Vai grūtniecei jāmaksā par ultrasonoskopisko apskati? 18

"Esmu grūtniece, līdz ar ko nepieciešamas ultrasonoskopiskās pārbaudes vismaz divas reizes grūtniecības laikā. Uzskatīju, ka šīs pārbaudes, tāpat kā cita medicīniskā apkalpošana, grūtniecēm ir par brīvu, to nodrošina valsts aprūpe. "Gulbenes slimnīcā" par vienu ultrasonoskopisko izmeklēšanu ir jāmaksā desmit lati. Vai arī grūtniecēm ar ārsta nosūtījumu?" "Dzirkstelei" elektroniskajā vēstulē raksta kāda lasītāja.

Līdzīgus jautājumus "Dzirkstele" saņēmusi arī agrāk. "Gulbenes slimnīcā" redzamā vietā izvietotā informācija patiešām liecina, ka grūtniecei par vienu ultrasonoskopisko izmeklējumu ir jāmaksā trīs lati. Savukārt pārējiem pacientiem ultrasonoskopiskie ginekoloģisko izmeklējumu viena reize bez ārsta nosūtījuma maksā desmit latus.  

"Gulbenes slimnīcas" galvenās ārstes vietniece Alda Buša "Dzirkstelei" skaidro, ka grūtniecēm par ultrasonoskopisko izmeklēšanu ir jāmaksā tikai atsevišķos izņēmuma gadījumos, proti, tikai tad, ja sieviete pati vēlas šos izmeklējumus papildus divām obligātajām un valsts apmaksātajām reizēm savas grūtniecības laikā.

 

"Ir noteikts konkrēts grūtniecības periods, kad sievietēm divas reizes šāds izmeklējums jāveic ar ārsta nosūtījumu. Un to apmaksā valsts. Bet, ja grūtniece papildus vēlas pati šādu izmeklējumu ārpus kārtas, tad ir jāmaksā trīs lati," saka A.Buša.

 

Viņa uzsver, ka sievietes ginekologam šī situācija grūtniecei ir iepriekš jāizskaidro. Attieksmē pret sievietēm, kas saglabā grūtniecību, nosacījumi ir šādi.

 

Tomēr A.Buša atzīst, ka darba gaitā var rasties pārpratumi. "Katrs gadījums ir jāskata individuāli," saka viņa. Mediķe arī uzsver, ka katrs pārpratums sievietei pašai ir jānoskaidro.

 

Veselības ministrijas mājas lapā lasāma nupat 17.augustā publicēta informācija, ka "ikvienai sievietei, kas gaida mazuli, kā arī pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām, valsts garangtē dzemdību palīdzību noteiktā apjomā bez maksas ar nosacījumu, ja sieviete grūtniecības novērošanai izvēlas ģimenes ārstu vai ginekologu, kas ir līgumattiecībās ar valsti". Proti, tas ir gadījumā, ja ārstam ir noslēgts līgums par šo pakalpojumu sniegšanu ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru. Tas nozīmē, ka grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām nav jāmaksā pacienta iemaksa nedz pie ģimenes ārsta (1 lats), nedz pie speciālista (5 lati), ja viņām tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi, kas saistīti ar grūtniecības un pēcdzem­dību novērošanu un grūtniecības norisi. Tas nozīmē, ka ikvienai grūtniece bez maksas pienākas grūtniecības novērošana, ārstēšana, izmeklēšana, ģimenes plānošana un informācijas sniegšana par veselīgu dzīvesveida un saslimšanas riska faktoriem. Arī pašas dzemdības ir par brīvu.

 

Informāciju par to, kurš ārsts ir līgumattiecībās ar valsti, var iegūt jautājot pašam ārstam vai arī vēršoties Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā pa bezmaksas tālruni 80001234.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

kika

Arī es esmu bijusi divas reizes pēc dakteres nosūtījuma un maksa 3Ls. Beigās būs vēl trešā reize un diez vai par brīvu:) un tas, ka divas par brīvu nav nekādas informācijas, ka valsts apmaksā. Ja gaidi mazo, tad maksā un ja tā padomā, kas ir 3Ls,...............

pirms 11 gadiem, 2009.08.31 10:16

Kate

Es arī,tieši tagad esmu grūtrniece,un ikreiz ejot uz sonogrāfiju-bija jāmaksā.1x maksāju 3,-ls,bet nupat otrro reizi,kad gāju-jāmaksā jau bija 10,-ls.
visi brīnās,kāpēc grūtniecei jāmaksā.jo cituviet Lv-par USG grūtniecēm neesot jāmaksā.
khmm..bet tā taču ir Gulbene...

pirms 11 gadiem, 2009.08.31 05:53

............

Es pagājušonedēļ zvanīju uz slimnīcu, man tur teica, ka jāmaksā 10 Ls, jau nobijos, bet skat kas izrādās

pirms 11 gadiem, 2009.08.30 13:08

Inese

Esmu gaajusi uz USG jau 3 reizes un katru reizi esmu maksaajusi tos 3 Ls. Visas reizes man ir bijis nosuutiijums. Kameer neparaadi cheku, uz apskati vari necereet, izdziis no kabineta un seedi rindaa veelreiz. Pirmaas 2 apskates man bija "valsts neapmaksaataa laikaa", 3.reizi jaabuut bija "valsts apmaksaatajai". No peedeejaas reizes man chekinjsh ir palicis. Ieshu veel vienu reizi, kad taa atkal skaitiisies "valsts apmaksaataa", bet njemshu 3 latus liidz. Nav jau tik briesmiiga taa nauda, varu jau arii samaksaat, ka tik tiktu uz apskati.
Vieniigi gribeejaas, lai taas salvetes ir uz vietas, mazums, kaadai aizmirstaas, kur tad ar to zhelejas kalnu uz puncha likties :) 3 latos jau tas vareeja ietilpt :)

pirms 11 gadiem, 2009.08.30 12:50

Tās kuras saka, ka nebija jāmaksā ir pilnīgas muļķības!vai nu arī bijušas pazīstamas vai izredzētas! UZ USG esmu gājusi entās reizes(protams ar ginekologa nosūtijumu) un visas ir bijis jāmaksā!Arī, kā jau te minēts , esmu sūtīta samaksāt uz kasi un taikai tad,kad čeks iet uz USG apskati,Užas un tagad izrādās, ka šis pakalpojums ir par brīvu???? nē man vispār nav ko teikt!!!!Un lai netēlo slimnīcas vadība, ka neko nezin!Te būtu Tautas balsij darbs vai Beztabu!Kā nau kauna *** grūtnieces!

pirms 11 gadiem, 2009.08.30 10:54

..............

Man lika samaksāt 3 Ls, bez čeka pat neapkalpoja. Pateica, ka lai eju maksāt.Vini jau gudri izdara,čeku savāc un iemet tajā kastītē, kur tad vairs pierādīsi, ka esi maksājis???????????Gudri.........

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 23:04

Leona

kādēļ gan katrs gadījums šajā kontekstā būtu jāizskata individuāli, ja likums visiem ir viens!?

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 19:03

ja ja

es ar, kad gaidīju mazo un ar nosūtījumiem gāju uz USG man tik un tā lika maksāt, vienreiz 1 Ls un tad vēlāk, kad tieši palielināja maksu, tie bija 5 Ls. Vienu meiteni pirms manis pat izdzina no USG, lai iet maksāt, bez čeka neapkalpošot! pati slimnīcas vadība nezin, kas notiek slimnīcā!

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 18:44

Prasitaja

P.S. Noilgums 10 gadi. Tātad , ja 10 gadi nav pagājuši, tad ar čekiem tik uz priekšu un pie galvenās ārstes.

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 17:32

Prasitaja

Laikam vajadzētu rakstīt iesniegumus galv.ārstei un pievienot klāt čekus un prasīt, lai naudu atmaksā... Kāpēc būtu jācieš pacientam? ja nevar slimnīca atmaksāt, lai maksā ārsts, kas ņēma šo naudu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 17:30

?

Esmu bijusi grūtniece vairākkārt.Un nekad man nav prasīts maksāt par sonogrāfiju.

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 17:05

arī mamma...

Nu nezinu gan ,kas jums visām to maksu ņēma?! Es ,par šo pakalpojumu neesmu maksājusi ne 10gadus atpakaļ,ne arī pirms 5gadiem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 16:49

mamma 2x

Madonā vienmēr brīnījās ka pie mums Gulbenē par USG ir jāmaksā. nevienu reizi nebija par brīvu

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 16:38

iedz

bija jamaksa jau cik atceros 9 gadi atpakaļ,,,

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 16:14

dace

Es ka gaidiju mazo,man pat iedeva jau nosu'tijumam uzraksti'tits bij 3ls,neviena reize nebij pa bri'vu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 15:39

aaaaaaa

Man arī bija tāpat, kad gaidīju mazo abas usg apmaksāju pati, jo neviens neteica, ka tās divas reizes apmaksā valsts

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 14:43

urbis

Nu beigu beigās arī pašai ir kaut kas jāzin un jālasa, te jau negodīgs drīzāk ir tas, kas taisa to USG. Vispār, tagad slimnīcās iekasē, ko tik vien var, tāpēc jau var jautāt, vai man jāmaksā, vai nē. Šodien neviens priekšā neteiks!

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 10:33

lol

Tikai nez kaapeec tad kad gaidiiju mazo man neviena daktere pat neiepiiksteejaas ka kaut viena usg buutu bez maksas, tik shtanceeja nosuutiijumus.Pie mums jau parasti visaadi brinumi notiek....

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 09:00

Vietējās ziņas