utt. un tā joprojām. Ļoti ceru uz to, ka beidzot kaut kad arī Gulbenē kaut ko ļaus izdarīt profesionāli.

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 12:58

urbis

Ne jau nu deputātiem ir jālemj, kāds tas ģerbonis izskatīsies, šaubos, vai starp viņiem kādam ir sajēga par heraldiku, priekš tam ir profesionāļ. Cita lieta, vai šodien tiešām nav daudz svarīgāku lietu, par ko tērēt laiku un naudu spriešanai. Bez tam, šajā juku laikā jau nu neviens nevar garantēt, vai drīz atkal nebūs kāda reforma, ko bīdīt gudrajiem tur augšā un varbūt parīt jau dzīvosim Pleskavas novadā. Tā kā deputātu kungi un dāmas, neiespringstiet un nodarbojieties ar šodienu un nestumdiet mākoņus pa debesīm. Dievam nepatīk, ka nabagi trako.

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 11:00

Pate

Tieši tā -- nu tās gan nav lielas izmaksas!! Pilnībā piekrītu novadniecei!Maslova piramīda ir katra paša pārziņā. Izlaiduši mēs to tautu līdz kātam, kad pat normāli diskutēt neprot. Brīnos par vēlētājiem, kas mezītei vila krustus! APROBEŽOTĪBA un koridors!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.20 09:28

novadniece

Tur nu nebūtu ko ilgi spriest. Novadam vajag savu ģērboni. Kadas vel debates? Dažiem deputātiem tik gribas izrādīies, ka kaut ko spriež. Tā ir novada svarīga vizītkarte. Tāpat kā pase. Ar vārdu un bildi. Un nevar tas maksāt dārgi.

pirms 11 gadiem, 2009.09.20 01:25

skolotāja

Manā dzīvē arī šobrīd aktuāls jautājums - kādā krāsā pirkt blūzi - sarkanu vai dzeltenu, ar īsām piedurknēm vai garām, ar šleipi pār labo vai kreiso plecu...???? Par to spriedelēju un fantazēju tanīs nedaudzajās stundās, ko man vēl atļauj strādāt....
Bet viss pārējais pagaidīs - komunālie maksājumi, ēdiens un arī skolēnu izglītošana - svarīgāk taču ir labi izskatīties!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 19:57

Leona

Kaut kā jau tās stundas jānovelk, lai ir par ko naudu saņemt

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 18:23

nezinītis

Ja nav par ko diskutēt atradīsim, jo katram diskutētājam 5 Ls stundā maksā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 15:21

mildiņa

ha, ha ,ha man jūsu domes problēmas, spriest tadas muļķības. ko muļķi lauzat galvas, ja neko nesaprotat. IEDODIET MAKSLAS SKOLAS SKOLNIEKIEM un tie jums iezskaidros kas un kā. vienkarši smiekligi uzvedas mūsu dome.

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 15:19

Wasermans

svika mak neko nedarit un visu novest bezjedziga strupcela, lai beigas pateiktu - laikam gerbona izveide maksas loti dargi ap Ls 50 000

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 14:31

Mezīte pareizi saka, tas šodien nav jautājums Nr.1

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 11:51

Arta

Tiešām nesaprotu-par ko Gulbenes novadam tāds sods-šie nesakarīgie deputāti.Ja nav ko darīt lai paliidz Audzišam kāpostus novākt!Vismaz būs kāda jēga.ne tikai tukša pļāpašana,jo ir novadāari cilvēki ka strāda, un tie -deputātos nelien un tukši nepļāpā.Lielie ģerboņu specialisti-...

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 11:09

Par ārprātu

Novadā tik kritiska situācija,bet tie dīkdieņi pelna naudiņu par pilnīgi idiotiskiem jautājumiem. Vai tagad vairs nav cilvēku ar attiecīgu izglitību ,kas būtu kompetenti? Ne jau lopu dakteri un meža veči ir tiesīgi tādus jautājumus lemt.Esam atkal atpakal padomju laikos-slaucējas un traktoristi nosaka visu. Malēnieši paliek malēnieši.Jauna anekdote veidojas-sanāk 17 malēnieši un lemj kādā krāsa būs ap gulbīšiem ,lemj,lemj...bet novada naudiņa viņu kabatiņās ..lēni, lēni

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 11:01

driver

Sekojot nedaudz lidzi visam kas notiek var labi redzet,ka Mezitei rup kas notiek un kadi lemumi tiek pienemti.Lai vairak mums butu tadu deputatu!

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 09:30

mja

Redz, ģērbonis ir tāda labi saskatām, vienkārša un saprotama lieta, tāpēc arī var ilgi un dikti spriest, gudrot un filozofēt. Ļautiņi, briest lielāki mēsli, tāpēc deputātiem un amatpersonām savs laiks būtu jāziedo tam, lai laicīgi apzinātu darāmo ziemas sagaidīšanai un jāizstrādā pārziemošanas īslaicīgais scenārijs. Sociālās lietas būs tās, kas turpmākajā pusgadā - deviņos mēnešos parādīs kas ir kas. Tanī brīdī, kad ziemā bezdarbnieki stāvēs aiz jūsu logiem, deputātu kungi un kundzes, būs par vēlu. Un ar atrunām, ka mums jau valstīs vispār iet traki, arī cauri netiks. Domājiet darbu bezdarbniekiem, lai viņi spētu nostāties uz kājām gan paši , gan palīdzēt tādiem pašiem bēdu brāļiem. Deputāti, attopieties, ģērbonis šobrīd būtu jānoliek prioritāšu apakšā, jo patiesībā par to var izlemt dažu minūšu laikā, tam nav jāziedo n-tās cilvēkstundas spriedelēšanai.

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 08:15

pati

A man besī Mezīte -- uz kūti un pie lopiem! Kas ta Gulbene -kāds zarnu miests, ka bez sava ģērboņa dzīvos??/ Atkal kā nūģi uz kopējā konteksta? Toč čangaļi!

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 00:07

Vai tā Švika vispār var kaut ko pateikt? Tas meitietis ir atkal ir iekundējies siltā vietiņā - informācijas nodaļā, kur tikai izrīko citus un aiz garlaicības tagad kaut kādas ģērboņa lietas bīda! Vai tad rajona padomi šī jau ir likvidējusi?

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 19:07

Vietējās ziņas