Vai Gulbenē vietās, kur ir luksofori, tie ir nepieciešami? 16

Manuprāt, kopumā ar luksoforiem mūsu pilsētā viss ir kārtībā. Kad sāks darboties luksofori Blaumaņa un Rīgas ielas krustojumā, kas pašreiz vēl nedarbojas, šis krustojums kļūs vieglāk saprotams, tiks atslogota arī satiksme. Ja brauc no Līkās ielas puses un vēlies doties pa kreisi virzienā uz centru šajā krustojumā, tagad reizēm pusdienlaikā vai no rīta, kad visi dodas uz darbu, ir bijis jāstāv un jāgaida pat piecas un vairāk minūtes. Kad sāks darboties luksofori, es domāju, ka šādai problēmai vairs nevajadzētu būt. Daudzi gribētu, lai luksofori regulētu satiksmi arī O.Kalpaka un Blaumaņa ielas krustojumā.

Man personīgi ir vienalga, vai šajā krustojumā tie ir. Ja tie tiks uzlikti šajā krustojumā, domāju, ka ne sevišķi apmierināti būs, piemēram, smago automašīnu vadītāji, jo pavisam netālu pie veikala “Supernetto” jau ir luksofors un tad šī iela būs kā nobārstīta ar luksoforiem.

Runājot par luksoforiem pilsētas centrā, varu teikt, ka man tie netraucē. Reizēm gan iznāk tā, ka tikko esi nostāvējis pie viena luksofora un uzsācis braukt, tā pie nākamā jau atkal ir jāstāv un jāgaida. Tādēļ pie kultūras centra reizēm izveidojas arī kāds sastrēgums, tas cilvēkus, protams, kaitina, un atsevišķi vadītāji arī kļūst nervozi, bet tas gan negadās sevišķi bieži. Svētdienās, protams, luksofori varbūt varētu būt vienkārši izslēgti un nedarboties, lai gan var jau tos arī pieciest.

Tieši svētdienās, kad pilsētā vispār ir maz transportlīdzekļu, ir gadījies aizdomāties un pēdējā brīdī atcerēties, ka jāpievērš taču arī uzmanība, kāds signāls deg luksoforā. Diendienā braucot pa pilsētu un kursantiem mācot braukt, esmu novērojis, ka pietiekami daudzi autovadītāji neievēro satiksmes noteikumus, arī apstāšanos krustojumos pie sarkanā luksofora signāla, piemēram, Ābeļu un Bērzu ielas krustojumā, braucot kalnā augšā, daudzi brauc pie aizliedzošā signāla, arī svētdienās bieži vien, kad priekšā nestāv neviena cita automašīna un kad vispār ir maz cilvēku apkārt, kāds aizbrauc pie sarkanā signāla. Protams, tie ir tādi atsevišķi vadītāji, visi tādi nav.

Jaunajiem autovadītājiem, kas tikai vēl mācās braukt, luksofori nesagādā problēmas, gluži otrādi - viņi vismaz ir jau zinoši un pieraduši, kā ir braukt, ja pilsētā ir luksofori, un, aizbraucot uz citām pilsētām, kur tie arī ir, viņiem nesagādās problēmas izbraukt šādus krustojumus. Arī tepat, Gulbenē, atsevišķas vietas, piemēram, tas pats Ābeļu un Rīgas ielas krustojums tagad jaunajiem vadītājiem ar luksoforiem ir vieglāk izbraucams.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Slenderman

Luksoforus katrā krustojumā un būs mums luksoforu pilsēta! Gulbji vairs nav moderni!

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 10:32

Ansis

Vienīgais luksofors , kas būtu vajadzīgs Gulbenē, tas būtu uz Rīgas un Blaumaņa krustojuma, pārējiem, sevišķi pie Kultūras centra , tiešām nav nekādas nozīmes, ja nu vienīgi pastāvēt pie viena, tad pie otra..,

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 11:16

Šoferis

Priekš kam tik daudz lieko luksoforu tik lielai pilsētai ka Gulbene! Pietiek centra ar diviem! Un Blaumaņa un Rīgas krustojuma vispār nevajag luksoforu! Dēļ piecām minūtem no rīta vai pusdienlaika vai ap pieciem brīvdienas un līdz septiņiem stavesim vairak! Tēresim laiku nelietderīgi
.

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 11:19

:)

Toties cilvēki tagad zina, kas ir luksofors, un varbūt kāds iemācās arī labāk braukt :)

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 11:33

***

Tie sūda luksefori tikai traucē kustībai automašīnu tik pat maz kā cilvēku tos pat noregulēt nav iemācījušies cilvēks stāv mašīna arī stāv jocīgi kad tie nebija tad pat avariju nebija kā tagad!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 11:34

Hmm

Aizbraucat uz madonu un paskataties cik tur luksaforu!! Nevis ka mums uz viena kvartala 4 luksafori,tas ir normali???

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 12:14

janka

Tad ņemam arī ceļa zīmes nost...un lai brauc visi kā tiem labpatīkas...daudziem lauķiem tas patiks!

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 12:17

vaļera

Gulbeniešiem nekad nebūs labi! Brēc un brēc kā marta kaķi. Zāle par zaļu,karogs par sarkanu,policisti par glupu un luksoforu par daudz. :)))))
Dažiem komentētājiem vispirms braukt jāiemācās un tad tik jālien diskusijās. Priecājieties,ka tādi luksofori vispār ir,savādāk bļāvējiem nav bijis laika iemācīties ceļu satiksmes noteikumus. Tagad vismaz zināsiet,kad un uz kuru pusi jābrauc. :))

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 14:57

ussr

aber,Jonīt,kā pa tvojemu brauca ka šo radījumu-luksoforu vispār nebija Gulbenē,pēc azimuta?un tikai nepērd,ka pilsetnieki ir tie izcilie šoferi...

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 18:34

VAZ

Gulbene ir tik liela, ka pilsētā ir nepieciešama mašīna? Ja nevari aizvilkt savu sēžamvietu līdz veikalam, kas atrodas 10min gājienā no mājas, tad sēdi savā mašīna pie luksofora, esi to nopelnījis.

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 15:58

kompartija un komjaunatne mīl sarkanu un naudu

Gulbenē luksoforu vairāk kā mašīnu un cilvēku. Slava KPSS, kura prot lietderīgi šķērdēt ES naudiņas.

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 16:38

kompartija un komjaunatne mīl sarkanu un naudu

Gulbenē luksoforu vairāk kā mašīnu un cilvēku. Slava KPSS, kura prot lietderīgi šķērdēt ES naudiņas.

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 16:38

janka

Gulbenē muļķu daudz...rakstīt komentārus raksta un raksta......labāk ejiet stādāt

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 17:00

Janka2

Lielākais muļķis ir janka.

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 20:01

Anna.

Svetdienas luksaforus jasledz ara.Cesis un Sigulda ta dara.Un tas ir pilsetas lielakas par Gulbeni!

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 13:09

0000

Ja ņem nost luksaforus,lai būvē apļus.Daudzos krustojumos apļi būtu ļoti labs risinājums.

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 21:13

Vietējās ziņas