Vai Gulbenē būs ielu rekonstrukcijas 3.kārta? 10

Gulbenes iedzīvotājus satrauc, ka pilsētas ielu rekonstrukcija ir palikusi pusceļā. Viņi vēlas zināt, vai ir cerība, ka viss ieplānotais tiks paveikts līdz galam.

„Domes investīciju plānā neredzu solīto Gulbenes ielu rekonstrukcijas 3.kārtu? Tātad secinu, ka tās ielas, kuras tika plānots rekonstruēt 3.kārtā un pa kurām tika novirzīta satiksme 2.kārtas laikā, paliks tādas, kādas tās ir. Ozolu ielas posms no stāvlaukuma līdz stacijai ir vienkārši briesmīgs, pat zemes ceļi novadā ir labākā stāvoklī. Tāpat Robežu iela pēc intensīvas izmantošanas, kad tā tika izmantota kā alternatīva, kamēr rekonstruēja Dzelzceļa ielu, ir sliktā stāvoklī," „Dzirksteles" portālā savu komentāru atstājis kāds lasītājs.  

Ielu vietā - ģimnāzijas piebūve

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa atgādina, ko „Dzirkstele" jau rakstījusi - deputāti nobalsojuši par pilsētas ielu rekonstrukcijas 3.kārtai paredzētās naudas novirzīšanu Gulbenes novada valsts ģimnāzijas piebūves pabeigšanai.

 

„Kamēr nav noticis iepirkums, nav skaidrs, vai nauda paliks pāri. Ja paliks, izmantosim ielu rekonstrukcijai. Taču, visticamāk, pāri nekas daudz nepaliks," viņa saka.

 

Pašvaldības investīciju plānā laika periodam līdz 2013.gadam ierakstīts, ka ģimnāzijas piebūves pabeigšanai un aprīkošanai vajadzēs gandrīz miljonu latu, no tiem 163 660 lati jāparedz no pašvaldības budžeta, bet 816 340 lati no Eiropas Savienības fondiem. Iepriekš „Dzirkstele" ir rakstījusi, ka Gulbenes ielu seguma rekonstrukcijas 3.kārtā bija paredzēts par 1,6 miljoniem latu sakārtot 16 ielas, tostarp Ozolu, Litenes, Miera, Vidus, Zvaigžņu, Raiņa, Dzeguzes, Stacijas, Ausekļa, Alkšņu, Robežu, Draudzesskolas, Lauku, Tilta un Dzirnavu ielu.

 

Ideja nav pavisam atmesta

Tās ielas, kuru rekonstrukcija Gulbenē nenotiks sakarā ar projekta 3.kārtas atcelšanu, nav pavisam aizmirstas. Pašvaldībā ir sagatavots investīciju plāns periodam no 2014. līdz 2020.gadam, un tajā iekļautas visas tās Gulbenes ielas, kuras bija paredzēts rekonstruēt 3.kārtā. Par to Gulbenes novada domes teritorijas plānotāja Marta Mikolaja vakar stāstīja deputātiem tautsaimniecības komitejas sēdē.

 

"Šīs ielas mūsu plānā ir ar augstāku prioritāti," viņa saka.

 

Protams, tās vēl ir tikai ieceres, kuras būs iespējams realizēt, ka radīsies izdevība piesaistīt Eiropas Savienības fondu naudu.

 

Šajā investīciju plānā, kuru paredzēts realizēt turpmāko astoņu gadu laikā, iekļauta arī Gulbenes tranzīta ielu rekonstrukcija par 6,6 miljoniem latu investīcijām.

 

Laikā no 2013. līdz 2020.gadam Gulbenes novadā pašvaldība pavisam plāno sakārtot 66 ceļu un ielu posmus, rekonstruējot to asfalta vai grants segumu, kam kopsummā vajag investīcijas vairāk nekā 15 miljonu latu vērtībā.

 

M.Mikolaja saka, ka daļa no šīm iecerēm, iespējams, tiks realizētas pat ātrāk nekā līdz 2013.gadam, bet daļa var palikt tikai kā neīstenojams sapnis.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Protams, ka nevajadzēja piebūvi celt. Bet tagad jāpabeidz.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 10:48

Balvos mazāk? 3x?

Par janvāri izmaksāts
Andris Kazinovskis 922.78
Sandra Daudziņa 844.29.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 10:47

Skolas piebūves pabeigšanai nepieciešams tieši tik daudz naudas, par cik tika paaugstinātas algas domes darbiniekiem. Te lieliski redzams domes darbinieku attieksme pret novada vajadzībām. Piebūvei nebija mērķdotācija. Sāka celt ar to naudu, ko varēja atrast. Nepaaugstinot algas,piebūvi varēja pabeigt.

Bet ielām, kā mums zināms, ir projekts 3 kārtās. Viss atkarīgs no darbinieku atbildības un prasmes risināt lietas.

Starp citu, man stāstīja, ka Balvos esot 3x māzākas algas, nekā Gulbenē. Tiesa Balvu novads ir mazāks.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 10:27

Uzcelsim piebūvi un pēctam varēsim skolu slēgt!!!

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 10:13

Nekādas piebūves naudas nav bijis. Tika uzcelta un pamesta nepabeigta.Neviens nav neko izsaimniekojis. Un nav cerību pabeigt kādreiz, ja ne tagad par šo naudu. Kāpēc nepārmetat par to, ka vispār iesāka celt, ja nevarēja pabeigt?
Laikam jau pareizi ir, ka nolēma pabeigt. Cik tad ilgi tāds brīnums stāvēs pilsētas un skolu viducī kā bieds.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 09:46

ja jūs uzskatāt ,ka mūsu ielas jums ir prioritāte, tad varbūt vajadzētu to arī pierādīt darbos,nevis kult tukšus salmus, jo kā saka Daudziņa, tās naudiņas priekš ielām var arī nepietikt, tātad jau zin kādiem atpūtas pasākumiem sev to izmantos.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 09:33

Kārtējo reizi deputāti parāda savu analfabētismu. Kur palika ģimnāzijas piebūves nauda ? Kāpēc tagad šai piebūvei ir jāizmanto ielu nauda ? Kā var tā strādāt, plānot. Tas liecina tikai par to, ka šis sasaukums ir visus šos gadu muļļājies, nav mācējis pabeigt iesākto, kur nu vēl kaut ko iesākt.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 08:46

Laikam jau šajā valstī par visu jārīko referendums...

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 08:38

tas nu gan nav galīgi godīgi pret tiem iedzīvotājiem ,kas dzīvo šajās nomales ielās.Mēs taču esam no vienas pilsētas . Mēs arī gribam uz darbu aiziet pa labi saremontētām ielām, un dzīvot kaut drusku civilizētā pasaulē.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 08:24

Vietējās ziņas